Skocz do zawartości

TSAPO 81Q 80mm F4.4


Marcin Ksiazek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Sprzedam teleskop TSAPO81Q 

 

Specyfikacja techniczna do poczytania tutaj https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p7224_TS-Optics-Imaging-Star-80-mm-f-4-4---6-element-Flatfield-APO-Telescope.html

 

A teraz historia tego egzemplarza:

 

Zakupiony w 2016 roku, slużył mi do dziś gdy nadszedł czas na wymianę na ASKARa FRA600,

 

Z teleskopem miałem pewne problemy, tj. najważniejsza nie potrafiłem ustawić poprawnej odległości korektor-kamera, przez co w rogach mialem jajowate gwiazdy (opisywalem problem tutaj na forum).

Drugi problem był w focuserem, na poczatku jakby luzy, które zostały skorygowane przez Jesiona. Potem mialem wrazenie, że focuser sie slizga gdy operuje galka od strony mikroruchow. 

Problem zostal zdiagnozowany i okazalo sie, ze fabrycznie ktos zapomnial wkrecic srubki blokujace pokretlo na trzpieniu/ośce z zębatką (zaznaczone na zdjęciu). Po wkręceniu małej śrubki focuser działa jak należy.

Obsługiwany był poprzez motofocuser na pasku oraz poprzez EAF.

 

Optyka bez skazy, sama, tuba posiada ryski , slady od normalnego uzytkowania, dołączam oryginalny kufer.

 

Do teleskopu dołaczę gratis, silnik krokowy, wraz Jolofocuserem (jedna z pierwszych wersji, silnik trzeba sobie samemu podlaczyc do wtyczki RJ-45)

 

Cena 2999,-   plus przesyłka

 

Zdjęcia wykonane tym teleskopem, można zobaczyć tutaj:

 

https://www.facebook.com/SatFot/photos/?ref=page_internal

 

 

 

 

IMG_20211230_121538.thumb.jpg.4ec65be5d9efb01021e67a8ee867d4f7.jpgIMG_20211230_121503.thumb.jpg.3f007104a717fe809d3a9f6bb7e3f41d.jpg

IMG_20211230_115748.thumb.jpg.1934373eda78f5ee16ea7f56c88cd864.jpgIMG_20211230_115659.thumb.jpg.88cb68f5b665d7175eb3f7aa61f28066.jpg

 

IMG_20211230_115431.thumb.jpg.08df838b82a1120071c47d9ee423818e.jpgIMG_20211230_115421.thumb.jpg.eb75f6a7380fdd30ba1a4c4f6486a903.jpgIMG_20211230_115247.thumb.jpg.d7a6825c25a87b5e5693c4df54ef8319.jpgIMG_20211230_115240.thumb.jpg.ddac09cf59cdcb6fe8ebe4d0c230d30f.jpgIMG_20211230_112412.thumb.jpg.27025684f9fa0094ce069d2136a50481.jpg

DSC_6875.JPG

Edytowane przez Marcin Ksiazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysylka z Polski ze Śląska, jaki koszt ciezko powiedziec, ok 20-30 zł podejrzewam. 

Co do problemów to tak, można stwierdzić, że z focuserem, problem rozwiazalem, zreszta on działa ok, EAF miałem podpiety po stronie dużej gałki, bez redukcji i normalnie ostrzyłem, to samo jezeli chodzi o ostrzenie przez silnik krokowy, długi czas właśnie w ten sposób ostrzyłem.

 

Co do gwarancji, mogę dać 30 dni na odesłanie teleskopu po sprawdzeniu przez nowego użytkownika, czy wszystko jest tak jak opisalem i dobrze funkcjonuje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marcin Ksiazek napisał:

Wysylka z Polski ze Śląska, jaki koszt ciezko powiedziec, ok 20-30 zł podejrzewam. 

Co do problemów to tak, można stwierdzić, że z focuserem, problem rozwiazalem, zreszta on działa ok, EAF miałem podpiety po stronie dużej gałki, bez redukcji i normalnie ostrzyłem, to samo jezeli chodzi o ostrzenie przez silnik krokowy, długi czas właśnie w ten sposób ostrzyłem.

 

Co do gwarancji, mogę dać 30 dni na odesłanie teleskopu po sprawdzeniu przez nowego użytkownika, czy wszystko jest tak jak opisalem i dobrze funkcjonuje. 

 

Tez jestem ze slaska, gdzie mozna Cie spotkac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa oferta, ze wzgledu na to, ze wiekszosc czasu przebywam za granica, wysle teleskop zainteresowanej osobie po oplaceniu tylko kosztów wysyłki (najprawdopodobniej Inpostem).

Osoba zainteresowana, bedzie miała 30 dni na sprawdzenie wboju teleskopu. Jesli coś będzie nie tak, zwróci mi go opisując tutaj co było powodem. Ot tak po prostu by być uczciwym wobec kupującego, a następni ewenytualni zainteresowani będą wiedzieć więcej o tym egzemplarzu. 

 

Opisałem wszystkie mankamenty, które mnie spotkały i o których wiem, ale jak widać i tak wykonałem przez te pare lat sporo ładnych zdjęć.

 

Jedyna taka okazja, miec telep za darmo w domu przed decyzją do zakupu.

 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin Ksiazek napisał:

 

Marcin, gwiazdy w narożach są straszne, ale w taki ładny sposób ;) Chodzi mi o to, że wszystkie cztery naroża wyglądają podobnie (czyli dobrze), a jedynie odległość od korektora do matrycy była za mała. Nie próbowałeś dodatkowych podkładek dystansowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem, na to za bardzo czasu, wiekszosc dni w miesiacu mnie tu nie ma, wiec dodajac to, ze mialem duzego pecha z pogoda bedac w Polsce, nie mialem z tym jak sie pobawic. 

Na malej matrycy w Atiku 428 nie bylo az tak zle, bylem zadowolony z efektów.

Asi 2600 pokazala, ze musze jeszcze powalczyc.... ale jak tu sie bawic skoro niebo caly czas zachmurzone ?  

 

Teraz na moncie wisi Askar i tez pogoda nie dopieszcza by caly setup skonfigurowac jak nalezy i by to wszystko przetestowac.

 

Stad moja oferta, mysle , ze uczciwa, podajaca na tacy wszystkie zalety i wady. 

 

Nie jestem jakims tam profesjonalilstą, być moze to co mi sprawialo problemy, dla kogos innego okaze sie blachostką i będzie sie z tego smial.  

 

Kto mysli o zmianie setupu i chce ten teleskop wyprobować, może go smiało "wyporzyczyć", ale jesli zwraca chce by odpisal dlaczego... 

Jesli znajdzie wade, niech napisze jaka, jesli zwraca, bo po prostu chcial sie pobawic i nie ma zastrzeżeń, niech też to na forum napisze...

Całą wiedzę jaką mam na temat teleskopu przekazałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gdzie mieszkam. Następny miesiąc nie będzie mnie w Polsce, możesz przyjechać i go wypróbować. Jeśli coś będzie nie tak, opisz to szczerze i przywieź z powrotem. Najwyżej teleskop zostanie u mnie. Mam 2 kamery więc coś tu jeszcze mogę zmajstrowac, jak powrócę do życia mój drugi montaż. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin Ksiazek napisał:

Wiesz gdzie mieszkam. Następny miesiąc nie będzie mnie w Polsce, możesz przyjechać i go wypróbować. Jeśli coś będzie nie tak, opisz to szczerze i przywieź z powrotem. Najwyżej teleskop zostanie u mnie. Mam 2 kamery więc coś tu jeszcze mogę zmajstrowac, jak powrócę do życia mój drugi montaż. 

 

Dzięki za propozycję, ale przyznam, że nie jestem mocno nastwiony na zakup tego konkretnego modelu, więc lepiej nie blokować Ci sprzętu, a na Śląsk na razie mi nie po drodze. Chodzi mi po głowie kwintuplet... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.