Skocz do zawartości

Pomiary widm filtrów


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

  • dobrychemik zmienił(a) tytuł na Pomiary widm filtrów
  • Darek_B przypiął/eła ten temat
  • 1 miesiąc temu...

Pisałem już w statusach, ale tam szybko to znika, więc powtarzam tutaj. W dniach 17/18 lutego planuję robić pomiary filtrów.

 

Moje warunki:

- pomiary są darmowe dla wszystkich zainteresowanych

- koszty dostarczenia/wysyłki filtrów w obie strony pokrywa ich właściciel; preferowana opcja to dołączona do paczki etykieta zwrotna InPost

- filtry odsyłam następnego dnia po pomiarach, a widma po kilku dniach

- właściciel filtrów może na zakończenie poprosić mnie o numer konta, na które może wpłacić dowolną darowiznę, jeśli uzna to za stosowne.

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary w przyszłym tygodniu. Kto się nie załapie, to kolejną okazję na darmowe pomiary będzie miał w lipcu.

 

Jeśli komuś zależy na pomiarach w innym terminie oraz na bardziej wyrafinowanej analizie wyników to proszę o kontakt poprzez PW 

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, dobrychemik said:

Pomiary w przyszłym tygodniu. Kto się nie załapie, to kolejną okazję na darmowe pomiary będzie miał w lipcu.

 

Jeśli komuś zależy na pomiarach w innym terminie oraz na bardziej wyrafinowanej analizie wyników to proszę o kontakt poprzez PW 

Ja jestem zainteresowany. Jakieś namiary na wysyłkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sobie zgotowałem los... Dziewięć osób zadeklarowało dostarczenie filtrów do pomiarów. Coraz trudniej będzie znaleźć w Polsce filtr, którego nie miałem w rękach :)

 

Aktualizacja: dziesięć osób.

Edytowane przez dobrychemik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do wszystkich kolegów, którzy postanowili wziąć udział w obecnej akcji pomiarowej o pobranie poniższego pliku, wypełnienie go i dołączenie wydruku do paczki lub przesłanie mi wersji elektronicznej. Celem jest uniknięcie jakichkolwiek pomyłek przy pomiarach i zwrotach filtrów.

 

Lista filtrów do pomiarów.docx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie @dobrychemik, jeżeli mogę zasugerować, to proponuję Twoje relację zacząć opisywać w języku angielskim. Jak ładnie zasugerowałeś, jest to ewenement w środowisku astronomicznym i dzięki temu może to rozsławić Polską Astronomię Amatorską w sieci. Jeżeli nie czujesz się na siłach w języku Szekspira lub Wujka Sama, to chętnie Ci pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie szkiełka od sześciu osób, zaczynam mieć problem ze składowaniem pudełek...

 

Pomiary za tydzień, w piątek.

Jeśli chodzi o metodykę, to będzie tak:

1. Pełna kalibracja wg opisywanej już procedury.

2. POJEDYNCZE pomiary widma, niestety nie mogę sobie pozwolić na dwukrotne pomiary. I tak zejdzie mi na to cała dniówka, nie licząc jeszcze późniejszej obróbki widm.

3. Pomiar na lepszym sprzęcie w zakresie 300-850 nm. Jeśli będą jakieś filtry UV lub IR to dla nich postaram się jeszcze zmierzyć widma w zakresie 200-1100 nm na drugim spektrofotometrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary jutro. Wszystko co miało dotrzeć już chyba do mnie dotarło. Podsumowując:

- łącznie 54 filtry od 12 osób

- rekordzista dostarczył mi 15 szkiełek

 

Priorytet w pomiarach będą miały osoby z mniejszą liczbą filtrów, bo nie wiem ile zdążę jutro pomierzyć. Przyznam, że trochę przerosło to moje oczekiwania i plany. 

 

  • Lubię 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary skończone.

 

Filtry odeślę Wam jutro. Nie pamiętam czy wszyscy dali mi zwrotne etykiety. Jeśli ktoś zapomniał, to proszę mi ją przesłać w PDFie, wydrukuję sobie. Dajcie znać gdy filtry szczęśliwie do Was wrócą. Na opracowanie wyników musicie dać mi trochę czasu, tego nie robi się w 5 minut.

Na koniec nieśmiało przypomnę o możliwości docenienia mojej pracy dobrowolnym przelewem na dowolną kwotę. :thmbup:

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.