Skocz do zawartości

Nowy montaż od ZWO


orlen

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Kapitan Cook napisał:

 

Twórcom się należy. Niech się bardziej starają, a nie takie Disco-Polo marketingowe prezentują :) Mniej znaczy więcej.

Być może, ale wiesz że twórcą tego filmu nie było ZWO ;)

  

5 godzin temu, Kapitan Cook napisał:

W ZWO do produkcji tych trailerów zatrudniają trzylatków. Pomysł chyba był taki: zróbcie 8000 przebitek bez żadnego pomysłu i dołóżcie najbardziej pompatyczną muzykę jaka istnieje. Nie ma to nic wspólnego rzecz jasna z jakością produktu ale w moich bardzo źle to wygląda. A już 2 poziomice w tej samej płaszczyźnie to mnie rozbawiły, równie dobrze mogliby dać 8, bardziej pro by wyglądało...

 

Edytowane przez bas.sic
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kapitan Cook napisał:

 

A mogę otrzymany wynik pomnożyć tyle razy ile mam słabszy sprzęt ? :)

Możesz, wydaje się to uczciwe. Ale obawiam się, że i tak wyjdzie redukcja poziomu marudzenia :D

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, count.neverest napisał:

Tak, kanał Trevora nazwaleś najgorszym ściekiem, a jego samego pajacem. W tym miejscu obrażasz użytkowników, ktorzy korzystają z jego kontentu lub po prostu to oglądają. Cuiv the Lazy Geek ma tu konto, Trevor również może mieć, więc byłbym bardziej ostrożny w takim epitetowaniu. Nie ma znaczenia, że jest z innego kraju. Dalej nazwałeś jego kanał tworzony przez 6 latków. 

 

Czyli nie można mieć własnej negatywnej opinii na czyjś temat ? Dosyć jasno wyargumentowałem co nie podoba mi się w jego kanale. To samo dotyczy filmu ZWO. Jeśli ktoś chce się obrazić zawsze znajdzie na to sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.

"Jak krowie na rowie":

- ZWO wypuszcza pierwszy montaż podejmując ryzyko straty zarówno reputacji jak i finansowej w razie, gdyby produkt miał się okazać kiepski. 

- na podstawie specyfikacji, kierując się zaufaniem do firmy (na podstawie jej 10-cioletniej  działalności i własnego doświadczenia) kilka osób zamówiło ten montaż zwłaszcza, że jest w atrakcyjnej cenie i dystrybutora ma na miejscu.

- wyciąganie jakichkolwiek wniosków (na + czy -) jest w tej chwili (powtórzę) "austryjackim gadaniem".

 

Jeżeli szanowny Kolega tego nie rozumie, to nic na to nikt nie jest w stanie poradzić.

Negatywna opinia pt. "to ściek" jest jednak zdecydowanie różna od takiej np. "uważam, że kanał Iksa nie wnosi nic do rozwoju astrofotografii, ponieważ ...."

Wiem, że to nie jest łatwe, ale można spróbować.

 

12 minut temu, count.neverest napisał:

Mozesz mieć, wiec załóż sobie proszę kolejny temat typu ,,Gówniana muzyczka ZWO i Astrobackyard- przemyslenia", a tu pozwól podyskutować ludziom zainteresowanym o tym co jest napisane w temacie.

Rada Kamila jest bardzo dobra :)

 

Czekam zatem cierpliwie, aż montaż znajdzie się u kogoś, kto go pierwszy przetestuje i recenzję Pawła. Może akurat on będzie pierwszy, więc byłoby 2 w jednym ;). 

TS podaje datę dostaw od 01.03 więc może coś wcześniej niż w Kwietniu pojawi się w sieci.

 

 

Edytowane przez warpal
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebastianus napisał:

Czy waszym zdaniem kształt gwiazd na zdjęciach , którymi chwali się producent jest prawidłowy? Może mam zwidy ,ale są wydłużone z prawego dolnego w kierunku lewego górnego rogu, co może wskazywać na błąd prowadzenia.

te ? 

AM5_05.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie właśnie ten montaż trafia w jakieś 90% moich wymagań i wydaje się być przemyślany, zastanawiałem się też nad rst 135 ale cena skutecznie zniechęca :P I tak po obejrzeniu specyfikacji AM5 podliczeniu kosztów i że jest on dostępny w sklepie  w polsce decyzja zapadła :D
Jak ju pisałem prawdopodobnie na początku można się spodziewać jakiś bugów w firmware - kontroli telefonem, sterowniku ascom itp, które raczej w krótkim czasie zostaną poprawione. Mechanicznie mam nadzieję ze wszystko będzie ok. A nawet jeśli to masz 14 dni na zwrot towaru i gwarancję na miejscu.

Co do  tych fotek i 'pojechanych' gwiazd ja tam nic szczególnego nie widzę ale, przy tej skali obrazu spory wpływ ma już seeing, a nie wiemy gdzie i w jakich warunkach te fotki były robione :)

Edytowane przez cmku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, orlen napisał:

patrząc na skalę są naprawdę niezłe imo

 

 

 

Być może. Nie upieram się. Z resztą ZWO szczerze przyznaje się, że to "max" dla tego montażu. Tak czy owak, wizualnie podoba mi się o wiele bardziej od montażu od Sharpstar'a. Trzymam kciuki za ten sprzęt, i za pierwszych właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z iOptronów mógłby się równać/przewyższać pod kątem dokładności prowadzenia (wg obecnej, katalogowej wiedzy) z AM5?

Jeśli błąd jest większy niż dla niektórych "tradycyjnych" (opartych o ślimaki) montaży to w zasadzie zaletą tego jest brak konieczności stosowania przeciwwagi oraz sama masa montażu.

 

Każdy ma inne powody do kupna AM5 dlatego pytam. Szukam w pierwszej kolejności jakości prowadzenia...dalej współpracy z ASIAIR, wagi (mobilności) czyli braku przeciwwagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie to, wszystko będize jasne

 

 

 

 

ja się tam nie znam, ale moim skromnym wielkość błędu okresowego w takim mechanizmie wynika z jego minimalnego przełożenia.

Tu jest w zasadzie na sztywno zamocowana oś na zębatce silnika. Ale z drugiej strony sterując tym prepozycyjnie bez luzów, powinniśmy to ładnie wyrównać.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, everr napisał:

Czy któryś z iOptronów mógłby się równać/przewyższać pod kątem dokładności prowadzenia (wg obecnej, katalogowej wiedzy) z AM5?

Jeśli błąd jest większy niż dla niektórych "tradycyjnych" (opartych o ślimaki) montaży to w zasadzie zaletą tego jest brak konieczności stosowania przeciwwagi oraz sama masa montażu.

 

Każdy ma inne powody do kupna AM5 dlatego pytam. Szukam w pierwszej kolejności jakości prowadzenia...dalej współpracy z ASIAIR, wagi (mobilności) czyli braku przeciwwagi...

 

dopoki nie pokażą testów guidowania ciężko cokolwiek powiedzieć, rst135 bardzo często schodzi do rms w okolice 0,2", ale z kolei na chińskich portalach były filmiki jak prowadzi bh17 który dopiero ma mieć premierę i tam już rms skakał powyżej 1".

na stronie zwo zaprezentowali zdjęcia przy skali która wymaga rms poniżej 1" więc zobaczymy, osobiście będę pozytywnie zaskoczony jeśli bedą się tak samo dobrze guidowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.