Skocz do zawartości

NGC8888 - HOO (materiał z wakacji po ponownej obróbce)


Jan Bielański

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, kubaman napisał:

gwiazdki są Ok, tylko że zielone..

Dlatego mi się podoba wersja z mikro gwiazdami lub bez - gwiazdy musiałbym zrobić osobno w RGB i nałożyć na zdjęcie z HOO to potworki wychodzą (próbowałem poprawić ich barwy poprzez PhotometryColorCalibration i wyszły jeszcze gorzej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Grzędziel napisał:

Kolorki fajne, ale mocno przesadziłeś z wycinaniem gwiazd. Oczywiście to kwestia gustu, dla mnie nieakceptowalne.

Tutaj praca referencyjna @Tayson-a

Nie ujmując oczywiście niczego Tomkowi, ale dla mnie ta praca jest referencyjna http://www.astrobogdan.pl/wp/wp-content/uploads/2020/08/NGC6888_koniec2_SHO.jpg 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Grzegorz Czernecki napisał:

Nie ujmując oczywiście niczego Tomkowi, ale dla mnie ta praca jest referencyjna http://www.astrobogdan.pl/wp/wp-content/uploads/2020/08/NGC6888_koniec2_SHO.jpg 

Świetne zdjęcie, widzę że jeszcze sporo pracy przede mną, ale do tego też w końcu dojdę.

7 minut temu, Tayson napisał:

Selektywne kolory. 

Póki co udało mi się ma maskach na kolory poprawić obecne zdjęcie:

NGC6888_HOO_NoStars_37_Ha_57_OIIIx300s_v2_025.thumb.jpg.be13f70b264b8c2cb4bc8fedf628e24f.jpg

NGC6888_HOO_NoStars_37_Ha_57_OIIIx300s_v2_Crop.thumb.jpg.3a5d2d1b2fb37cbee893e2598751e3a5.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzędziel napisał:

Bez cienia wątpliwości tak!

 

3 godziny temu, Grzegorz Czernecki napisał:

No ale przecież to Bogdan Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2021 o 18:52, Grzegorz Czernecki napisał:

Bogdana to SHO, a moja HOO.

 

Oczywiście, ze Bogdana ma lepszy detal (wieksza optyka, lepszy seeing, lerze wszystko), aczkolwiek ja zawsze poczatkujactym polecam skupic sie na kolorze.

Reszta sama przyjdzie z czasem.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2021 o 23:18, Tayson napisał:

Bogdana to SHO, a moja HOO.

 

Oczywiście, ze Bogdana ma lepszy detal (wieksza optyka, lepszy seeing, lerze wszystko), aczkolwiek ja zawsze poczatkujactym polecam skupic sie na kolorze.

Reszta sama przyjdzie z czasem.

Wiem Tomek i niczego Twojej fotce nie ujmuję, sam pewnie nigdy takiej nie zrobię :)

Edytowane przez Grzegorz Czernecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.