Skocz do zawartości

Dylematy mobilności


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam pytanie do właścicieli AZ GTi

 

kupiłem klin WO i podpinam montaż na krótkim vixenie (wydrukowanym) ale mocowanie się nieco gibie.

Nie wiem czyt to wina mojej szyny, czy tez po prostu ten montaż tak ma.

 

Poza tym pręt przeciwwagi się nieco gibie w gwincie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubaman napisał:

Hej mam pytanie do właścicieli AZ GTi

 

kupiłem klin WO i podpinam montaż na krótkim vixenie (wydrukowanym) ale mocowanie się nieco gibie.

Nie wiem czyt to wina mojej szyny, czy tez po prostu ten montaż tak ma.

 

Poza tym pręt przeciwwagi się nieco gibie w gwincie.

A dokręć mocno sprzęgło w osi RA i zobacz czy dalej się giba? Jak tak, to musisz mocniej dokręcić szynę. U mnie przy rozsprzęgleniu giba się w każdej płaszczyźnie osi RA.

Edytowane przez alinoe
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na forum, ktoś tak bardzo życzliwy by mi wytłumaczyć jak się ten montaż obsługuje?

Wyprowadziłem zestaw przed dom i pierwszy problem. Wszystko się lączy poza miontażem. Do tego widzę, że rozsyła swoją sieć, czyli nie zalogował się w sieci domowej, mimo że w miejscy gdzie stoi jest pięć kresek, laptop, Astrolink i komórka są na domowej.

Kiedy loguję się na jego sieci przez komórkę pokazuje m,i tylko tryb alt az, choć aktualizowałem mu wcześniej oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież nie jest prawda, mogę się montem logować do RP4 lub w ogóle i RP4 i montem logować do sieci lokalnej.

I tak właśnie robiłem, w domu szło idealnie, ale z jakiś powodów na zewnątrz (mróz?) montaż nie łapie sieci domowej, pomimo, ze jest bardzo mocny sygnał.

 

OK, chyba z tym sopbi poradziałem, podłączenie monta oprzez komórkę zmienilo ustawienia dla wifi, zmieniłem ponownie i się zalgował do domowej.

 

Ale nic z tego nie wiem, lustrzanka nie współpracuje, ekosa nie kumam.

Czyli norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z RPi :(

Na lapku z Win 10 wszystko śmiga, ale jak do tej pory Malina mnie wpędza w depresję...

 

Co do łączenia montażu z RPi, to znalazłem kiedyś coś takiego, ale mnie nic nie wychodzi, bo wpisywane w montaż SSID ciągle gdzieś ginie.

 

https://stargazerslounge.com/topic/370452-az-gti-with-raspberry-pi4-running-astroberry/

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, dziękuję. Pierwszy raz ktoś ma taki problem jak ja - a to jest wyjątkowe samo w sobie :)

 

Pierwszy problem - lustrzanka po podłączeniu po kilku minutach sobie gaśnie i dobranoc. Muszę dreptać by ją włączać.

Zasilam z astrolinka.

 

Drugie

wywołuję komendę zrobienia zdjęcia canonem - zawsze pierwsza próba jest nieudana, prosi by sprawdzić Indi. To w wakacje, a teraz on sobie dalej leci i druga próba jest OK.

 

Trzecie, dałem mu plate solve i nie ściągnął mi pierwszej klatki i zdechł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chyba coś robimy od podstaw źle, bo raz na początku miałem jakiś problem i po chyba kilku tygodniach odkryłem, że czegoś tam nie włączyłem.

Niestety ja używam "gołego" RPi i z chłodzoną kamerą QHY, więc z lustrzanką nie pomogę - sorry.

Mam nadzieję, że ktoś się zlituje i podsunie jakiś pomysł :)

A użyłeś komendy: sudo apt-get update

Może jak zrobisz update całości, to może zacznie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.