Skocz do zawartości

Mała wyprzedaż - GSO RC 6", Newton 150/750, guider, Canon 60D, Sigma 70-300mm i Svbony Moon 2"


mateoz

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam trochę sprzętu, który obecnie siedzi nieużywany.

 

Tutaj jest więcej zdjęć, w pełnej rozdzielczości: https://drive.google.com/drive/folders/1Qe2YRrqSkyOI0PTjM0ZazZXXZrPHLCUu?usp=sharing

 

GSO RC 6"

 

Kupiony od kolegi @Efe który kupił go od kolegi @_Spirit_ jeśli się nie mylę. Nie używałem tej tuby za dużo, bo to jednak za dużo na mój montaż i obecnie szukam mniejszego MAKA. Stan bardzo ładny z wyjątkiem wyciągu - poradzono mi zakup nowego i też radzę to zrobić jeśli chce się myśleć o astrofoto. Nie działa też microfocuser - pokrętło się obraca ale nie przekłada się to na ruch wyciągu. Przy odrobinie cierpliwości niby da się precyzyjnie wyostrzyć i zablokować, ogólnie to kwestia czysto mechaniczna i pewnie jest to do ogarnięcia ale nie bawiłem się z tym za bardzo.

Do tego dwie przedłużki i oryginalne kartony.

 

Mogę do niego wydrukować maskę Bahtinova (takie ogłoszenie w ogłoszeniu - jakby ktoś chciał to mogę załatwić jakąkolwiek maskę na max 6")

 

Link do starego ogłoszenia kolegi: https://astropolis.pl/topic/77373-rc-6-gso-wyci%C4%85g-moonlite-cs-dual-speed/

 

Cena: 900 zł

 

IMG_9309.thumb.jpg.884bf5db1ea36ffb1d7622d9e543d8ed.jpg

 

 

Sky-Watcher 150/750

 

Tuba z którą sporo działałem od około roku, stan bardzo dobry, lustra raz myte i obecnie jest na nich niewiele kurzu. W zestawie obejmy, stopka na szukacz, dovetail, maska Bahtinova, odrośnik i "spodenki" z karimaty z Decathlonu.

ALE - brak dwóch śrub 1/4" które są potrzebne do przykręcenia dovetaila do obejm (te które były są mi obecnie bardzo potrzebne) oraz brak przejściówki 2"/1,25" oraz przedłużki do wyciągu - jest po prostu dziura 2" z dekielkiem i dwoma śrubkami zaciskowymi. Wspominam o tym bo oryginalnie jest to w zestawie no a u mnie nie ma.

Na dysku oprócz zdjęć samej tuby wrzuciłem kilka moich zdjęć zrobionych przez ten teleskop.

Mam oryginalne pudełko.

 

Cena: 650 zł

 

IMG_9325.thumb.jpg.a3d9c835edd158857f654907586eb18b.jpg

 

Guider/szukacz 50/162

 

Stan bardzo dobry - szkiełko bez rys, w zestawie to co wypisane tutaj: https://teleskopy.pl/Luneta-do-guidingu-StarGuider-Guidescope-50-mm-f-=-162-mm-/-1,25--z-oprawą-i-stopką-teleskopy-2415.html

Stopka szukaczowa ma wywiercony (trochę krzywo) otwór na środku, nie wpływa to negatywnie na całość.

 

Cena: 200 zł

 

IMG_9345.thumb.jpg.4d8f38498b44d98c89d84db5f6287bf9.jpg

 

Canon 60D

 

Mało związany z astrofoto ale wystawiam przy okazji.

W zestawie body, pasek, akumulator, ładowarka z kablem zasilającym i oryginalne pudełko z dokumentami i paragonem. Kupiony używany a poprzedni właściciel kupił go w lipcu 2012 roku. Przebieg około 115 tys ale z tego co się orientuję, jeszcze długo może posłużyć. Bardzo zadbany, na ekranie od początku szkło hartowane, wszystkie gumy w super stanie, nic nigdzie nie odchodzi.

 

Wady jakie zauważyłem to:

1. Obraz nie obraca sie od razu po obróceniu ekranu do góry nogami - trzeba kilka razy to zrobić żeby załapał - przynajmniej ja tak sobie z tym radziłem.

2. Trochę zdarta matowa powłoka na pokrętle od zmiany trybów.

3. Lampa wbudowana nie wysuwa się sama - trzeba jej pomóc ręcznie. I tak nie radzę jej używać, dużo lepiej kupić najtańszą lampę zewnętrzną.

 

Cena: 650 zł

 

temp7.jpg.ffe6d21f4eccfd9846b93bc9276c0323.jpg

 

Sigma 70-300 f/4-5.6 DG Macro bagnet Canon

 

Moim zdaniem super teleobiektyw za niewielką cenę, pozwolił mi zrobić wiele zadowalających zdjęć (mogę podesłać zainteresowanej osobie). Sprzedaję, bo kupiłem inny teleobiektyw. Stan od strony technicznej - bardzo dobry, od strony wizualnej - dobry, są drobne, prawie niezauważalne ubytki matowej powłoki na obudowie i białe przebarwienia na gumie od zmiany ogniskowej co widać na zdjęciach.

Dekielki i tulipan nie są oryginalne, a wydrukowane przeze mnie na drukarce 3D.

W zestawie futerał oraz filtr UV

 

Cena: 300 zł

 

IMG_20211010_182841.thumb.jpg.216e2f4c1f5b6274796657d95735c5e9.jpg

 

Svbony Moon 2"

 

Miał pewną przygodę - za nic nie dało się go wykręcić z jednej złączki, próbowałem różnych metod, w tym takich z użyciem klucza francuskiego, żabki, aż skończyło się na zrobieniu dwóch nacięć w oprawie, by mieć o co się zaczepić. Proszę nie zadawać pytań, byłem pod presją czasu.

Co do samego filtra - szkiełko jest całe bo wyciągnąłem je na czas operacji, oprawa jest porysowana no i ma te dwa nacięcia które naruszyły gwint. Mimo to da się spokojnie wkręcić pierścień blokujący szkiełko. Sprzedaję, bo nie przemyślałem tego i nie mam gdzie go wkręcić na chwilę obecną.

 

Cena: 80 zł

 

IMG_8846.thumb.jpg.13f4392048e0d2f89c862f9bece3c2d7.jpg

Edytowane przez mateoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.