Skocz do zawartości

List otwarty w kwestii filtrów Antlia w Teleskopy.pl


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, kubaman napisał:

ale te skany są o dupę rozbić, kompletnie nie pasują do wyników pomiarów

Z dotychczasowych moich doświadczeń:

- Astronomik podaje wartości liczbowe - prawdziwe

- ES dodaje prawdziwy wykres widma - jednorazowa weryfikacja

- Antlia raz dała niezbyt pasujący wykres

- Optolong oszukuje dając zawsze identyczny wykres

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kubaman napisał:

ale te skany są o dupę rozbić, kompletnie nie pasują do wyników pomiarów

ja sugeruje, ze to test losowy jednego z filtrów ciętego z calej wiekszej "szyby". sądzę, że male filtry są jakos wycinane z wiekszego kawałka. więc test probki z niego może przybliżać wyniki innych kawalkow, ale nie musi.

 

tak jak po małym wycinku ściany się nie da ocenic jak Łęcina wyszlifował tynk na całości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, licho52 napisał:

Te filtry są zaplombowane hologramem więc pomiar indywidualnych filtrów powoduję nieodwracalne rozpieczętowanie filtra.  Na pewno utrudniałoby sprzedawcy jakiekolwiek pomiary i weryfikacje.

 

A chyba nikt nie ma złudzeń że te wydruki są bezwartościowe?

to "plombowanie" z deczka słabo "wypada" skonfrontowane z prawem zwrotu konsumenckiego...

 

albo np. z weryfikacja, czy bedzie halo, etc.

albo ze sprawdzeniem, czy z kamery 2600 się wylał olej po produkcji...

 

ja np. po tym jak coś obejrze, jesli muszę, zakladam "plombę z taśmy teleskopy.pl". nie wszystkich ona uspokaja... ale "plombujem bo lubiom"

 

mialem tez przypadek guidera askar fma180, w którym "Lucy" wklikala wszystkie etapy quality control, także w rubryce "clean optics", zaś w srodku byly trociny. i to takie drzewne, nie z materiału opakowania... :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Przemek Majewski napisał:

pewnie nie przeczytali (też nie mam info)

 

Codziennie ktoś się loguje na tutejsze konto teleskopów, więc zostałem zwyczajnie zignorowany. To umiarkowanie skuteczna metoda zachęcania do zakupów.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dobrychemik napisał:

 

Codziennie ktoś się loguje na tutejsze konto teleskopów, więc zostałem zwyczajnie zignorowany. To umiarkowanie skuteczna metoda zachęcania do zakupów.

No właśnie, czatu ciąg dalszy, i stalking do tego :)

A potem dziw, że kraj stoi w dryfie zamiast dziarsko zmierzać ku świetlanej przyszłości. 

AK

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, teleskopy.pl teleskopy.pl napisał:

Panie Doktorze, kol. Przemku, cierpliwość jest wielką cnotą, a forum to nie jest czatowanie na gadu-gadu, z którego nic nie wynika, tylko się szum nie-informacyjny czyni. Jutro jest dzień roboczy, jutro wezmę filtry do ręki, coś napiszę. Czytelnicy lubią jakieś "mięso" informacyjne, a nie OK albo Nie, bo nie. Ale może ja się nie znam, jestem już dziadersem. Ale polecam przyjrzenie się kalendarzowi wstecz, bo jak u kogoś codziennie wolna sobota i żyje na bakier z kalendarzem, to może faktycznie może nie zrozumieć.

 

Dobrej niedzieli a tutti!

Aleksander Kacz

 

Dziękuję za odzew. Oczywiscie uzbroję się w odrobinę cierpliwosci :)

 

A przy okazji: astronomia to moje hobby - nie mam wykształcenia w tej dziedzinie i nie ma powodu, by mnie tytułować.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Przemek Majewski said:

Co to kol?

 

Kol to skrót od kolo.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. to skrót od kolega, używa się go czasem, by nie mówić od razu na per ty. 

Poziom dyskusji i komentarze tutaj, wyglądają troszeszkę na podśmiechujki z całego tematu i tupanie nóżką pięciolatki co nie może dostać zabawki i będąc na miejscu 'wywołanego' rzeczywiście zignorowałbym temat. 

  • Lubię 5
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.