Skocz do zawartości

Mgławica Koński Łeb i niemniej fantastyczne okolice


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, tex88 napisał:

@.zombi. a ja nie przemyślałem sprawy i uzbierałem jak do tej pory 50x600Ha, a mogło być L :/

 

Wiele osób rozpoczyna przygodę z Konikiem od Ha i jest to jedna z form prezentacji tego obiektu ale jeżeli poświeciłeś dobre niebo i nów na Ha to rezerwuj bilety do jakiegoś bardzo świętego miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuje ale może jeszcze z gratulacjami poczekajcie bo ostatnio IoDT lubią znikać ;)

 

A tak na poważnie to za dużo na Astrobina ostatnio narzekałem żeby się chełpić no ale zawsze miło być docenionym zwłaszcza że społeczność Astropolis również moją pracę odebrała pozytywnie więc dziękuje raz jeszcze !

 

Na Astrobin też dostałem sporo pozytywnych odzewów a niektóre nawet musiałem sobie samodzielnie zmoderować:rofl:

image.png.dd3310658d21545426fbf612ce78028f.png

nie wiem czy twórca strony idzie w dobrą stronę a szkoda bo pomysł super a i sporo pracy zostało już włożone :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Aby zakończyć cykl i dać fotografii życie postanowiłem ją wydrukować. Miałem już doświadczenie z wywoływaniem zdjęć oraz z drukiem zdjęć astro w większym formacie w empiku - wszystkie te doświadczenia raczej zniechęcały do tego procederu a efekt za każdym razem był rozczarowywujący . Nie pozostało mi nic innego jak zwrócić się do specjalistów czyli astrography.com i @Adam_Jesion

 

Cała operacja zakończyła się sukcesem i przywróciła mi wiarę, że również astrofotografie da się piękni przelać na papier. Usługa można powiedzieć premium, pudełka oraz wydruków żal było rozpakować:

image.png.d915b867bd69df0df214ba93817803e8.png

image.png.70c6ddcc0d8ef97bfca56a06be7043fc.png

 

Jeżeli chodzi o wydruk to miałem możliwość porównania Classic i Gallery Fine Art a ponieważ przy składaniu zamówienia wybór jakości sprawił mi największy problem to chciałem tu zamieścić swoje spostrzeżenia na ten temat.

 

Na stronie jest opis wydruków ale z jego lektury nie wywnioskowałem że mogą one różnic się aż tak bardzo, po przeczytaniu stwierdziłem że - okej galeryjny na fajnym papierze o przedłużonej trwałości i tyle mi utkwiło w głowie, stwierdziłem że po co mi 100 lat jak za 3 lata będę cichł tam pewnie powiesić co innego i zamówiłem Classic dopiero oglądając je na żywo zrozumiałem prawdziwą różnice i jej skalę.

 

Ciemne partie wydruku:

 

Gallery Fine Art - jest na bardzo grubym, sztywnym papierze mocno matowym i porowatym, wydruk zachowuję kolory, dynamikę i przejścia tonalne porównywalne z bardzo dobrym monitorem komputera. Wydruk nie jest tak podatny na światło i nie jest tak że z każdej strony wygląda inaczej (w zależności od oświetlenia)

 

Classic - nie jest taki jak Gallery Fine Art

 

Jasne partie wydruku:

 

Opisane wyżej różnice przestają być drastyczne.

 

 

Poniższe zdjęcie przedstawia Gallery Fine Art, fotografii Classic nie zamieszczam ponieważ nie wychodzi tak atrakcyjnie na zdjęciach i porównanie mogło by dać fałszywe przeświadczenie.

image.png.938b4f31e7af8952ee5dbdda86f741b4.png

 

Powyższe spostrzeżenia są moje i subiektywne !!!!

 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kubaman napisał:

Premium to wiemy, ale po prostu - czy jest fajowy wydruk i zdjęcie robi wrażenie na ścianie?


Wrażenie zależy od fotografii ale pewnie pytasz o co innego - miałem okazje widzieć wydruki @janowet na aluminium czy co to tam było (była gdzieś na ten temat dyskusja na astropolis - jak ktoś pamięta gdzie to pewnie dorzuci link) ten wydruk poprawiał sztucznie atrakcyjność fotografii (bo był jak monitory z błyszczącą matrycą), ten Fine Art w mojej ocenie po prostu odwzorowuje fotografię.

 

Edytowane przez .zombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.