Skocz do zawartości

Filtr słoneczny z koca ratunkowego


radradish

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kaluzny_m

opinie zawsze były podzielone - ja osobiście testowałem dwa rodzaje "koca ratunkowego" i oba dawały potwornie nieostre obrazy w porównaniu z mylarem.

 

Zastanów się nad jeszcze jednym faktem - kiedyś było trudniej o mylar - teraz dostaniesz go za grosze i bez problemu, czy warto narażać wzrok oszczędzając kilka złotych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cygnus
Około 8zł. Jego wymiary to 160x210 cm. Z jednej strony posiada srebrną warstwę, a z drugiej koloru złotego. Srebrna oczywiście odbija wiecej podczerwieni.

Po co łatwiej robić, kiedy można trudniej!

Pewnie zakupisz kilka rodzajów takiej folii i będziesz eksperymentował, jak już wybierzesz najlepszą to ktoś Ci da spojrzeć przez BaaderPlanetarium i wyrzucisz rezultat wcześniejszych eksperymentów.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia Badera jest sprawdzona , zabezpiecza oczy przed ultrafioletem itp.

Taka z koca nie wiadomo . Tylko dla tego nie pisalem o moich zabawach w tym zakresie . Kiedyś spawałem elektrycznie w nocy w kabininie samochodu . Przez 2 tygodnie widziałem podwójnie , jeden obraz nad 2 . Nie warto ryzykować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baader AstroSolar™ ma nadany certyfikat bezpieczeństwa przez Narodowe Biuro Standardów w Niemczech, PTB. W odróżnieniu od innych słonecznych filtrów Baader AstroSolar™ jest testowany według EG-Norm 89/686 i EN 169/92. Proces badań zapewnia potencjalnego obserwatora Słońca od niepożądanych skutków działania promieni słonecznych. Doskonale spełnia zadanie jako filtr obiektywowy do teleskopu, umożliwiając prowadzenie doświadczonym obserwatorom bezpiecznych obserwacji struktur na powierzchni Słońca oraz ich fotografowanie.

Folie na filtry słoneczne należy kupować z pewnych źródeł (renomowanych firmach) i nie nabyć przez przypadek jakiejś zwykłej aluminiowej folii do celów spożywczych.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt
Nie warto eksperymentować.

 

Dokładnie !

 

Ja eksperymentowałem - obraz był nieostry i rozmyty.

Wynika to pewnie z faktu, że folia taka nie musi mieć żadnej tolerancji grubości.

 

Nikt te nie wie poza tym, co taka folia przepuszcza, a co nie.

 

Też uważam, że próba zastosowania jej do astro skończy się porażką.

 

To tak, jak całowanie lwa w :zadek: :

ryzyko duże, a przyjemność niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.