Skocz do zawartości

Sh2-171 i NGC281


Rosso

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy ogień rzucam fotę, która pewnie by poszła do kosza gdyby nie koledzy którzy w statusie komentowali, żebym jednak pomęczył ten materiał :P Obiekt focony z centrum miasta przez L-eNhance, był dla mnie nie lada wyzwaniem, ostatecznie wyszedł stack z ogromną ilością szumu i pokręconym kadrem, bo po meridianie kadr się zmienił. A ja w tym czasie spałem :P

 

sh2-171-ps.thumb.png.6d91bff9e77cebea4649834b45dfdef5.png

90x300s SV503 80mm ED, ASI071MC-P,HEQ5mod, ASIAIR PLUS

 

Wczorajszej nocy teleskop skierowałem w stronę Kasjopei, po odhaczeniu IC1805 i IC1848 nadszedł czas na Pacmana, czyli NGC281. Przyjemnie się to zbierało i obrabiało. Bezstresowa astrofotografia.

PACMAN.thumb.png.51dddfed0b3038aba0dfa6a208b28aae.png

70x300s SV503 80mm ED, ASI071MC-P,HEQ5mod, ASIAIR PLUS

 

  • Lubię 8
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tuvoc napisał:

Nooo Panie :) "now we are talking". Warto było poświęcić czas na ponowną obróbkę. Gratuluję. A powiedz, nie próbowałeś odseparować OIII z tych zdjęć? W końcu masz filtr dwuzakresowy :)

 Dzięki Mirku! Jeśli chodzi o tworzenie w palecie HOO to owszem próbowałem, ale z marnym efektem. Stackowałem materiał w Sirilu, i tam skryptem separowałem Ha i O-III. Potem w Pixie używałem PixelMath do mieszania kanałów, ale kompletnie nie wychodziło mi to tak, jakbym chciał. Wrzucę do ulubionego wątku "Bawimy się materiałem" kanały Ha i O-III z mgławicy Dusza i tego Pacmana, może komuś uda się coś wykombinować. Ale dla mnie HOO to jeszcze zbyt wysoki level.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Sh2- 171 trochę ciemne ale fajne. Podoba mi się.

Dzięki :)Ten kadr jest tak nasycony kolorem, że nawet bez podbicia saturacji a jedynie zwiększeniu jasności wychodzi taki cukierkowy obraz, że wolałem opublikować wersję ciemniejszą

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rosso napisał:

 Dzięki Mirku! Jeśli chodzi o tworzenie w palecie HOO to owszem próbowałem, ale z marnym efektem. Stackowałem materiał w Sirilu, i tam skryptem separowałem Ha i O-III. Potem w Pixie używałem PixelMath do mieszania kanałów, ale kompletnie nie wychodziło mi to tak, jakbym chciał. Wrzucę do ulubionego wątku "Bawimy się materiałem" kanały Ha i O-III z mgławicy Dusza i tego Pacmana, może komuś uda się coś wykombinować. Ale dla mnie HOO to jeszcze zbyt wysoki level.

E tam :)

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.