Skocz do zawartości

OS od Stellarmate?


cyberboss

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Co prawda temat dotyczy astroberry, ale czy ktoś z Was testował OS od Stellarmate?

https://www.stellarmate.com/products/stellarmate-os.html

Jest to dokładnie ten sam system, który preinstalują na swojej malince, do kupienia za 50 USD. Jest apka na telefon.

Tylko czy warto?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i póki co działa pięknie.

Apka jest i działa. Bez instalacji żadnych dodatkowych sterowników odpalił kamery Atik, ZWO, Nikona, Fuji. 

 

Nie używałem za dużo w boju więc bardziej się nie wypowiem. Alternatywa dla AsiAir (apka), tlyko że wspiera też aparaty - Asi niezbyt chętnie dodaje wsparcie do aparatów.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StellarMate kupiłem to że 2 lata temu. Nie wiem jak teraz (może jest lepiej), ale wtedy apka była marna. Wylądowało w szufladzie i pewnie dotąd tam leży, jeśli nie padło definitywnie ofiarą sprzątania :-)

Przesiadłem się na ASIair Pro i było od strony wygody użytkowania "jak niebo i ziemia". Apka o 2 klasy lepsza.

Edytowane przez piotrfie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stellarmate = błędy, rozłączanie ze sprzętem co 30 minut, reset całego systemu w połowie sesji. Asiair nie obsługuje tyle sprzętu co stellarmate, ale po prostu działa. O dziwo Asiair obsługuje lustrzanki Cannon i Nikon  i statywy EQmod, więc nie jest źle.

 

Edytowane przez DexterX
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sam dodam odpowiedź do swojego poprzedniego postu. Pobawiłem się oboma systemami - poniżej są moje przemyslenia. Jednak Stellarmate chyba nie jest aż tak złym systemem. Ma milion możliwości konfiguracji, co jest jego zaletą i wada jednocześnie. Obsługuje prawie cały sprzęt astro na świecie, ale przy złych ustawieniach nagle przestaje działać. Asiair jest bardziej zamknięte i dopracowane. Oba systemy pracują o dziwo na wersji linuxa dla sprzętu ASTRO o nazwie INDI. Pod względem obsługi - Stellarmate jednak bardziej przypomina cały czas linuxa, Asiair działa jak dobrze skonfigurowany Windows.

 

Jedna przestroga odnośnie Stellarmate - to nie działa dobrze, o ile obsługuje się go z poziomu komórki - aplikacja po prostu się zawiesza, zrywa połączenie, resetuje sesję. Trzeba mieć tablet lub komputer i program Kstars, tam jest dużo lepiej. Odnośnie suportu Stellarmate, tu maja wielki plus. Od niechcenia napisałem o moim problemie, już prawie skreśliłem ten system - dostałem odpowiedź w ciągu 12h, nie rozwiązała problemu, ale poprosili o logi. Po wysłaniu logów w ciągu 12 h miałem nową odpowiedź z rozwiązaniem.

 

Aplikacja AsiAir nawet jak się zawiesza to po resecie łączy się z urządzeniem i kontynuuje sesję. Ma dużo lepsze sterowniki do urządzeń - nie rozłączają się same. Guiding przy domyślnych ustawieniach kalibruje się błyskawicznie nawet na montażu z dużym backlashem ... Ogólnie - jeśli tylko obsługuje sprzęt który mamy, wszystko działa idealnie. To trochę tak jak porównanie dornów DJI do innych dronów...

Jedno ale - nie obsługuje kamer innych producentów niż ZWO. Jako kamery główne obsługuje lustrzanki tylko Canon i Nikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.