Skocz do zawartości

Mars nad ranem 18.06.03.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Koledzy

Wasze Rubinarki i MTO są naprawdę nie złe i proszę robić nimi foty na skalę tych teleskopów, sami stwierdzicie że po treningu są nie złe efekty. Proszę wziąść przykład z Tomka "Togala" jak ładne foty strzela. Papatek ma rację, ktoś mi nawet napisał, że każdy chce mercedesa, ale większość jeżdzi " skarpetami" i do celu trafia. W Naszym gronie używam chyba najmniejszego refrak. 48/580 i też widać planety i emki i do robienia fotek nim też się szykuję. Więc do dzieła Panowie.

pozdrawiam andrzej z opola

ps. jesteśmy amatorami, a jak wyjdzie lepiej to jest powód do dumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Papatek przecież miałeś wyluzować a przyp.......sz się do każdego mojego postu, człowieku pogieło Cię czy chcesz sobie podbudować podłamaną psyche moim kosztem, Mistrzu!!! zastanów się co czynisz bo tracisz w naszych oczacz ???

Atorytetu nie zyskasz przez negację innych tylko swoją wiedzą i umiejętnościami a przyp.....lać to Ty sie umiesz jak widzę tylko zastanawiam się po co to robisz i czemu to ma służyć ;) ;) ;) ???

 

Papatek Wyyyyyyyyluzuj niedziela jest :-*

 

Ps. dla Pana Jana: Jesli Panu odpowiada taki ospowaty Mars to proszę bardzo ale dla mnie jego widok jest nie do zaakceptowania i to moje prywatne zdanie ktore wyraziłem ot co 8)

Prowadzenie firmy nie ma nic do tego, z MTO sam czesto kożystam i nie neguję sprzetu tylko jakość tej akurat fotografii czy tak ciężko to zrozumieć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi przyjacielu Januszu !

 

Mylisz się bardzo mocno jeżeli myslisz, że neguje Ciebie lub Twoją wiedzę. Faktem niestety jest, że bardzo często w tym co piszesz są znaczne uchybienia merytoryczne lub nie ma to poprostu sensu.

 

Nie podbudowuje swojego ego. Astronomia i astrofotografia dla mnie jest czymś co daje mi radość i odpoczynek. Dla Ciebie to chleb więc patrzysz na wiele spraw dużo poważniej. Ja osobiście jestem osobą, która lubi pomagać, czy czasami działać jak katalizator do pewnych działań czy pomysłów i......

 

.....i Janusz czasami z bólem stwierdzam, że to co piszesz, nie zgadza się w kewstiach formalnych z moim stanem wiedzy. Poprawiam Cię tylko wtedy kiedy uważam za stosowne i kiedy to co piszesz może poprostu komuś utrudnić wybór, lub kiedy ogranicza jego perspektywy działania (np. wątek 10D).

To który z nas lubi sobie bardziej poprawiać ego pisując tutaj w każdym poście nad zdjęciem.

Moja rada dla Ciebie: nie staraj się pisać w każdym wątku na forum (a odnosze wrażenie, że to Twe główne założenie (nawet się rymło)).

Z łaski swojej pisz w tych wątkach gdzie posiadasz wiedze (a posiadasz ją przecież dużą).

Janusz uczymy się całe życie, nie twierdze, że zawsze mam rację, i potrafię się w przeciwieństwie do Ciebie przyznać jeżeli się mylę !

PRZEMYŚL POPROSTU CZLOWIEKU ZANIM COŚ NAPISZESZ !!!!

 

i na koniec: obiecałem to sobie, a Ty w wątku ze wspomnianym 10D w tytule się na to zgodziłeś:

w dziale astrofoto, będę kasował każdu Twój post, który będzie bezsensowną paplaniną. Jeżeli masz jakieś pretensje proszę na priva, a niebawem jak mi wystarczy czasu zrobie analize kilku wątków z Twoim udziałem gdzie w kluczowej kwestii zmieniasz zdanie przynajmniej trzy razy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEEEJ :D miał być LUZZZZZ ;D

 

A co do tekstów Janusza w tym poście to odrazu zrozumiałem go, że nie klnie na Rubinara tylko na przedobrzenie na etapie obróbki komputerowej (ja się nieznam ::)) ale coś mi się tak wydaje, że ten mars rzeczywiście taki przeziarniowany śakiś :P ::)

 

Myśle że powinno się zawsze obok takich fotek pokazywać jedną nietkniętą klatkę prosto z aparatu :- 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Popatrz Papatek, nawet Mc Arti mnie zrozumiał a Ty dalej chcesz robić psychoanalizę moich wontków ??? to powodzenia bo mnie na to w twoim przypadku po prostu szkoda czasu ;D ;D ;D

Baw się dobrze Kolego psychologu amatorze a ja zajme sie obserwacjami w miedzy czasie :-*

 

ps. nasze przepychanki oczywiście możesz skasować ale jak skasujesz moje wypowiedzi na tematy merytoryczne tylko dlatego że się z nimi nie zgadzasz to licz na to samo w dziale sprzętowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam chopoki !

 

bo w moim świecie wartości to jest tak:

 

...jak ktoś pisze że spipcono czy że syfne to powinien choć z szcunku dla pracy włożonej przez autora zdjęcia pokazać, że podobnym sprzętem potrafi lepiej, ot co !

 

a czepiać to ja się uwielbiam, i robie to na luziku ;)

 

Owa ziarnistość wynika z tego że robiono jednak niewielkim teleskopem/obiektywem a po drugie taka już specyfika cyfraka przy sposobie pracy jaki opisuje autor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

No to super ze wyjaśniłeś jako fachowiec od cyferek sprawę i mamy problem ziarnistości rozwiązany, tak trzymać kolego ale ile się trzeba było napisać aby sie to dowiedzieć to już zupełnie inna sprawa, coż wrzućmy to w koszty pozyskania informacji ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papatek nie przejmuj się Janusz tak w niedziele miewa, że jest przewrażliwiony po weekendzie ::).

 

Poważnie: każdy z was ma swoje racje, przedstawiliście je i jest cool. Janusz przekonał mnie, że za bardzo zmodyfikowane zdjęcie nie musi być ciekawe, ale Paptki ma rację, że każdy z nas amatorów ma prawo cieszyć się z tego, co zrobił i nie wolno nas krytykować, tylko łagodnie korygować i to nie ex cathedra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mogę znaleść fotki Tomka "Togala" ? ::)

 

Perseusz, moje fotki nie tak łatwo zobaczyć. Moja galeria, podobnie jak Janusza, się dopiero buduje ;)

Są to głównie fotki Słońca i Księżyca robione MTO i aparatem cyfrowym. Z rezultatów jestem zadowolony.

 

Janusz, nie chce mi się analizować kto i co w tym wątku napisał, ale wydaje mi się, że fotka jest OK w swojej klasie. Proszę podłącz swojego CP4500 do swojego MTO i pokaż nam co wyjdzie. Bo tylko takie fotki można porównywać.

Nie wiem jakie fotki Marsa udało się Tobie wykonać, ale jestem przekonany, że są beznadziejne jeśli porównasz je z:

 

hubble-space-telescope-mars-picture.jpg

 

Jeśli masz lepsze to zwracam honor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owa ziarnistość wynika z tego że robiono jednak niewielkim teleskopem/obiektywem a po drugie taka już specyfika cyfraka przy sposobie pracy jaki opisuje autor.

 

Papa, a czy to ziarno nie pochodzi od zbyt małej ilości klatek po prostu? No i nie za bardzo kumam co ma rozmiar obiektywu do ziarnistości ??? O co chodzi?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku, piękne te rysunki. Podziwiam Cię za wytrwałość. 2:30?

Przez chwilkę pomyślałem, co by budzik nastawić, ale na szczęście chmurki przyszły ;)

 

McArti, ta fotka pochodzi z teleskopu firmy Hubble ;D

W tytule ma: Hubble Captures Best View of Mars Ever Obtained From Earth.

Czyli można. ;D

 

http://www.spaceref.com/tools/vi.html?id=1...imgs=smallimage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jak się ludziom chce spać, to trzeba za nich tę robtę odwalić, żeby innych zachęcić. Tak na prawdę to chciałem zobaczyć co sie dzieje z Marsem, bo mimo wielu lat praktyki obserwacyjnej zawsze jest nie dosyt tej planety Długo jej nie widać, pokazuje się i szybko oddala. W tym roku nie odpuszczę i zostawię więcej pamiątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.