Skocz do zawartości

Teneryfa


janekosa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na przełomie roku czeka mnie wycieczka na kanary ;) 

w związku z tym już zaczynam się powoli przygotowywać :)

czy ktoś może polecić jakieś miejscówki (dostępne samochodem) na Teneryfie gdzie można rozstawić się ze sprzętem? A może jakieś przyjazne astroświrom miejsce z dostępem do prądu?

i pytanie numer dwa: czy istnieje jakaś wypożyczalnia sprzętu na tej pięknej wyspie? Większość oczywiście wezmę ze sobą ale może chociaż montaż dało by radę odpłatnie wypożyczyć na kilka dni? Ciężko to wszystko zabrać, mimo że wynegocjowałem od żony osobisty 20-kilogramowy pakunek 

Edytowane przez janekosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej popularne jest miejsce obok palca boga, nawet krąg z murku, gdzie można usiąść, jedynie, ze duzo ludzi sie czasami tam kręci. 

mała górka na zakręcie: https://goo.gl/maps/dF9WL876VLo8pYPi7
miejsce wzdłuż drogi, z początku nocy dają światłami, ale później jest ok https://goo.gl/maps/7dxUe9REtxPGJy129

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapisane, dzięki! I nawet bliziutko od miejsca gdzie będę zamieszkiwał (los gigantes) :)
Od kilku godzin szukam bezskutecznie informacji na temat wynajmu sprzętu (montaż chociażby, żeby trochę odelżyć walizki) ale internet milczy na ten temat :(
Jak coś znajdę to się podzielę :D
A może mamy tu jakichś człowieków którzy mieszkają na wyspie i chcieli by się podzielić chociażby statywem? Nawet taka drobnostka już bardzo by ułatwiła podróż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam w grudniu zeszłego roku i potwierdzam, że miejsce koło Palca Boga super, ja odszedłem kawałek od tego kamiennego kręgu z ławeczkami. Przez pierwsze 2 godziny co kilkanaście minut ktoś szedł scieżką z czołówką niestety. Tu powinno być pusto: https://goo.gl/maps/JmZ9HANL53ky4ijt6 (odejdź ze 100 m na południowy wschód od parkingu, na street view fajnie widać)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paether dzięki, część tych tenatów już przeglądałem :)
Najbardziej mnie zastanawia coś bardzo przyziemnego. Jak wy jeździcie z całym tym cholernym sprzętem? Optyka to jeszcze pół problemu, jedna walizeczka. Nawet głowicę jakoś idzie rozsądnie zabrać. Ale ogromny stalowy trójnóg, albo przeciwwagi? Wożenie tego jest wręcz absurdalne, i pewnie dość kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze niebo będzie w centrum wyspy w pobliżu wulkanu Teide. Ale z dostępnością prądu elektrycznego może być ciężko - pod tym względem licz raczej wyłącznie na siebie.

Jak byłem w czerwcu, to w pobliżu Palca Boga odbywały się imprezy (dyskoteki i knajpy były wówczas pozamykane), więc było słabo. Drogi boczne w centrum wyspy, tzn. na terenie Parku Narodowego Teide, również są pozamykane, a główną drogą prowadzącą przez środek wyspy jeździ w nocy sporo samochodów.

6 godzin temu, janekosa napisał:

@Paether dzięki, część tych tenatów już przeglądałem :)
Najbardziej mnie zastanawia coś bardzo przyziemnego. Jak wy jeździcie z całym tym cholernym sprzętem? Optyka to jeszcze pół problemu, jedna walizeczka. Nawet głowicę jakoś idzie rozsądnie zabrać. Ale ogromny stalowy trójnóg, albo przeciwwagi? Wożenie tego jest wręcz absurdalne, i pewnie dość kosztowne.

 

Ja zabrałem się w bagażu podręcznym i rejestrowym, tzn. statyw (RT90C wykonany z włókna węglowego) i montaż poszedł do rejestrowego, zaś całą resztę (aparat, obiektyw i reszta elektroniki) zapakowałem do podręcznego bagażu. Ale ja miałem tylko SWSA , Canona RP oraz dwa obiektywy 35mm oraz 200mm, więc miałem niewiele.

Ci, którzy jadą z ciężkim sprzętem, z reguły robią tak:

1) wpierw wynajmują sobie wyłącznie dla siebie jakieś lokum na Kanarach i to na okres 2-3 tygodni. Najczęściej jest to dom z ogrodem, wyżywienie we własnym zakresie;

2) Sprzęt starannie pakują i wysyłają z wyprzedzeniem kurierem na adres wynajętego lokum, czas dostawy to mniej więcej 7-10 dni z Polski.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Paether napisał:

Przejrzyj sobie te wątki ;)

I pierwszą wyprawę "odkrywców" :)

 

Co do lokalizacji obserwacji unikałbym krawędzi kaldery, szukał czegoś wewnątrz jak już napisano. Co prawda droga w kalderze jest w nocy ruchliwa ale parking i okolica kolejki na Teide mogłaby być dobrym rozwiązaniem. Innym polecanym przeze mnie miejscem może być zatoczka widokowa przed wjazdem na teren obserwatorium. Musicie jednak pierwszego dnia zrobić rekonesans.

 

ps. W sumie gdybyście należeli do PTMA i załatwili pozwolenie z władzami obserwatorium to moglibyście co noc mieć wynajęty teleskop plus zelektryfikowany plac obserwacyjny.

Szczegóły w moim wątku.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo drugi zestaw na miejscu ;) jedziesz pod najlepsze niebo w Europie i zrezygnujesz ze swojej głównej rury? Nie sondzem :P 

Spoko, już mam chyba rozwiązanie :D 

dzieki za odpowiedzi, jak ktoś jeszcze chce polecić jakąś miejscówkę to jestem otwarty. Im więcej tym większa szansa że znajdzie się jedna gdzie akurat nikogo nie będzie i wiatr nie będzie bardzo dokuczał :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, janekosa napisał:

Albo drugi zestaw na miejscu ;) jedziesz pod najlepsze niebo w Europie i zrezygnujesz ze swojej głównej rury? Nie sondzem :P 

Spoko, już mam chyba rozwiązanie :D 

dzieki za odpowiedzi, jak ktoś jeszcze chce polecić jakąś miejscówkę to jestem otwarty. Im więcej tym większa szansa że znajdzie się jedna gdzie akurat nikogo nie będzie i wiatr nie będzie bardzo dokuczał :) 

z tą Europą to bym nie przesadzał w przypadku Kanarów. Gujana Francuska  mimo wszystko nie jest w Europie mimo że jest UE;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, janekosa napisał:

 I nawet bliziutko od miejsca gdzie będę zamieszkiwał (los gigantes) :)

Na mapie bliziutko. Zdziwisz się jak będziesz na miejscu. Porównaj sobie czas dojazdu u wujka Googla np. z Costa Adeje gdzie wpadasz od razu na autostradę,  a nie kręcisz serpentyn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2021 o 22:17, janekosa napisał:

i pytanie numer dwa: czy istnieje jakaś wypożyczalnia sprzętu na tej pięknej wyspie? 


Zadałem pytanie na grupach Facebookowych  Teneryfa
https://www.facebook.com/groups/teneryfa24/posts/5188427307853874/?comment_id=5190039974359274&notif_id=1635267739077260&notif_t=group_comment&ref=notif

POLACY NA CANARACH (grupa mieszkańców wysp Kanaryjskich )

https://www.facebook.com/groups/rapidexpress/posts/4470476749737907/?comment_id=4472217589563823&notif_id=1635282742016183&notif_t=group_comment&ref=notif

Przeglądnij, dołącz, dopytaj. Kto wie
 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A może znacie jakąś kwaterę, dom z ogrodem do wynajęcia w ciemnym miejscu tak by móc się rozstawić tam gdzie się nocuje cały pobyt i mieć zasilanie bezproblemowe ? Myślę czy nie jechać tej zimy.

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.