Skocz do zawartości

IC1848 - zdechnięty prosiak - Wreszcie pierwszy NB SHO


Herbert West

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, TheShackMeister said:

To "ten" TS? wow

 

Tak, nie oddam ci go :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Herbert West zmienił(a) tytuł na IC1848 - zdechnięty prosiak - Wreszcie pierwszy NB SHO
Just now, tex88 said:

Za dużo zmniejszania gwiazd, za dużo odszumiania.

Gwiazdom nie poświęciłem w ogóle czasu bo już go nie miałem- oczywiście są tragiczne.

 

Dużo czasu i rozważań poświęciłem na odszumianie. Przegiąłem na pewno z S i O, może też trochę z H, więc też się w części zgadzam. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Kirien said:

Bardzo ladne Herbert, brawo !

Dzięki. Z aspektu estetycznego jestem najbardziej zadowolony. Takie barwy mnie osobiście odpowiadają. Może powinienem był zachować odrobinę więcej zielonego.

Pewne sprawy techniczne niestety psują odbiór, zwłaszcza gdy przyjrzysz się gwiazdom i ich bezpośredniemu otoczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, kosmit said:

To się nie nadaje do astrofotografii. Też ktoś mnie podpuścił i kiedyś kupiłem. Na szczęście wylazłem na prostą w tym temacie. 

 

Wiedziałem gdy kupowałem od poprzedniego właściciela, że halo będzie, więc mnie nikt nie podpuścił. Teraz po prostu się na serio musiałem z tym zmierzyć przy obróbce. Powiem tak- duże halo jest mniej kłopotliwe niż dużo małych ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Tayson said:

Moja opinia jest zwrócona o 180stopni.

....Wszystko over i za bardzo.

 

Spodziewałem się takiej uwagi i myślę że jest słuszna. Tak jak napisałem wyżej:

 

Obróbkę rozpoczynałem cztery razy i próbowałem bardzo wielu rzeczy (w tym dwie różne ścieżki  RGB)- jak widać. Dane nie były potraktowane łagodnie, ale zamierzam do nich wrócić i zrobić to delikatnie i czule ;-)

 

Kilka dni temu trochę poeksperymentowałem ze składaniem materiału prawie bez obróbki. Pod wieloma względami efekt był przyjemniejszy niż to powyżej. Zamierzam więc robić mniej. Dzięki za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, diver said:

Ładnie, ale "prosiak" wisi w czarnej czeluści prawie bez gwiazdek. ;)

Nie miałem wczoraj czasu i siły kombinować z gwiazdkami RGB więc są okropne albo ich nie ma :-) Potrzebowałem wrzucić tą fotkę na forum na pożarcie ponieważ potrzeba mi uwag i wskazówek żeby następna była lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, tex88 said:

O ty atencjuszu :icon_surprised:

Jakbym tego chciał to bym wrzucił na Instagrama :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tayson napisał:

Moja opinia jest zwrócona o 180stopni

@Herbert West @Tayson Opinia Taysona i obrazek Herberta. Nazwałeś mgławicę Prosiakiem, bo normalnie Dusza jest jego lustrzanym odbiciem? :g:Zwyczajowo i na niebie też, to prosiątko ze zdjęcia biegnie w prawo.

Kolory jesieni - bursztyn i błękity fajne!

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w którymś kroku jest coś nie tak co wpływa na późniejszą obróbkę.
Podejrzenia mam 3 - Dekonwoluję, MMT lub zbytnie pomniejszanie gwiazd bez maski -> na tle i na samej mgławicy robi ci się struktura której wygładzenie próbuje maskować tą niedoskonałość. Osobiście stawiam na dekonwolujcję. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, wismat said:

Wydaje mi się że w którymś kroku jest coś nie tak co wpływa na późniejszą obróbkę.
Podejrzenia mam 3 - Dekonwoluję, MMT lub zbytnie pomniejszanie gwiazd bez maski -> na tle i na samej mgławicy robi ci się struktura której wygładzenie próbuje maskować tą niedoskonałość. Osobiście stawiam na dekonwolujcję. 

 

Ja się zastanawiam nad pewnymi artefaktami które pozostają po za mocnym TGV+MMT, które następnie mieli dekonwolucja. Muszę zrobić kilka eksperymentów, ale ostatecznie lekarstwem będzie raczej mniej obróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, OBERON RD said:

@Herbert West @Tayson Opinia Taysona i obrazek Herberta. Nazwałeś mgławicę Prosiakiem, bo normalnie Dusza jest jego lustrzanym odbiciem? :g:Zwyczajowo i na niebie też, to prosiątko ze zdjęcia biegnie w prawo.

Kolory jesieni - bursztyn i błękity fajne!

 

 Hehe, zgadza się- jest mirror horizontal :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Herbert West napisał:

 

Ja się zastanawiam nad pewnymi artefaktami które pozostają po za mocnym TGV+MMT, które następnie mieli dekonwolucja. Muszę zrobić kilka eksperymentów, ale ostatecznie lekarstwem będzie raczej mniej obróbki.


Ja dekonwolucje robię tylko na Ha na którym nie robię TGV+MMT. RGB mam wygładzone. Często dekonwolucja tworzy mi taką strukturę, nawet z profilem PSF. Jak nie ustawię parametrów dekonwolucji idealnie to z niej rezygnuję. Po co mam dawać coś na siłę co mi finalnie wpłynie negatywnie zdjęcie? :P 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @wismat W jednym z etapów robiłem próbę z superluminancją z H+O+S ale O było o wiele zbyt zaszumione i nic nie wnosiło. Tutaj jest LUM z H+S i się zastanawiałem, czy nie zrobić z samego H... bo S przy H wygląda jak papier ścierny przy pupci niemowlaka. Przed połączeniem robiłem TGV+MMT na H i S, stąd moje przypuszczenia. Wychodzi jakaś kłaczkowata pseudostruktura, która ostatecznie ma swoje źródło, jak przypuszczam, między innymi w pojaśnieniach pozostających po gwiazdach zmielonych przez TGV+MMT i DECON.

Natomiast pozostające halo w O to osobna historia, która nie pomaga...

 

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, wismat said:


RGB mam wygładzone.

Masz na myśli kanały R, G i B przez stosowne filtry broadband a nie kanały przypisywane H, S i O w NB, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, wismat said:

RGB -> czyli kolor SHO. Tu nie robię dekonwolucji, może czasem HDR z range mask. 
Dopiero na Ha robię dekon później dając to jako L w LRGB.

 

A, ok, czyli przez wygładzenie RGB rozumiesz zapewne odszumianie S, H i O, które trafią do kanałów RGB.

Kiedyś się bawiłem dekonwolucją innych rzeczy poza L, nie ważne czy to L z LRGB czy z H ale się przekonałem, że to kompletnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie gwiazdek RGB... Jeżeli bym zrobił starmask z jednego stacka mono z najmniejszymi gwiazdkami, nałożył na obrazek RGB z gwiazdkami, żeby były zasłonięte i dodał do tego gotowe SHO bez gwiazdek... Czy ktoś tak dodaje gwiazdki? Czy raczej mgławicę do gwiazdek?

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.