Skocz do zawartości

Jowisz 19.04


waldek

Rekomendowane odpowiedzi

Seeing niestety ciągle nie taki żeby focić Mewlonem.

Luneta o średnicy 13cm prawie zawsze gwarantuje przyzwoity obraz, chociaż rozdzielczość tylko taka jak z 13cm i praw fizyki nie przezkoczysz.

Tak. FS-128 F8 , barlow NPZ 3X , Toucam 840 400 klatek z 1700.

Ze wzgl. na kiepski seeing 15 fps.

 

 

MyVideo1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seeing niestety ciągle nie taki żeby focić Mewlonem.

Luneta o średnicy 13cm prawie zawsze gwarantuje przyzwoity obraz, chociaż rozdzielczość tylko taka jak z 13cm i praw fizyki nie przezkoczysz.

Tak. FS-128 F8 , barlow NPZ 3X , Toucam 840  400 klatek z 1700.

Ze wzgl. na kiepski seeing 15 fps.

MyVideo1.jpg

Nieźle i tak wyszło. Słuszna uwaga na temat faktu, że mały sprzęt prawie zawsze daje zadowalający obraz, zbierając mniej turbulencji niż większa tuba. Przypomniał mi się Przemkowy TEC- 140 (zlot w RoztokachG.) w którym obraz Saturna był najostrzejszy z pośród innych i większych telepów, ale nieco monochromatycznie łososiowy. Kiedy trafi mi się dobry seeing to Saturn w moim dziesieciocalowym S/C jest nie tylko ostrzejszy, ale i bardziej zróżnicowany kolorystycznie. Jestem zadania że ludzie mniej doświadczeni ulegaja magii wysokiej klasy refraktorów które jednak nie są w stanie przełamać praw optyki, gdyż jak dotąd najlepsze fotki planet pochodzą z większych sprzętów typu S/C. Dobry refraktor musiałby mieć średnicę 250mm. żeby dorównać 300-350mm S/C, czy tańszemu newtonowi, ale kosztuje majątek. Ostatnio trafiłem na rewelacyjne fotki Jowisza nie spodziwając się że można aż tak dobre obrazki uzyskać.

5420.jpg

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nieźle"?? toż to następny referencyjny! wygląda niesamowicie wprost :)

pozdrowienia

zadziwiające jest to, że ten barlow NPZ wcale nie degraduje obrazu, moje próby z rosyjskim konwenterem fotograficznym, bodajże K-1, który tak rozmywa obraz, że aż wstyd pokazać próbki, chyba, że oba, mimo że rosyjskie są zupełnie z innej bajki?

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten facet z Polinezji a dokładniej z jakiejś wyspy już w zeszłym roku pokazywał super foty ale on ma tam seeing bliski ideałowi i w tych warunkach można sobie na duże średnice pozwolić.

Ja zawsze wolałem w polskich realiach obraz z mojej lunety, jest w nim to coś czego nie ma w lustrach chociaż kilka razy pod wzgl. rozdzielczości miałem perfekcyjny obraz w Mewlonie. Ja mimo wszystko preferuję wizuala, i nie chcę czekać pół roku na jedną satysfakcjonującą obserwację.

Ideałem jest posiadanie kilku sprzętów do różnych celów, ale jak miałbym wybrać jeden, to tylko APO o jak największej średnicy pozwalającej na bez problematyczne przenoszenie, czyli 130-150mm. Poza tym to sprzęt do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldku, chyba Ci zablokuje możliwość umieszczania zdjęć :angry:

One są za ładne  :D

Nie można tak wysoko stawiać poprzeczki! Jak mamy do tego poziomu doskoczyć?  :helo:

 

Pierwszym krokiem jest kupno APO ;-)

Nie mow, ze Cie nie stac? :Boink:

:Beer:

 

Mnie bylo stac na Maka, ale moje zdjecia przy Waldkowych "takich sobie" to material odpadowy... ktory wrecz wstyd pokazac... :blink:

Ale maja jedna przewage jak dla mnie - sa moje :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldku, chyba Ci zablokuje możliwość umieszczania zdjęć :angry:

One są za ładne  :D

Nie można tak wysoko stawiać poprzeczki! Jak mamy do tego poziomu doskoczyć?  :helo:

 

Poprzeczkę ustawiają najlepsi a "ćwiczenie czyni mistrza" jak mawiał Janusz Płeszka i znam to z własnych doświadczeń z webowaniem planetek, nam pozostaje tylko do nich dorównać i jak czytam teksty nawet żartobliwe o zablokowaniu itp to pozostaje mi nadal pewien niesmak, tymbardziej że to pada z ust radnego, jednego kolegę Dominika robiącego piękne fotki koledzy już się pozbyli, czyżby to była przymiarka do następnej osoby ktora ośmieliła sie podnieść głowę ponad przeciętność forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to za bardzo łososiowe kolory. Musiałem troche obrobić to zdjęcie bo inaczej nie dało się patrzeć-cienizna po prostu. Ale młody jest jeszcze to sie podszkoli, no i sprzętu nie ma tak dobrego jak mój to nie ma co za bardzo go czepiać. :rolleyes:

5420.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.