Skocz do zawartości
  • 0

Podłączenie guidescope


lagata1

Pytanie

Witam

 

Mając guidescope, tube,montaż, kamerkę guide oraz laptopa: kamerka w lunetke,kamerka do laptopa po kablu USB i teraz montaz do laptopa za pomocą kabla - jaki to ma być dokładnie kabel ? W astroshop proponują za 200 zł st4 z końcówka USB, są jakieś tańsze opcje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Najprostsza opcja to ST4 od kamerki do montażu i zapewne masz w zestawie z kamerką. Wtedy ustawiasz montaż „on camera”. Alternatywnie eqmod. Można kablem lub przez Bluetooth. Dostaniesz kabel na AliExpress za jakieś 40 zł,  a moduł Bluetooth za około 100 zł szukaj ba giełdzie tu czy na fb

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, janekosa napisał:

Najprostsza opcja to ST4 od kamerki do montażu i zapewne masz w zestawie z kamerką. Wtedy ustawiasz montaż „on camera”. Alternatywnie eqmod. Można kablem lub przez Bluetooth. Dostaniesz kabel na AliExpress za jakieś 40 zł,  a moduł Bluetooth za około 100 zł szukaj ba giełdzie tu czy na fb

 

Nie mam st4, kamerka do guide to bedzie kolor do planet więc guide wyjdzie taki sobie na razie, panowie zatem gdzie kupię st4? 

Rozumiem że dalsza twoja odpowiedź to tylko kolejne alternatywne połączenia? 

Pisząc kabel za 40 zł na ali masz na myśli st4?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to musisz tylko dokupić kabel st4 jak nie masz. Nie widzę go na Allegro nigdzie ale to jest zwykła skrętka z końcówkami RJ11 tylko że odwrotnie (chyba, nie jestem pewien, może ktoś mnie poprawi)

1-6

2-5

3-4

4-3

5-2

6-1

 

Każdy kto ma zaciskarke do końcówek ci taki zrobi ;) (np ja, ale może znajdziesz kogoś do kogo masz na piechotę)

alternatywnie możesz używać eqmod i pulseguide (i to jest najlepsza opcja, w końcu i tak to zrobisz)

Edytowane przez janekosa
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
35 minut temu, lagata1 napisał:

Dobra zrob mi taki kabel i poślij, napisz ile chcesz - czemu myślisz że potem dojdę do tej drugiej opcji ?

Bo ten kabel daje Ci od groma możliwości, które prędzej czy później będziesz potrzebował. Mowa tu o Ditheringu, Plate Solve i długo by wymieniać ale Dithering i Plate solve to moim zdaniem najważniejsze. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, lagata1 napisał:

Ok jestem na początku tej drogi i chciałbym spróbować z st4 zeby zobaczyć w ogóle jak to się spisuje, doskonalenie pewnie przyjdzie z czasem 

Ja na twoim miejscu od razu bym leciał w EQMOD z aliexpress (ja kupiłem za jakieś 45zł, czekałem 2tyg).  Tylko problemem jest u Ciebie aparat (Nie wiem jak z kompatybilnością z programami typu APT/NINA)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie doradzajcie chłopakowi ST-4 w tych czasach, ten pomysł jest zwyczajnie zły. 

 

Przede wszystkim - zobacz czy masz nowszy pilot Synscan z gniazdem USB-A (toctakie drukarkowe, kwadratowe). 

Jeśli tak, to podpinasz montaż do pcta przez USB i kamerkę też przez USB do komputera. 

 

Jeśli nie wiesz czy masz odpowiedni pilot to pokaż zdjęcie jego złącz. 

 

No i sam zacznij od filmu:

 

Edytowane przez Patryk Sokol
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0


Ja dla jasności nie polecam st4 co wyraźnie piszę.  EQmod jest pod każdym wzlędem lepszy, z wyjątkiem jednego. ST4 ma po prostu zerowy próg wejścia. masz montaż, używałeś do tej pory pilota, bez żadnych zmian robisz to wszystko tylkjo dochodzi kolejny element. przejście na eqmod to jednak jest jakieś obciążenie, trzeba ogarnąć nowy soft do kontroli sesji itd. 

 

15 minut temu, Patryk Sokol napisał:

Przede wszystkim - zobacz czy masz nowszy pilot Synscan z gniazdem USB-A (toctakie drukarkowe, kwadratowe). 


I właśnie, święta racja, pokaż zdjęcie wtyków na montażu i na pilocie, od tego zacznijmy. może po prostu możesz skorzystać z apki synscan i skorzystać z kabla od drukarki który pewnie ci się gdzieś wala 

Edytowane przez janekosa
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz podłączyć kablem usb-A czyli takim jak do drukarki. Masz takie złącze na montażu. Na komputerze musisz mieć zainstalowaną aplikację synscan która jest generalnie odpowiednikiem pilota, do tego „synscan app Driver”. 
Najpierw łączysz się z montażem w aplikacji synscan, a potem w phd wybierasz montaż „synscan app” 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.