Skocz do zawartości

UWAGA! Teleskopy.pl wychodzą przed szereg...


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo @teleskopy.pl teleskopy.pl Ja byłbym skłonny zapłacić więcej za, po pierwsze, lepszy egzemplarz, a, po drugie, za egzemplarz z podanymi parametrami. Ze zgrozą patrzyłem na niektóre wykresy, które Oskarowi wyszły ostatnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marcin_G napisał:

Za kilka lat filtry z odciskiem palca Oskara osiągać będą na ebayu oszałamiające ceny!

Gratulacje za inicjatywę!

Jaka będzie cena filtra Oskarowego i Bez-Oskarowego?

 

Dzięki :)

Cen nie znam. To już jest w gestii sklepu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MateuszW napisał:

Co się będzie działo z filtrami, które wyjdą marnie na pomiarach? Będą sprzedawane taniej, niż nieotwarte, czy coś innego? 

 

Myślę, że każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie, ale to też już nie będzie zależne ode mnie. Nie zdziwiłbym się, gdyby cena testowanych filtrów została ustalona dopiero po ich przetestowaniu - ja bym tak właśnie zrobił.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dobrychemik napisał:

 

Myślę, że każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie, ale to też już nie będzie zależne ode mnie. Nie zdziwiłbym się, gdyby cena testowanych filtrów została ustalona dopiero po ich przetestowaniu - ja bym tak właśnie zrobił.

No wiadomo, to już pytanie do sklepu, tak rzuciłem w eter :) Indywidualna wycena filtra to pewnie najlepsza strategia. Jakiś wzór na jakość filtra musisz wyprowadzić z wykresu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, dobrychemik napisał:

Na razie będzie to akcja pilotażowa, aby zobaczyć jak to zostanie przyjęte w środowisku astroamatorów.

Tutaj z pewnością doskonale.

 

Ciekawsze jest drugie dno tej akcji, bo na pewno ani producent ani dystrybutor nie chcą być na tym stratni. A filterek parametrami balansuje na granicy "masowej technologii" i z pewnością ilość "słabych" egzemplarzy będzie spora.

 

16 minut temu, MateuszW napisał:

Co się będzie działo z filtrami, które wyjdą marnie na pomiarach? Będą sprzedawane taniej, niż nieotwarte, czy coś innego? 

Nie wiem czy teleskopy.pl są na tyle odważne, żeby taką akcje robić bez porozumienia z producentem, ale równie dobrze już leci do nich przesyłka z plombami, i testowane acz marne, będą na miejscu pakowane jako nigdy nie mierzone ;)

 

@dobrychemik - opublikujesz te testy (wszystkie egzemplarze) na forum czy będą tylko do wglądu dla sklepu / klienta?

 

 

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja na rzecz transparentnej jakości produktów powinna obejmować obydwie strony monety- czyli jeżeli coś zostaje poddane pomiarom to wynik powinien być opublikowany, niezależnie od tego jak dobry czy zły jest. Przypuszczam, że tak będzie i nie spodziewałbym się pakowania bubli z nowymi naklejkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, Marku...

Wątpię, by teleskopy.pl przygotowały się do tej akcji jak to opisałeś, bo na jej pomysł wpadłem dzisiaj rano i to była naprawdę szybka akcja - rozmowa i ustalenia.

I rozwiewam Twoje wątpliwości: pan Kacz wyraźnie zadeklarował zgodę na opublikowanie wyników, choć wcale by nie musiał.

Ta pierwsza seria pomiarów ALP-T będzie przy okazji służyła oszacowaniu przeciętnego poziomu dla tych filtrów.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, na tyle na ile się znam na pomiarach filtrów, to każdy wynik można odpowiednio sprokurować jeżeli chodzi o pomiary filtrów o bardzo wąskim spektrum przenoszenia. Dlatego już dawno temu człowiek wymyślił coś takiego jak akredytowane laboratoria pomiarowe, które są prawdziwie niezależne i mają akredytowane metody pomiarowe oraz cały system zarządzania jakością, który dba o to, aby urządzenia na których się mierzy charakterystyki spektralne również miały aktualne certyfikaty poświadczające odpowiednią wiarygodność pomiarową. Koniec końców nie chodzi o to, że producenci mają niecne zamiary i chcą wciskać kit biednym odbiorcom tylko dąży się do jak najlepszej kontroli procesów technologicznych, które sprowadzają się w dużym uproszczeniu do SZJ i jego odpowiedniej egzekucji. Jedni to robią dobrze, inni gorzej, ot i cała filozofia.

 

Moim zdaniem lepiej nie mieć żadnej informacji niż niepewną informację. Generalnie nie rozumiem idei, dlaczego wynik pomiarowy @dobrychemik ma być wiarygodniejszy od certyfikatu producenta. Oczywiście wszystko i wszystkich można podważać, dokładnie tak samo jak ja właśnie to zrobiłem :-)

Edytowane przez ProTerran
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ProTerran Będzie wiarygodniejszy bo z @dobrychemik piłem whisky a z panią Antlia, czy jak jej tam, nie!

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ProTerran napisał:

Generalnie nie rozumiem idei, dlaczego wynik pomiarowy @dobrychemik ma być wiarygodniejszy od certyfikatu producenta. Oczywiście wszystko i wszystkich można podważać, dokładnie tak samo jak ja właśnie to zrobiłem :-)

Może chodzi o to, że producent chce sprzedać jak najwięcej a dobrychemik chce pokazać co jest na prawdę w widmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.