Skocz do zawartości

MAM RUBINARA 5,6/500!!!!!


McArti

Rekomendowane odpowiedzi

Coś nie tak z tym Rubinarem.W Yukonie są dwa lustra ,pryzmat i ruski(biało) zoom,a epsilony Lutnii rozdzielam permanentnie w centrum Poznania.Fakt ,że mały(Yukon) nie jest.Ale waży tyle co Rubinar z zoomem -1.5 kg. Pozdrawiam Michał T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Aby porównanie było swnsowne to z Rubinarkiem 500/5,6 o jasnej, meniskowej optyce średnicy 90mm i sporym centralnym winietowaniu potrzeba porównać też jasny typu 1/5 do 1/7 refraktor o średnicy-60-70mm czyli np ZRT-457 lub temu podobną lunetkę a nie refraktor 100mm porównywalny z lustrzanym systemem typu 150mm 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Solidny 3 segmentowy drewniak z byłego DDR-u o wadze około 3-4kg i długości w stanie złożonym jakieś 70=80cm koło 300-400 zeta ;D

Tej samej klasy sztywności Manfrotto Velbon Bogen czy Linchoff to dużo większy koszt rzędu od 1000 zeta i to bez głowicy :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Kawałek świata z takim zjeździłem , mieści się w plecaku ze stalarzem i nie narzekam na jego rozmiary bo dla mnie to minimum sztywności dla Rubinarka czy MTO którego na nim używam na różne ekspedycje astroobserwacyjne ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha jeszcze powiem jakiego marsa widziałem! ;D 60-180x

 

kulka bez kontynentu z rozmazanym kolorem od białego z jednej strony do czerwonego przez pomarańcz z drugiej

 

żadnych szczogółów z krawędziami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Tak samo wyglądał kiepsko na moich fotach bez obróbki Papatka, tedy cykaj i obrabiaj, ser mater chyba w końcu przekonał mnie do procesowania fotek na kompie, no prawie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.