Skocz do zawartości

List otwarty w kwestii filtrów Antlia w Teleskopy.pl


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, sidiouss napisał:

Kol. to skrót od kolega, używa się go czasem, by nie mówić od razu na per ty. 

Poziom dyskusji i komentarze tutaj, wyglądają troszeszkę na podśmiechujki z całego tematu i tupanie nóżką pięciolatki co nie może dostać zabawki i będąc na miejscu 'wywołanego' rzeczywiście zignorowałbym temat. 

 

Moją intencją było zwrócenie się do Pana Kacza w tonie uprzejmej prośby. Jeśli wyszło inaczej, to najmocniej przepraszam przede wszystkim Adresata, ale i Forumowiczów, w tym i Ciebie.

W żadnym razie nie miałem zamiaru przekroczyć granicy pretensjonalności. 

 

Czasami przydaje się taki kubeł zimnej wody na głowę. Wiem, że za bardzo się angażuję w tematykę filtrów i co jakiś czas mnie ponosi chęć działania, zamiast odpuścić sobie i cieszyć się ze status quo, który w sumie dla mnie nie powinien stanowić problemu.

Edytowane przez dobrychemik
doprecyzowanie
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TKak w kwestii formalnej, to Oskar zmierzył trzy moje filtry i żaden nie pasował do wykresu dołączonego do filtra. Co wiecej z rozmowy z producentem wynika, że pomiar kontroli jakości dla każdej sztuki to sprawdzenie transmitancji dla długości fali  projektowej, a nie całe widmo. Przemek może mieć rację że to pomiar wycinka większej tafli tylko to jest słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, teleskopy.pl teleskopy.pl napisał:

Mały dodatek. PDF zawiera jednak więcej niż myślałem, bo ma też rozmiar. Widać w PDFie są dwa różne filtry, 1,25" i 36 mm. Jutro wrócimy do tematu i zeskanujemy wszystkie H-A, a że mamy wszystkie rozmiary do fi = 50 mm to może być ciekawe. Poniedziałki mają jednak (w handlu) pewną specyfikę i na nic nie ma czasu tyle, ile by się chciało. 

Chyba, że bardziej interesujące są siarka lub tlen, z dowolnych powodów?

dla mnie interesujacy jest ten "chiński angielski" w tym pdf-ie. od razu budzi zaufanie klienta. podobnie jak @dobrychemikna pewno doceni wybitną, numeryczną wręcz precyzje wyrysowanych widm. :) z podziałką co 100 nm :)

 

23 godziny temu, teleskopy.pl teleskopy.pl napisał:

PS Panowie, mężczyźni są - niestety - materialistami, tzn. są ukierunkowani na materię. A kobiety - typowo - na uczucia.

mamy chyba egalité

 

23 godziny temu, teleskopy.pl teleskopy.pl napisał:

Zajmijmy się sprzętem, a nie kto jest urażony. Nikt nie powinien być. A, i proszę się cieszyć, że osobiście występuję tu rzadko, a godnie zastępuje mnie kolega Przemek,

 

nic o tym nie wiem.

 

23 godziny temu, teleskopy.pl teleskopy.pl napisał:

w porównaniu ze mną - chodząca łagodność i  arbiter elegantorum ;-)

a tego nie rozumiem znowu. moze @sidiouss mi wyjaśni znowu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2021 o 19:03, dobrychemik napisał:

 

Moją intencją było zwrócenie się do Pana Kacza w tonie uprzejmej prośby. Jeśli wyszło inaczej, to najmocniej przepraszam przede wszystkim Adresata, ale i Forumowiczów, w tym i Ciebie.

W żadnym razie nie miałem zamiaru przekroczyć granicy pretensjonalności. 

 

Czasami przydaje się taki kubeł zimnej wody na głowę. Wiem, że za bardzo się angażuję w tematykę filtrów i co jakiś czas mnie ponosi chęć działania, zamiast odpuścić sobie i cieszyć się ze status quo, który w sumie dla mnie nie powinien stanowić problemu.

Ja np. w ogóle tu zadnych podsmiechujek nie zauważyłem, co najwyzej ze mnie. A że jesteś przywyczajony odpisywac na forum bardzo szybko, to nie zauważyłeś, ze np. tydzień to dosć normalny czas urzędowy zwazywszy, ze moze kogos nie być i do tego jest długi weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.