Skocz do zawartości

11.11.2021 na Aliexpress


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ja czekam jeszcze na przesyłkę aliexpress z black friday. Statusy są następujące. Chyba nie dojdzie pod choinkę. Dobrze szło zanim nie trafiło na Pocztę Polską. Długo czekaliście po tym dziwnym miejscu ZCPP ?.

 

Status przesyłki

Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
Nadanie 2021-12-06 06:14 AMSTERDAM E INTERNATIONAL MAIL
Nadanie 2021-12-12 11:38 DEN HAAG A POSTNL IMEC
Wysłanie przesyłki 2021-12-12 14:08 DEN HAAG B POSTNL IMEC
Przyjęto w Polsce 2021-12-14 20:43 WER Warszawa
Etap przed zgłoszeniem celnym 2021-12-14 21:11 WER Warszawa
Zwolnienie przesyłki do doręczenia 2021-12-15 00:04 ZCPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW dam Wam PROTIP-a ... zamawiałem teraz CISS-a ( czyli system stałego zasilania atramentem) do swojego Canona za ok 150pln ... zamówiłem paczkomatem - paczka nawet nie widziała celnika i w ogóle omineło to całe pierdzielone centrum celne - dotarła w niecałe 2 tyg .  Dajcie znać jak u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, komprez said:

BTW dam Wam PROTIP-a ... zamawiałem teraz CISS-a ( czyli system stałego zasilania atramentem) do swojego Canona za ok 150pln ... zamówiłem paczkomatem - paczka nawet nie widziała celnika i w ogóle omineło to całe pierdzielone centrum celne - dotarła w niecałe 2 tyg .  Dajcie znać jak u Was.

To prawda. Ale innym razem zamówiłem do paczkomatu i majfriendy, owszem wysłali do paczkomatu, a raczej pod adres paczkomatu, przez pocztę polską. Dobrze, że miałem namiar do listonosza i przyniósł do domu...

 

Sprzedawca nie widzi problemu. Ale to ponoć masowy problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karolbe napisał:

To prawda. Ale innym razem zamówiłem do paczkomatu i majfriendy, owszem wysłali do paczkomatu, a raczej pod adres paczkomatu, przez pocztę polską.

Nie do końca - zdarzało się że majfrend wysyłał inpostem ... właśnie na adres paczkomatu a nie  "na paczkomat" i cyrk :)  ale jeśli wygeneruje Ci nr nadania "inpostowy" to 

już wiadomo że nie ma się co martwić. Jeśli jest inaczej jak mówisz to trzeba jak najszybciej się skontaktować z majfrendem bo oni generują numer na około 48h przed wysyłką i jest duża szansa na korektę. Ja zamawiałem pierwszy raz więc chyba miałem fart :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak samo z tym paczkomatem. Moim zdaniem oni nie rozumieją umowy, jaką chciał z nimi zawrzeć InPost. Wysłali paczkę na adres paczkomatu, ale pocztą. Gdybym się nie zainteresował, gdzie właściwie jest paczka, to chyba nigdy by do mnie nie doszła. Leżała na poczcie z opisem, że adresat nieznany. Listonosz nie zostawił awizo, bo pod adresem paczkomatu, oprócz niego, jest tylko myjnia samochodowa :D

Edytowane przez wimmer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mi ostatnio sami zamieniali 2 razy InPost na PP, ale i tak przychodziło bez cła (cło OK, ale "opłata manipulacyjna...). Na szczęście przy okazji sami wybrali adres domowy. Chyba jest to tak, że jak przesyłka idzie przez Budapeszt, to nie jest wprawdzie super szybko, ale bez żadnych opłat, bo nasi Bratankowie mają swój deal z Majfrendami.

 

Reasumując, ja od dawna zamawiam tylko do paczkomatu, ale adres domowy w systemie zostawiłem i to może nie jest głupie:)

Edytowane przez Piotrek K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.