Skocz do zawartości

PAT solver


bujarek

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, bujarek napisał:

- dodana obsługa linii poleceń w formacie zgodnym z PlateSolve2 (parametry wejściowe jak i plik wynikowy) więc można w ten sposób już zintegrować z tymi programami do akwizycji, które potrafią korzystać z PlateSolve2, wystarczy zmienić nazwę pliku .exe.

Przebieram nogami na czyste niebo żeby zobaczyć jak NINA będzie gadać z PAT solverem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bujarek napisał:

Integrację w stylu PlateSolve2 jest gotowa. Z Maximem myślę, że można by to połączyć pośrednio - gdy solver nagra plik .fit już po plate solve z poprawionymi koordynatami. O The Sky nic nie wiem.

 

A powiedz mi jak przeliczyć rotacje kadru z Maxim/PinPointa na PlateSolve2/PAT solver ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, .zombi. napisał:

 

A powiedz mi jak przeliczyć rotacje kadru z Maxim/PinPointa na PlateSolve2/PAT solver ?

 

Proszę, tutaj kawałek kodu z PATa, przeliczenie kąta z wersji PlateSolve2 na wersję Pinpoint.

 

                    solution1_position_angle = 360 - solution1_position_angle
                    If solution1_flip_ratio >= 0 Then 'for reversed (flipped or mirrored) images only
                        solution1_position_angle += 180
                    End If
                    If solution1_position_angle >= 360.0 Then
                        solution1_position_angle -= 360.0
                    End If

 

Co mi przypomniało, że nie przetestowałem odwrotnej konwersji w solverze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bujarek napisał:

Proszę, tutaj kawałek kodu z PATa, przeliczenie kąta z wersji PlateSolve2 na wersję Pinpoint.

 

I to jest tylko kwestia 180/360 różnicy ? No to musiałem się gdzieś pomylić jak ostatnio próbowałem ten temat zwalczyć - no nic będę sprawdzał jeszcze, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 11.12.2021 o 15:28, Miesilmannimea napisał:

Proszę o wsparcie dla plików jak TIF, JPG...

 

W dniu 11.12.2021 o 12:17, Iluvatar napisał:

Masz w planach dodać obsługę RAWów z lustrzanek (CR2, CR3, NEF) oraz możliwości synchronizacji wyniku z montażem?

Gratuluję! Program spisuje się świetnie ale tego brakuje bo u mnie zdjęcia robi EOS RP a program APT wysyła jpg do solve.. @bujarek myślisz coś w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.