Skocz do zawartości

Dylematy mobilności


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Miesilmannimea napisał:

Jestem elektrykiem i wiem co to mAh ;)

 

69Ah można między chińskie baśnie włożyć, jeśli ma 1/3 tego to bardzo się zdziwię...
Sprawdź pierwszą opinię...

dlatego zapytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Behlur_Olderys napisał:

Ale jeszcze nie jestem pewien co do tego, na ile te 22Ah to chwyt marketingowy

W komentarzach masz odpowiedź:

 

"niestety pojemność urządzenia pozwala na naładowanie tabletu Huawei dwa razy, więc pojemność w opisie to między bajki można włożyć."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie kupicie po prostu akumulatora żelowego przyzwoitej firmy, a do tego przetwornicę z wyjściami jakie pasują?

Przetwornica będzie raczej miała takie parametry jakie deklaruje producent ;) a akumulator można wg. potrzeby podłączać

a to 10Ah a to 100... A przetwornica zawsze ta sama...

 

Czy 230V jest w ogóle w terenie potrzebne? Jeśli nie to 12V wprost z akumulatora, do tego mała przetwornica 12>5V i HUB USB z kilkoma gniazdami. Przetwornicę i hub można na stałe zamontować gdzieś na sprzęcie i tylko akumulator podłączać jednym kablem.

Edytowane przez Miesilmannimea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego setupu używałem dwóch takich powerbanków:

https://www.net-s.pl/produkt/viking-smartech-ii-40000mah-czarny-vsmtii40b-1202836;20-g-10?gclid=CjwKCAiA7dKMBhBCEiwAO_crFN4NjJ4zawF76L47SYb85kwDA9N00d6chCi0HbN95ySETF2e8G8tnRoCd5UQAvD_BwE

 

Spokojnie wystarczały na całą noc, ale zdjęcia robiłem bezlusterkowcem, a autoguiding szedł na ASIAIR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jakiś czas temu zastanawiałem się nad mobilnym zasilaniem:

 

Zdecydowałem się ostatecznie (dzięki podpowiedzi @Darek_B) na 2 x https://www.aliexpress.com/item/4001200218300.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.623e4c4dRFbga4

Na lotnisku nie było problemu. 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JustinSullivan napisał:

Plusem AZGTI w kontekście latania jest jeszcze to, że może byc zasilany zwykłymi bateriami (chyba 8 paluszków o ile pamiętam).

Tak, 8 baterii AA i jedziesz.

Ja kupiłem dobre aku AA ale na razie cieżko mi powiedzieć na ile starczą, bo póki co brak pogody nie pozwolił na dokładne testy, ale na obecnych jedno ładowanie jeszcze działa po dwóch nockach po kilka godzin.

Generalnie ten montaż jest super mobilny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś zdjęcie @alinoe M101 na poprzednich stronach?  To była moja fota z ogniskowej nie 275mm a 335mm robiona Sharpstarem 61EDPH. Sharpstar był wtedy  bez flattenera, bo uznałem, że z chipem ASI178 płaskie pole będzie i bez flattenera i w zasadzie niewiele sie pomyliłem, jeśli w ogóle.

Z guidingiem sobie radzi całkiem nieźle. Co więcej w ASIAIR guiding chodzi przez WIFI. 

Edytowane przez JustinSullivan
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie - rozważając zestaw oparty o ten montaż AZ GTi czy by trochę przyoszczędzić warto rozważyć inną opcję niż ASi Air?

Stellar mate? 

Astroberry odrzucam, bo tam trzeba znać linuxa i takie tam bzdety, których nie ogarniam i nie chcę.

 

ASi Air wydaje się doskonałe, ale kosztowo można obciąć ok 600-1000 pln na urządzeniu i kolejne 500 pln na focuserze.

 

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/20/2021 at 8:40 PM, kubaman said:

Panowie mam pytanie - rozważając zestaw oparty o ten montaż AZ GTi czy by trochę przyoszczędzić warto rozważyć inną opcję niż ASi Air?

Stellar mate? 

Astroberry odrzucam, bo tam trzeba znać linuxa i takie tam bzdety, których nie ogarniam i nie chcę.

 

ASi Air wydaje się doskonałe, ale kosztowo można obciąć ok 600-1000 pln na urządzeniu i kolejne 500 pln na focuserze.

 

Co radzicie?

Stellarmate = Astroberry co do istoty (czyli bazuje na Linux + Indi + EKOS na RPi), głowna roznica, to taka, ze jest w SM aplikacja na smartfony, ktora mozna czesciowo sterowac sprzetem, podobnie jak z AsiAir. Ale jakosc tej aplikacji jest gorsza (bazujac na opiniach w sieci).

 

Jak chcesz obciac koszty, to szukaj pierwszej wersji AsiAir.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2021 o 20:40, kubaman napisał:

czy by trochę przyoszczędzić warto rozważyć inną opcję niż ASi Air?

Normalny windows? Ja używam dwóch takich:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/mini-komputer-do-tv-kiano-slimstick-20-hdmi-usb-3

Mniejsze od Raspberry, a działa SGP i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.