Skocz do zawartości

11.11.2021 na Aliexpress


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć Aliexpress szykuje jakieś wyjątkowo atrakcyjne zniżki na 11. listopada. Proponuję w tym wątku wymieniać się informacjami o planowanych zakupach, najlepszych ofertach, kodach zniżkowych itp.

 

Ja osobiście liczę, że może uda mi się złapać Antlię Ha 3nm. Mam kamerkę mono, więc mógłbym pobawić się w jakieś ultra wąskie pasma, a wodór do tego jest najlepszy. A może i OIII? Siarki od Antlii nie warto raczej kupować, bo ten filtr jest głupio projektowany - tylko na jedno pasmo SII, to o krótszej fali.

 

A może do tego czasu pojawi się też dual band od Antlii? Gdyby był w dobrej cenie, to może i na niego bym się skusił, bo to 4+5 nm, czyli spora różnica względem L-eX (7+7nm). 

 

I jeszcze AsiAir Plus + EAF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak:

Do wszystkich przesyłek - niezależnie od ich wartości - jest doliczany VAT, ale jest to już wliczone w cenę zakupu towaru na Aliexpress i nie ma w związku z tym żadnych dodatkowych procedur.

 

Natomiast jeśli całkowita wartość przesyłki - wliczając w to koszty transportu - przekracza 150 EUR, to taka przesyłka podlega pełnej procedurze celnej, tzn. wpierw będzie naliczone cło, a następnie dodane do wartości przesyłki. Dopiero potem od łącznej tej kwoty będzie naliczony VAT. Jak to dokładnie wygląda to nie wiem, bo za tak duże kwoty na Aliexpress zakupów jeszcze nie robiłem, więc niech wypowie się ktoś, kto już ma w tej materii doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomchm napisał:

Sprawa wygląda tak:

Do wszystkich przesyłek - niezależnie od ich wartości - jest doliczany VAT, ale jest to już wliczone w cenę zakupu towaru na Aliexpress i nie ma w związku z tym żadnych dodatkowych procedur.

 

Natomiast jeśli całkowita wartość przesyłki - wliczając w to koszty transportu - przekracza 150 EUR, to taka przesyłka podlega pełnej procedurze celnej, tzn. wpierw będzie naliczone cło, a następnie dodane do wartości przesyłki. Dopiero potem od łącznej tej kwoty będzie naliczony VAT. Jak to dokładnie wygląda to nie wiem, bo za tak duże kwoty na Aliexpress zakupów jeszcze nie robiłem, więc niech wypowie się ktoś, kto już ma w tej materii doświadczenie.

Podwójne opodatkowanie VAT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tex88 napisał:

Podwójne opodatkowanie VAT ?

Przy przesyłkach powyżej 150euro VAT nie jest doliczany przez sprzedawcę (Ali) ten VAT kupujący ma obowiązek opłacić w swoim kraju - no chyba że przesyłka nie trafi na cło wtedy dostajesz ją po staremu.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, tex88 napisał:

Podwójne opodatkowanie VAT ?

 

To proste. Jak kupujesz do 150 euro automatycznie płacisz VAT poprzez platformę Ali. Nic więcej Cię nie obchodzi poza tym żeby dotarło i zgadzało się z zamówieniem.

 

Kupujesz coś droższego niż 150 euro, ali nie pobiera VAT. Jest po staremu tzn. przesyłka dociera do polski i jest clona i opodatkowana VAT. Zapłacisz cło i vat od kwoty jaką zadeklarował sprzedający + koszty transportu. Normalna procedura celna jak przed zmianą.

 

Bedą kody promocyjne, ale pule kodów są ograniczone i towar szybko schodzi, więc trzeba mieć rękę na pulsie i wcześniej upatrzone oferty. Dodatkowo można uzyskać zwrot usługami typu goodie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I może jeszcze warto obserwować co się będzie działo w tym sklepie:

 

https://www.aliexpress.com/store/group/Filters/911770289_10000000837141.html?spm=a2g0o.store_pc_home.pcShopHead_6000721486959.1_2

 

Sprzedają produkty nawet topowych marek: Astrodon, Chroma, Takahashi...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktos z Was zamawial cos z Ali ostatnio? Ja zamawialem tanie rzeczy do 150zl i dostawa do paczkomatu Inpost zajmowala ok 10 dni, ale w lipcu zamowilem cos drozszego (powyzej 150EUR) ze sklepu w UK i czekalem ponad 2 miesiace az PP SA laskawie paczke ocli. Jestem ciekaw czy dostawa nawet tych tanszych rzeczy przez PP SA tyle trwa no i czy wybranie dostawy przez Inpost cos zmieni w kwestiach celnych nawet odnosnie drozszych przesylek, w.g. sledzenia to przesylki Inpost sa przepuszczane przez clo na Wegrzech.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dobrychemik napisał:

Ponoć Aliexpress szykuje jakieś wyjątkowo atrakcyjne zniżki na 11. listopada. Proponuję w tym wątku wymieniać się informacjami o planowanych zakupach, najlepszych ofertach, kodach zniżkowych itp.

 

Ja osobiście liczę, że może uda mi się złapać Antlię Ha 3nm. Mam kamerkę mono, więc mógłbym pobawić się w jakieś ultra wąskie pasma, a wodór do tego jest najlepszy. A może i OIII? Siarki od Antlii nie warto raczej kupować, bo ten filtr jest głupio projektowany - tylko na jedno pasmo SII, to o krótszej fali.

 

A może do tego czasu pojawi się też dual band od Antlii? Gdyby był w dobrej cenie, to może i na niego bym się skusił, bo to 4+5 nm, czyli spora różnica względem L-eX (7+7nm). 

 

I jeszcze AsiAir Plus + EAF...

Tak, a urząd celny wzrost opłat:laugh:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, peter5 napisał:

Tak, a urząd celny wzrost opłat:laugh:.

 

No właśnie niekoniecznie. Ali właśnie ostatnio otworzył duże centrum logistyczne pod Łodzią i ponoć ma być coraz więcej towarów kupowanych z dostawą z Polski, czyli ma być bez doliczania cła. Przed VATem oczywiście już się nie ucieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dobrychemik napisał:

 

No właśnie niekoniecznie. Ali właśnie ostatnio otworzył duże centrum logistyczne pod Łodzią i ponoć ma być coraz więcej towarów kupowanych z dostawą z Polski, czyli ma być bez doliczania cła. Przed VATem oczywiście już się nie ucieknie.

Może wyjdzie ciut taniej, ale Chińczyk lepiej liczy niż Polak więc nie liczyłbym na cud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rambro napisał:

Kupujesz coś droższego niż 150 euro, ali nie pobiera VAT. Jest po staremu tzn. przesyłka dociera do polski i jest clona i opodatkowana VAT. Zapłacisz cło i vat od kwoty jaką zadeklarował sprzedający + koszty transportu. Normalna procedura celna jak przed zmianą.

Przed zmianą to wszystko było fikcją literacką, dowalali raz na 20 zamówień. Teraz chyba dowalają za każdym razem...

 

A ktoś wie, w jakiej sytuacji Poczta dolicza swoją nielegalną opłatę (haracz) za nic? Kilka osób pisało o takich opłatach kilkanaście zł przy odbiorze przesyłki za gorsze. Skoro dla < 150 eur vat jest już pobrany, a cło nie obowiązuje, to Poczta coś nieźle wkręca.

 

Podoba mi się, że teraz ceny na ali wyświetlają się z vatem - wiesz od razu, ile zapłacisz, a nie jak na początku było, że dopiero przy finalizacji transakcji nagle sobie przypominali, że cena jednak jest wyższa. Tak psychologicznie to mniej denerwuje przynajmniej mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobrychemik napisał:

Poczta dolicza swoje zawsze, jeśli pośredniczy w przekazaniu cła lub vatu

A jeśli nie nie pośredniczyła ? sam miałem taka samą sytuację , zamówienie z 30czerwca więc sprzed obowiązywania nowej ustawy, żadnego cła czy vatu a poczta i tak zabrała sobie opłatę, oczywiście bez żadnego potwierdzenia tego faktu ,ani rachunku ani faktury. Czysta lewizna.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Darek_B said:

A jeśli nie nie pośredniczyła ? sam miałem taka samą sytuację , zamówienie z 30czerwca więc sprzed obowiązywania nowej ustawy, żadnego cła czy vatu a poczta i tak zabrała sobie opłatę, oczywiście bez żadnego potwierdzenia tego faktu ,ani rachunku ani faktury. Czysta lewizna.

To normlane dla państwowych firemek, ludzi mają w poważaniu głębokim. Nawiasem niecierpię pp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio doszło do mnie trochę paczek z Ali, normalnie bez problemów - tyle że gdzieniegdzie już widać "z vat" dla cen. Co do 11.11 to obawiam się że nówki/gorące towary jak Antila mogą być spekulowane (wystawią w znacznie wyższej cenie). Svbony może swoje filtry jeszcze bardziej przeceni, mam ich UHC 2" za jakieś 40 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam spisac sobie przed obniżka ceny bo ostatnio załowałem że nie kupiłem przed taka promocją.

Czyli obecna cena 268zł  Od czasu promocji 275zł z przekreśloną 345zł.:D

 

inna sprawa ze ceny się teraz strasznie wachaja, obserwowałem teleskopik 70mm SVbony to w ciagu 2 tygodni zaliczył wachania od 242zł do 292zł i spowrotem na ok 260zł

Edytowane przez Flaytec1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.