Skocz do zawartości

"Nowy" rodzaj wątków w Galerii


Imien

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, sądzę, że mam ciekawą propozycję.


Myślałem już o kwestii lepszej organizacji Galerii, tylko że to była trudna sprawa:
https://astropolis.pl/topic/78733-galeria/


Znalazłem nawet wątek @dobrychemik:
https://astropolis.pl/topic/71247-pytanie-o-możliwość-zapanowania-nad-nieporządkiem/


Otóż jest proste rozwiązanie możliwe do zastosowania dzięki możliwościom jakie posiada Forum. Podejrzewam, że to nie będzie problemem.


Proponuję wprowadzenie do Galerii dodatkowo działu o nazwie "Katalog obiektów" czy coś w tym stylu.
Tam umieszczane byłyby zbiorcze wątki o charakterze działu "Pytania i Odpowiedzi". Ich nazwy odnosiłyby się do nazw obiektów.


Każdy post powinien zawierać tylko zdjęcie plus link do właściwego wątku autora - takiego jakie dotychczas funkcjonują.
Trzeba by zachować dyscyplinę/ograniczenie funkcjonalne, aby nie komentować w tym miejscu.
(Taki link myślę, że powinien być nieco zminimalizowany, ukryty - może w formie modułu "spojler", tak aby wizualnie nie wypełniał przestrzeni tych wątków.)


I tu pojawia się zaleta działu "Pytania i odpowiedzi" - czyli ocena postów i ich segregacja. Mielibyśmy automatycznie uszeregowane zdjęcia według oceny!


Kolejna sprawa - co ze starszymi zasobami forum - kto by dodawał je do takich wątków?


Inna kwestia to ustalenie dobrej hierarchii tego działu.

Myślę, że dużym bałaganem byłoby wrzucenie wszystkiego "do jednego worka".

Np. pierwszy poziom to podobnie jak aktualny podział Galerii.
Kolejny np. w przypadku Głębokiego Kosmosu, proponuję np. podział na typ obiektu.

Następnie na pory roku (dla ścisłości wg zakresu rektascensji) - choć może niekonieczna taka klasyfikacja - oceńcie sami.

Kolejno w hierarchii byłby podział na gwiazdozbiory i dopiero ostateczny poziom właściwych wątków.

 

Jak myślicie? Jakie macie propozycje modyfikacji tej koncepcji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mamy już mechanizm grupowania, z którego prawie nikt nie korzysta, a nazywa się tagi. Wystarczy, żeby każdy kto wrzuca zdjęcie otagował wątek w odpowiedni sposób. Minusem jest to, że później wyszukiwanie po tagach zwraca całe wątki, a nie poszczególne zdjęcia, chociaż nie uważam tego za wielki problem.

Mam obawy, że ludziom nie będzie się chciało wrzucać swoich zdjęć dodatkowo w jakiś osobny wątek, a już szczególnie, jak będzie zakopany w 3/4 poziomowej hierarchii.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy system galerii (całkiem rozbudowany), ale... kiedyś próbowałem go wdrożyć i odciągnąć użytkowników od starego nawyku wrzucania zdjęć jako wątki. Niestety - bez sukcesu. To przyzwyczajenie jest tak silne, że wymagałoby zbudowania specjalnego dodatku, który działałby tak, że w dziale forum, gdzie wrzucamy dzisiaj zdjęcia, w momencie dodawania wątku pojawiałby się specjalny moduł galerii. W skrócie - dodajemy wątek, ale dodatkowo zdjęcie leci też do galerii z wypełnionymi parametrami. Na razie nie ma kto nam tego zrobić, ale to na pewno pozwoliłoby zmienić paradygmat umieszczania zdjęć na Astropolis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam pomysł co Ty, ale z ręcznym poukładaniem wątków (lub drugim wariantem wyświetlania sekcji DS). Z punktu widzenia katalogowania fotek to pole widzenia wprowadza problem oraz samo nazewnictwo. Ktoś dorzuca "Irysa" inny "NGC7023". Jeden ma w polu samego Irysa, ja mam 5x3°, a zatem kilkanaście okolicznych LDNów. Bez platesolve i otagowania wątku wynikiem rozpoznania obiektów, temat raczej ciężki do ogarnięcia. Takie rozwiązanie ma AB. 

Jak chcę znaleźć konkretny obiekt tylko na Astropolis to simeis 147 site:astropolis.pl

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.