Jump to content

PFN Poznań


Recommended Posts

Od dzisiaj stacja PFN Poznań dorobiła się automatycznego, czasowego sterowania otwieraniem (na noc) i zamykaniem (na dzień) kamer. Już nie muszę wstawać o 5 aby zamknąć stacje. Tym bardziej, że przeniosłem ją na dach. Do sterowania użyłem dwóch włączników czasowych z Castoramy po 29zł sztuka.

sterowanie1.JPG

Link to comment
Share on other sites

ALe musisz wyczekać noc żyletkę, tak aby w refstars ustawić jak najwięcej gwiazd. Oprócz tego, że ma ich być dużo ta maja być równomiernie rozłożone. Nawet jak na brzegach będzie ich więcej to

będzie jeszcze lepiej.

 

Arek

Link to comment
Share on other sites

Prosze Cię bardzo. Poznajesz :D

 

Teraz juz widzę :Salut:

 

Imponująco to wygląda

 

Jak ktoś kiedyś zobaczy taką majestatycznie otwierającą się kopułę

to pewnie weżmie to za jakąś wyrzutnię... :ha:

 

Jeśli kopuła nie musi być przejrzysta B)

to mam kilka zapasowych dla ciebie

(są porysowane więc kazałem szykać koledze nowych z folią

ale teraz to już nie ważne)

 

p.s.

Nie wpuszczaj kominiarza na dach bo przyczepi się tych kabli w kominie

albo wcześniej daj mu :Beer:

Link to comment
Share on other sites

Nastepnym etapem powinno być obudowanie kamerek tak by pozostał tylko otwór na szczycie i oklejenie metelowa folia by wyglądało jak jakaś sonda NASA. Sąsiedzi pomyslą ze ci ufo na dachu wylądowało ;)

 

Pozdrawiam

Mariusz

Link to comment
Share on other sites

Nastepnym etapem powinno być obudowanie kamerek tak by pozostał tylko otwór na szczycie i oklejenie metelowa folia by wyglądało jak jakaś sonda NASA. Sąsiedzi pomyslą ze ci ufo na dachu wylądowało ;)

 

W planie jest wymiana obudów na zdecydowanie mniejsze. Wtedy rzeczywiście dorobię jeszcze przykrycie.

Obok mieszka taka bardzo wścibska sąsiadka, która wszystko chce wiedzieć ale nigdy nie widziała, że wchodze na dach. Jak kiedyś zobaczy i wyniucha, że tam jest coś zainstalowane to mam pewną wizytę strażników miejskich bo ona ich ciągle wzywa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
   • 58 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Haha
    • Love
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.