Skocz do zawartości

IC1848 w pięciu odsłonach


diver

Rekomendowane odpowiedzi

Jest dużo lepiej, podoba mi się sama mgławica :)

Jednak dwie rzeczy rzucają mi się w oczy:

-widać wklejane gwiazdy - wyglądają troszkę nienaturalnie. 

-idealnie czarne równe, pozbawione wszelkiego szumu tło, jakby zbytnio wycięte i odszumione.

8 godzin temu, diver napisał:

Na razie nie jestem w stanie osiągnąć poziomu obróbki "psa na staki"

Podejrzewam, że niewielu śmiertelników jest  :)

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, diver napisał:

"Walka" stale wyłącznie w PIX.

Kiedyś też starałem się robić wszystko w PIXie. Jednak przekonałem się, że delikatne końcowe manipulacje np. kolorem w PSie są dużo łatwiejsze i dają większe możliwści.

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej plastyczna dla mnie wersja HOO + RGB stars

natomiast w Ha red + RGB stars zdecydowanie cos poszlo nie tak z dodawaniem gwiazdek na tle mgławicy.

widze z tego co pokazałeś, ze po dopracowaniu kolorów SHO moze bygladać fantastycznie!!!

 

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, apolkowski said:

Kiedyś też starałem się robić wszystko w PIXie. Jednak przekonałem się, że delikatne końcowe manipulacje np. kolorem w PSie są dużo łatwiejsze i dają większe możliwści.

Powoli się o tym przekonuję i ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2021 o 09:16, pablo12311 napisał:

Sławek nie pamiętam już, czym robione?

 

Dzięki. Zbierane na TS76EDPH + ASI1600MM Pro + filtry Optolong 31 mm. Materiału stosunkowo mało, bo było mi śpieszno do obróbki. ;)

 

W dniu 25.11.2021 o 09:33, Maetrik napisał:

-widać wklejane gwiazdy - wyglądają troszkę nienaturalnie.

 

Luminacja gwiazd pochodzi ze staka Ha, ich kolory z materiału RGB. W ten sposób osiągnąłem sensowne rozmiary gwiazdek i ich nierozmyty obraz. Faktem jest, że mogą przez to wyglądać nieco "plastikowo".

 

W dniu 25.11.2021 o 09:33, Maetrik napisał:

-idealnie czarne równe, pozbawione wszelkiego szumu tło, jakby zbytnio wycięte i odszumione.

 

Odszumiane było i owszem, może zanadto. Co do czarnego tła, to się nie zgodzę. Starałem się zadbać o nie przesadzony poziom czerni. Ale może w moich monitorach wygląda to inaczej. ;)

 

W dniu 25.11.2021 o 09:57, Tayson napisał:

natomiast w Ha red + RGB stars zdecydowanie cos poszlo nie tak z dodawaniem gwiazdek na tle mgławicy.

 

Na wszystkich kolorowych fotkach gwiazdy są identyczne - pochodzą z tego samego źródła.

 

W dniu 25.11.2021 o 09:57, Tayson napisał:

najbardziej plastyczna dla mnie wersja HOO + RGB stars

 

Pewnie masz rację, że najbardziej brakuje "plastyki" w czerwonym Ha. Starałem się jednak nie przesadzać z agresywnością obróbki półtonów i zostało dość delikatnie. Może warto było jednak jeszcze odrobinkę podciągnąć kontrast.

 

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.