Skocz do zawartości

ASIAIR PRO VS PLUS - porównanie


Rosso

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Maciek Łukasz napisał:

Ja się zastanawiam czy z wersji pierwszej nie przejść na tego plusa.

Fajnie żeby Asi zasilało montaż (cem 25p), grzałki i kamerę 071 mc pro. Większy porządek w kablach będzie.

 

Nie mogę się doszukać informacji, czy da radę z tym modelem kamery, w sensie zasilania chłodzenia. Gdzieś widziałem info, że nie z każdą kamerą to działa poprawnie. 

Mam 071 i zasila ją bez problemu. ZWO nie zaleca jednak zasilania montażu z AA. Ja heq5 zasilam osobno.

 

6 minut temu, Miesilmannimea napisał:

QHY462C też pewnie nie będzie działać?

 

W takiej razie jaka najtańsza kamerka do ustawiania Polarnej i guidingu będzie działać z AA?

 

I ponawiam pytanie o AstroEQ - czy ktoś z Was może potwierdzić, czy AA będzie z tym działać?

 

M.

 

QHY nie będzie działać. Co do ustawienia na polarną to wydaje mi się że połączenie kamera+lunetka musi widzieć wystarczająco dużo gwiazd. Ale nie powiem Ci dokładnie, jaka kamerka będzie ok. Co do montażu DIY - jest na FB grupa ASIAIR PRO users myślę że tam Ci odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Miesilmannimea napisał:

To może inaczej.

Czy z AsiAir da się pracować tak, że montaż ustawiam sobie sam korzystając z np. SharpCapa,

i nie robię tego z poziomu AA? Albo po prostu montaż mam zabetonowany i nie muszę ustawiać

Polarnej za każdym razem?

 

M.

No jasne, że nie musisz. Ja ustawiam na Polarną jak tylko się przenoszę na dalszą miejscówkę. Jak np z balkonu robię foto i potem chowam teleskop to już ustawienia nie powtarzam na drugi raz bo mam zaznaczone jak stoją nogi. 

 

Ustawienie na Polarną to jedna z opcji, której jak nie chcesz to nie dotykasz, a nie jakiś punkt do zrealizowania, żeby móc iść dalej 

Edytowane przez Maciek Łukasz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rosso napisał:

... Co do montażu DIY - jest na FB grupa ASIAIR PRO users myślę że tam Ci odpowiedzą.

 

Zapytałem i od admina dostałem odpowiedź, że nie. Ale chyba trochę bezmyślną ;)

 

Znalazłem jeden wpis gościa gdzieś ze wschodu o montażu DIY na przekładniach harmonicznych 

pracującym właśnie na AstroEQ...

 

Kurcze - najprościej chyba byłoby sprawdzić...

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miesilmannimea napisał:

 

Zapytałem i od admina dostałem odpowiedź, że nie. Ale chyba trochę bezmyślną ;)

 

Znalazłem jeden wpis gościa gdzieś ze wschodu o montażu DIY na przekładniach harmonicznych 

pracującym właśnie na AstroEQ...

 

Kurcze - najprościej chyba byłoby sprawdzić...

 

M.

Szukaj raczej odpowiedzi na pytanie "czy ASIAIR obsługuje montaże w trybie EQMod", wszak AstoEQ działa na EQMod tak samo, jak HEQ5 czy NEQ6, podłączone kabelkiem zamiast pilota. To że montaż jest DIY nie ma znaczenia.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, kubaman napisał:

Ponoć w związku z kryzysem na rynku elektroniki w ogóle nie ma RP. Czyli nie da się zbudować AA.

Szkoda ze nie sprzedają samej licencji jak Stellarmate. 
W Botlandzie długo tez nie mieli RP ale jak widać wszystko już od ręki dostępne.

https://botland.com.pl/1020-moduly-i-zestawy-raspberry-pi-4b
 

Edytowane przez radoslawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3 minuty temu, dobrychemik napisał:

Czy kupując AsiAir Plus dostaje się w zestawie:

a) przykręcaną stopkę czy coś w tym stylu;

b) zasilacz?

a) tak, stopkę SW, aluminiową;

b) nie, pasuje jakikolwiek zasilacz sieciowy 12V z wtykiem DC5.5/2.1, np. 1.5A.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, chavez1976 said:

a) tak, stopkę SW, aluminiową;

b) nie, pasuje jakikolwiek zasilacz sieciowy 12V z wtykiem DC5.5/2.1, np. 1.5A.

Zasilacz minimum 5A, jezeli chcesz zasilac kamere, montaz i opaski, oraz zamontowac AA na tubie i zminimalizowac ilosc kabli.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JustinSullivan napisał:

O ile pamiętam to mój brat zasilał Heq5 bez problemu z Asiair.

Twój brat zasila HEQ5 bezpośrednio z akumulatora. Przez AsiAir przerywa u mnie GoTo. Z AsiAir zasilam jedynie AzGTi.

Edytowane przez alinoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.