Jump to content

DLL na Windowsie - ktoś ma doświadczenia?


Behlur_Olderys
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym napisać jakiś ultra prosty programik w c++, zrobić z niego .dll i zawołać z Pythona. 

Część Pythonową ogarniam, tylko ten dll mnie martwi... 

Mam Windowsa 7 Pro, 64bit, i to ma być docelowa maszyna. Na Linuchu zrobiłbym to w okamgnieniu, a na Windzie? Co trzeba zainstalować? Próbowałem VS2022 ale to ma 8GB, nie wierzę, że trzeba tyle śmieci, żeby zrobić jedną małą kompilację C++ do dll... Ktoś ma doświadczenia w okolicy zagadnienia? :)

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, WielkiAtraktor napisał:

Do budowania swoich projektów pod Windows używam środowiska MSYS2/MinGW. Zawiera GCC, ma obszerne repozytorium bibliotek, używa się tego prawie równie wygodnie jak Linuksa.

 

Czyli nie muszę koniecznie mieć MSVC żeby to zadziałało? 

OK, jak zwykle padłem ofiarą własnych ograniczeń :)

 

Dzięki wielkie.

Zaszedłem w jakieś bardzo śmierdzące krzaki przy próbie załatwienia tego z MSVC na moim - jak widać - już zbyt starym Windowsem 7 :/

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

Czyli nie muszę koniecznie mieć MSVC żeby to zadziałało? 

Ano nie. Nb. MSYS2 nadaje się również do pracy z językiem Rust.

 

Co do MSVC, jest darmowa wersja Community Edition - myślałbym, że jak się poodznacza niepotrzebne rzeczy przy instalacji, to nie powinno być zbyt wielkie (ale od paru lat tego nie instalowałem, to nie wiem, jak to wygląda w obecnej wersji).

Edited by WielkiAtraktor
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, WielkiAtraktor napisał:

Ano nie. Nb. MSYS2 nadaje się również do pracy z językiem Rust.

 

Co do MSVC, jest darmowa wersja Community Edition - myślałbym, że jak się poodznacza niepotrzebne rzeczy przy instalacji, to nie powinno być zbyt wielkie (ale od paru lat tego nie instalowałem, to nie wiem, jak to wygląda w obecnej wersji).

 

Wiem, wiem, problem jest taki, że na stare wersje VS mam za nowe oprogramowanie, a na nowe wersje VS mam za stary system. Tak czy inaczej jak nie muszę to wolę nie dotykać rozwiązań MS; mam wrażenie, jakbym babrał sobie komputer takim jakimś klejącym się glutem z którego robią flaki kosmitów na filmach :D 

 

Rust to temat-rzeka, pewnie trzeba będzie kiedyś się poduczyć :) 

 

Notabene tematu by nie było, gdyby SharpCap działał na linuxie - mam już kupioną licencję i wolę go niż FireCapture, więc tak się w to wszystko wmieszałem :) 

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

Tak czy inaczej jak nie muszę to wolę nie dotykać rozwiązań MS; mam wrażenie, jakbym babrał sobie komputer takim jakimś klejącym się glutem z którego robią flaki kosmitów na filmach 

Generalnie VisualStudio to takie nietypowe IDE w którym wszystko działa od strzała, bez żadnego babrania się w syfie konfigurowania miliona rzeczy :) Ale fakt, ma jakieś wymagania minimalne, choć z tym Win7 jestem zaskoczony że już nie działa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Haha
    • Love
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Like
   • 43 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
   • 134 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.