Skocz do zawartości

Pomóżcie ocenić używany sprzęt


holeris

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem od komisu używany sprzęt. Podkreślam, że od komisu i przez internet, więc mam możliwość zwrotu w ciągu 14 dni, które to jeszcze nie upłynęły.

Sprzęt to Nikon D810 oraz Sigma Art 40mm. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc przy ocenie sprzętu, zwłaszcza obiektywu.

Korzystając z okienka pogodowego zrobiłem wczoraj kilka testowych zdjęć. Na google drive umieściłem surowe klatki (po przekonwertowaniu do TIFF) z kilkoma różnymi wartościami przesłony do oceny: https://drive.google.com/drive/folders/17YUSqRHd0oxlOTelubh6xQ24Kb7FIzkt?usp=sharing

Niżej kompilacja z rogów i środku kadru pojedynczej klatki na ustawieniach ISO 200, F 2.0, 30 s. Panel 1000x1000 na każdy z rogów oraz środek. Zdjęcia robione z Wrocławia bez żadnych filtrów, więc olbrzymie LP.

Jak oceniacie egzemplarz obiektywu? Wydaje mi się, że lewy górny róg leci zdecydowanie za mocno i skłaniam się ku zwrotowi obiektywu, ale chciałem zapytać Was o zdanie.

Wołam @Darek_B oraz @Lukasz77, bo wiem, że też mają ten obiektyw.

Aparatem jeszcze zrobię później darki i biasa do oceny. A może macie inne rady na co zwrócić uwagę sprawdzając apart?

 

porownanie.thumb.jpg.187a6556873db3deea2ad64840ed09e5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście lewy górny róg pojechał.

Sprawdziłem swoje klatki i na 2.0 mam w rogach minimalną komę, ale symetryczną , tak jak u Ciebie w pozostałych trzech.

Ciężko stwierdzi czy to wina obiektywu czy np. bagnetu. To ciężki obiektyw i może dawać ugięcia w obudowie. Spróbuj zrobić klatki w innym ustawieniu obiektywu, jak było pionowo to zrób poziomo, najlepiej byłoby sprawdzić z innym body. Przynajmniej coś wtedy wykluczymy.

Wrzucam surowego jpga z przysłoną 2.2

IMG_8435.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jakieś resztki pogody jeszcze trafiłem i zrobiłem kilka klatek pod różnymi kątami. Zawsze ten sam róg ciągnie w dół. Więc obiektyw do zwrotu. Kupię tym razem nowy i zobaczymy jak będzie.

Pozostaje kwestia samego aparatu. Zrobiłem testowego darka 1 x 30s na ISO 200 oraz biasa z czasem 1/8000s też na ISO 200. Poniżej statystyki, a na google drive surowe klatki.

Jak je oceniacie?

obraz.png.f8a99d52c6fa6ebd5b0a3fbc4944fcab.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.