Skocz do zawartości
  • 0

Dystans od flattenera- prośba o pomoc


ziebol1

Pytanie

Słuchajcie, jestem totalnie zdesperowany i sfrustrowany :(

Sprzęt: WO 71 GT + FLAT 6AIII + ASI1600

 

Wszystkie zdjęcia jakie tym zestawem zrobiłem, mają mniej lub bardziej pojechane gwiazdy w rogach. Nie jestem w stanie dobrać tej cholernej odległości od flatennera. Próbowałem w domu ją dobrać używając sztucznej gwiazdy hubble optics (50 mikronowa, dystans 8 metrów). Sztuczna gwiazda, ładna, okrągła wychodziła przy danej odległości... w nocy sprzęt na zewnątrz wynoszę, robię fotę testową i masakra- no kreski w rogu dosłownie. 3-5 nocy poświęciłem na przejechanie całej skali flattenera: zdjecie->sprawdzenie gwiazdek astapem->gwiazdki w rogach eliptyczne-> korekta o jeden obrót (flattener ma skok gwintu 0,75mm)->ustawienie ostrości->kolejne zdjęcie... no mam wrażenie tak jakbym w obuwniczym dobierał buty i każdy rozmiar był za ciasny... aha, gwiazdki ZAWSZE są pojechane w kierunku centrum kadru. Załączam zdjęcia z rozrysowanym HFD w astapie, kiedy gwiazdki były najmniej eliptyczne i przykładowe zdjęcie( z "najlepszymi" ośiągniętymi gwiazdkami). Proszę niech mi ktoś pomoże, bo oszaleję...

 

 

1958851169_astropolishfd.thumb.jpg.e75410201912afcb6b34e600265fa693.jpg

 

 

1690532663_astropoliswykreskopia.jpg.72df0b74db5c0fdce77c9a8ef8397368.jpg

 

 

zestackowane 158 klatek x 300 sec filtr o3 baadera:

 

o3_158.thumb.jpg.66bed2e34f95ffaafd290a26fa4fa30e.jpg

 

 

Edytowane przez ziebol1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 minuty temu, OnlyAfc napisał:

Moim zdaniem gwiazdki są w pełni akceptowalne. Jeśli masz tak ustawione, jak na fotce, to zostaw, jest ok. 

Masz minimalnie pojechany lewy, dolny róg (na astap prawy górny) ale naprawdę jest ok

może to nie problem ze sprzętem, tylko głową? Może się zafiksowałem za bardzo? Btw. Podmieniłem tą fotkę pojedyńczą na stacka z o3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.