Skocz do zawartości

Wenus


lagata1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Newton jest wolny od niej, planeta jest nisko i to efekt dyspersji atmosferycznej czyli uginania poszczególnych pasm światła przez co pojawia się taka galereta wokół krawędzi twojej wenus - gdyby wenus była wyżej na niebie tam gdzie atmosfera nie jest tak gęsta i światło nie pada pod takim kątem nie miałbyś tego efektu.

Mam tak samo z wenus, używam korektora dyspersji ale i tak coś tam z dypersji zostaje, ktoś tu niedawno wykonał wenus chyba w paśmie IR i była świetna. Tutaj ów korektor : https://teleskopy.pl/ZWO-ADC-1,25--korektor-dyspersji-atmosferycznej-(wersja-z-poziomiczką)-teleskopy-4410.html

 

Problem zniknie gdy planeta będzie wyżej na horyzoncie jak np. rok temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2021 o 21:22, Maks_Anonim napisał:

A to moje dzisiejsze zdjecia wenus, kamera nikon D50, teledkop sky watcher 130/900, kupiłem przejściówke do teleskopu i to pierwsze zdjęcia jakie udało mi się zrobić, trochę przepalone, ale pobawiłem się i wyszły trochę lepiej, robione na szybko.20211208_202243.jpg.b21d0f7eb0a4a2a04b6c652d4e073663.jpg

 

 

To z aparatu poejdyncza klatka, lepiej nagrać avi i zestackować. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

Jakoś Ci ucina rogi tego Wenusa. Wiesz o co mi chodzi? Jakby rogalik był za mało zakrzywiony, nie wiem, jaka może być przyczyna...

przyczyna to zły seeing, przyciąłem rogalika żeby nie było wszechobecnej galerety wokół 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gość na chwilę napisał:

 zalukałem na twój link ma astrobin, fotka faktycznie jest ekstra i graty oczywiście, ale ja nie mam takowych filtrów, wiem że się ich używa ale na razie są poza moim finansowym zasięgiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gość na chwilę napisał:

 zalukałem na twój link ma astrobin, fotka faktycznie jest ekstra i graty oczywiście, ale ja nie mam takowych filtrów, wiem że się ich używa ale na razie są poza moim finansowym zasięgiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, mogę też ci pokazać podobną z poprzedniego roku gdy wenus była dużo wyżej to mi to lepiej szło, teraz ona jest nisko i nie mogę trafić dobrych warunków - dałeś linka do astrobina ze swojego postu wczesniej:

35 minut temu, Gość na chwilę napisał:

 

duze poprawa1-denoise 1.jpg

Edytowane przez lagata1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.