Skocz do zawartości

35mm a 6cm


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Czy duza jest różnica w zdjęciach astro robionych standartową lustrzanką 35mm a aparatem 6x6cm.

Czy warto bawić się w format 6x6cm biorąc pod uwagę większy kłopot z wywoływaniem negatywów oraz mniej dostępne inne materiały?

 

pozdrawiam

MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materiały są dostępne bez problemu !

 

co do jakości to naprawdę nie ma p czym mówić. Na początek PentaconSix powinien spełnić Twoje wymagania, powiększenie lub slajd 6x6 zwala z nóg najtwardszych.... ;)

 

mały przykład:

 

plejady.jpg

Rolleiflex 6003 Pro + Zeiss Planar 80/2,8, f:4 t:10 minut.. Slajd Fuji PROVIA 400 wywołany jako ISO 800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Materialy można bez trudu dostać w lepszych sklepach a wołanie materiałów typu 120 kosztuje praktycznie tyle samo co filmu typ 135mm ;D ;D ;D

Poza tym przy tej samej ogniskowej obejmujesz dużo większą powierzchnię nieba w jednym kadrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Ja polecam P-sixa bo z Kijewem miałem tylko problemy z nakładaniem kadru i ciagłym serwisem, nie pchaj sie w rosyjską mechanikę tego formatu jest naprawdę kiepska, co innego optyka, jest kilka obiektywów wartych polecenia do 6x6cm 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż znów będę kontrowersyjny, bardziej bym polecił jako skrzynkę Kijewa 60, nawet dużo bardziej niż PentaconSixa !

 

Ja zawsze miałem dwa pentacony jednego w serwisie i jednego w torbie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Przy twojej intesywności ich używania zawodowego do celow reklamowych to nic dziwnego, to w końcu amatorskie konstrukcje które szybko zajeżdżałeś tysiącami ujęć w roku a jak myślisz ile przeciętny pstrykacz astrofoto w roku wykona ujęć , no może z 10 filmów to góra!!!

Dobry Haselblad to sprzęt dla Ciebie Papatek a amatorom zostaw tańsze zabawki do astrofoto !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Janusz....

 

przecież nie pisze, że jaszczurek ma sobie kupić Hasiora.

Z Pentaconami miałem problemy a z Kijevem nie, więc pisze jak uważam. Zresztą tutaj musze Ci przyznać racje, bo na początek czy to będzie Pentacon czy Kijev od razu polecam nabyć obiektywy (DDRowskie Zaissy) 180 i 300, to będzie naprawdę świetny wybór !

 

Januszu luzuj troszkę prosze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.