Skocz do zawartości

iOptron CEM120 EC


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Zastanawiam się nad sprzedażą mojego montażu z obserwatorium. Montaż kupiony w grudniu 2018 przeze mnie w First Light Optics. Z montażem miałem niezliczone perypetie, które opisalem w szczegółach tu na forum. Ostatecznie niedawno znalazłem przyczynę problemu i montaż poddaje się bardzo ładnie guidingowi i działa wyśmienicie.

 

Co ważne mont posiada enkoder w osi RA, który w połączeniu z odpowiednim wyregulowaniem umożliwia doskonale wyniki prowadzenia bez guidingu - do 180 sekund przy skali 0.3 arcsec/pix. 95 % moich zdjęć prezentowanych na forum było bez guidingu.

 

Nowy kosztuje ok 26-27 koła, proponuję 20k. Na razie sprawdzam czy są chętni, ale mam na oku coś dla siebie więc sprawa na poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia oglądam taki montaż u „znajomka” i się ślinię. standard netowy jest prosty - piszą niezadowoleni bo zadowoleni nawet nie myślą o pisaniu na forum, no bo po co?  Technologicznie pomiędzy moim NEQ6-Pro i CEM120EC to przepaść. Rów nie do zasypania. No ale też mam żonę i w moim wieku to trudno zmienić.... 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona:kissing:, akceptuje moje wszystkie zakupy. Ostatnio coś wspominała że chciałaby nową kuchnię, bo ta ma już 5 lat :fool:i w nowej widziała by lepsze ustawienie szafek itp. Po chwili :g:zgodziłem się:hug:.Dzięki temu mam otwartą drogę do kolejnych zakupów :heehee:

Edytowane przez Witos
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Witos said:

Moja żona:kissing:, akceptuje moje wszystkie zakupy. Ostatnio coś wspominała że chciałby nową kuchnię, bo ta ma już 5 lat :fool:i w nowej widziała by lepsze ustawienie szafek itp. Po chwili :g:zgodziłem się:hug:.Dzięki temu mam otwartą drogę do kolejnych zakupów :heehee:

 

Czyli wydajesz na sprzęt astro 2x tyle co cena sklepowa ;-P

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Herbert West napisał:

 

Czyli wydajesz na sprzęt astro 2x tyle co cena sklepowa ;-P

Takie są uroki małżeństwa :heart:, ale i tak mnie nie dogoni w moich wydatkach. Kobiety kupują mało a częściej. Mtv Style Film GIF by Paramount Movies

Edytowane przez Witos
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

53 minuty temu, Witos napisał:

Moja żona:kissing:, akceptuje moje wszystkie zakupy. Ostatnio coś wspominała że chciałby nową kuchnię, bo ta ma już 5 lat :fool:i w nowej widziała by lepsze ustawienie szafek itp. Po chwili :g:zgodziłem się:hug:.Dzięki temu mam otwartą drogę do kolejnych zakupów :heehee:

 

Właśnie jestem na tym samym etapie. Żona wybrała nową kuchnie, blaty i agd.  Dzięki temu mam zamkniętą drogę do kolejnych zakupów.:(

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.