Skocz do zawartości

Nowy montaż od ZWO


orlen

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, JustinSullivan napisał:

To jest chyba jedyna sytuacja w branży astro, że producent całkowicie coś robi w kontakcie z przyszłym użytkownikiem i w oparciu o jego sugestie.

Lacerta również podobnie działa, ale nie jest tak rozdmuchana. Dodatki do Newtonów taka, usprawnienia i nowe funkcjonalności w MGEN. W tym przypadku było sporo głosów, jak zmusić pracę kamery MGENa z  Sharpacapem, żeby ustawić się na polarną. Też o to pytałem. Nie było możliwości. I przez to miałem kamerę ZWO i lapka na 5 min, kiedy ustawiałem montaż. Dodali procedurę ustawienia na północ i problem rozwiązany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, JustinSullivan napisał:

Co by nie powiedzieć. To jest chyba jedyna sytuacja w branży astro, że producent całkowicie coś robi w kontakcie z przyszłym użytkownikiem i w oparciu o jego sugestie. Zwykle dostajemy gotowy produkt i albo kupujemy jak nam pasuje lub nie.

A ja jednak mam wrażenie, że ci co zrobili preorder to zostali wprowadzeni w błąd. Wyścig pomiędzy sharpstarem, ZWO innymi pcha firmy jak w tym przykładzie do sprzedawania niegotowych projektów. Dla mnie to jednak dziwne, że za miesiąc są wysyłki, a projekt się zmienia cob tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kubaman napisał:

Jaki montaż tak naprawdę kupiliście w grudniu? Z tego co widzę to on nie jest jeszcze finalnie zaprojektowany.

 

1 minutę temu, count.neverest napisał:

A co się zmieniło w projekcie? Ja przestałem obserwować wątek ZWO, ale chyba tylko laser usunęli?

Zamówienie zawsze można przecież wycofać przed ostateczną dostawą, jeśli komuś zmiany w projekcie nie pasują.

Zresztą chyba każdy zamawiający miła świadomość  z sytuacji, ale doceniam troskę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, count.neverest napisał:

@warpal Ja tam nikogo do rezygnacji nie namawiam przecież :) Pytam, jakie zmiany zaszły, bo niby za miesiąc wysyłka, a nie wiadomo co zostało zakupione.

Zasadniczo to wiadomo. Wykładnia ZWO była dość jasna.

Moje ironiczne nieco "podziekowanie" było kierowane akurat nie do Ciebie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie co się zmieniło? Wycofali laser (którego jak widzę po postach na grupie niewielu żałuje) i w zamian dołożyli wyjście 12V. No i w obudowie wywiercili 2 dziury na stopkę szukacza. To całe straszne zmiany.....aaaa jeszcze w porównaniu do pierwotnej wersji walną kolorowy szlaczek na jednej ze ścianek. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się akurat nie o nikogo nie martwię. Co nie zmienia faktu, że ta sytuacja sugeruje, że producent dalej pracuje nad tym projektem. Podobnie zresztą zrobił sharpstar poprawiając w jeden dzień projekt mark 1. Dla mnie to nie jest dobra praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to były zmiany w substancji montażu też bym się martwił.  Może jednak te konsultacje społeczne coś dobrego wniosą. Np: obecnie toczy się dyskusja na temat  "transport case" do montażu. Po raz pierwszy jest szansa, że powstanie coś co nie zostanie od razu wsadzone po zakupie do szafy i następnym razem użyte przy odsprzedaży :) 

Z reguły problemem była wyprofilowana pianka, do której montaż się mieścił tylko ustawiony na konkretną szerokość geograficzną.  

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kubaman napisał:

Ja się akurat nie o nikogo nie martwię. Co nie zmienia faktu, że ta sytuacja sugeruje, że producent dalej pracuje nad tym projektem. Podobnie zresztą zrobił sharpstar poprawiając w jeden dzień projekt mark 1. Dla mnie to nie jest dobra praktyka.

Nie jestem pewny, wszystkie moje projekty (mam kilka) powstały na bazie żądań pierwszego klienta :laughbounce2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Duser napisał:

Ten montaż zaprzecza prawom fizyki :headbang:  A , jak wiadomo, "praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan głąb" .

Ja to bym był ostrożny  i trzymał się odwiecznego przykazania  : "Teleskop twój wyważać będziesz " :naughty:

 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Strain_wave_gearing

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobotni poranek przynosi dużo nowych informacji. Są pierwsze testy guidingu:

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „19:18 1.9 0.52" Guiding eMMC 35" 62" 0/60 Tools 65535 444 671 506 408s 6248x4176 Gain:1 Auto 9.5℃(0%) Meridian: 1h 35m 57s Reset Shooting”

 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1141715123230162&set=pcb.1160292811443446

 

I dość długa dyskusja do obejrzenia:

 

https://www.facebook.com/daniel.higgins.982/videos/318022336813056/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.