Jump to content

Wyprzedaż sprzętu do astrofotografii.

Ersoy
 Share

Recommended Posts

Witam, jak informowałem podjąłem ciężką decyzję o zakończeniu przygody z astrofotografią. Z tego względu wystawiam swój cały sprzęt. Zdjęcia dodam w wolnej chwili, ewentualnie szybciej zainteresowanym prześlę na priv w miarę możliwości.

1. Teleskop Newton TS 150mm/420mm f2,8 Hypergraph. Teleskop w carbonie, zadbany. Preferowany odbiór osobisty. Wszystko co było w zestawie, łącznie z kufrem do przechowywania. Cena 8500zł.

2. Montaż CEM25p ze statywem, świeżo po serwisie. Wymienione smary, skasowane luzy, wyeliminowany problem z którym się borykałem od początku nabycia go od uzytkownika tego forum. Stan techniczny i wizualny, bardzo dobry. Preferowany odbiór osobisty. Cena 3500zł.

3. Statyw Berlebach 172 z głowicą do CEM25p, można do niego zastosować również inne głowice. Cena 1000zł + KW.

4. Kamera ZWO ASI1600mm mono v1. W pełni sprawna, stan wizualny dobry. Cena 3500zł + KW.

5. ZWO ASI AIR PRO. Stan bardzo dobry, w pełni sprawny. Cena 1000zł + KW.

6. Kamera ZWO ASI 120mm-s. W pełni sprawna, stan dobry. Cena 700zł + KW.

7. ZWO EAF z czujnikiem temperatury gratis! Stan bardzo dobry, w pełni sprawny. Cena 700zł + KW.

8. ZWO EFW (koło filtrowe) 7x36mm. Stan bardzo dobry, w pełni sprawne. Cena 1100zł + KW.

9. Celestron Elastyczny odrośnik DX SC6/SC8. Doklejony dodatkowy rzep i z powodzeniem można stosować go do newtonów 6". Stan dobry. Cena 130zł + KW.

10. FIltry ZWO 36mm komplet LRGB + HSO. Stan bardzo dobry. 2500zł + KW.

Jak czegoś zapomniałem dopiszę później, jak skończę przeglądać całość. Do wiekszości przedmiotów posiadam oryginalne opakowania oraz wszystkie złączki i kable. 

Edited by Ersoy

5. ZWO ASI AIR PRO. Stan bardzo dobry, w pełni sprawny. Cena 1000zł + KW.

7. ZWO EAF z czujnikiem temperatury gratis! Stan bardzo dobry, w pełni sprawny. Cena 700zł + KW.

Praktycznie sprzedane.

Dodaję do zestawu co znalazłem:

11. ZWO OAG. Stan dobry, sprawny. Delikatnie uszczerbiony pryzmat na brzegu, nie ma żadnego wpływu na użytkowanie. Cena 300zł + KW.

12. ZWO WIFI Extender (wzmacniacz sygnału wifi z asi air). Praktycznie nowy, działa bez zarzutu. Cena 150zł + KW.

11 minut temu, lagata1 napisał:

Zwo Oag - jakieś zdjęcia? będxzie działać na C6 z asi 224 mc kolor?

Postaram się jutro porobić zdjęcia. Jeżeli chodzi o złączki to z każdym 2" wyciągiem powinien pasować, to samo kamery, tymbardziej, że masz ZWO.

5 godzin temu, Ersoy napisał:

Witam, jak informowałem podjąłem ciężką decyzję o zakończeniu przygody z astrofotografią.

Ale wiesz, że tylko tak Ci się wydaje i kompletując zestaw na nowo wydasz dwa razy więcej? :flirt:

Gdyby sprzedaż EAF nie doszła do skutku, to ustawiam się w kolejce.

Posted (edited)

AKTUALIZACJA

Witam, jak informowałem podjąłem ciężką decyzję o zakończeniu przygody z astrofotografią. Z tego względu wystawiam swój cały sprzęt. Zdjęcia dodam w wolnej chwili, ewentualnie szybciej zainteresowanym prześlę na priv w miarę możliwości.

1. Teleskop Newton TS 150mm/420mm f2,8 Hypergraph. Teleskop w carbonie, zadbany. Preferowany odbiór osobisty. Wszystko co było w zestawie, łącznie z kufrem do przechowywania. Cena 8500zł.

2. Montaż CEM25p ze statywem, świeżo po serwisie. Wymienione smary, skasowane luzy, wyeliminowany problem z którym się borykałem od początku nabycia go od uzytkownika tego forum. Stan techniczny i wizualny, bardzo dobry. Preferowany odbiór osobisty. Cena 3500zł. REZERWACJA

3. Statyw Berlebach 172 z głowicą do CEM25p, można do niego zastosować również inne głowice. Cena 1000zł + KW. REZERWACJA

4. Kamera ZWO ASI1600mm mono v1. W pełni sprawna, stan wizualny dobry. Cena 3500zł + KW.

5. ZWO ASI AIR PRO. Stan bardzo dobry, w pełni sprawny. Cena 1000zł + KW. SPRZEDANE

6. Kamera ZWO ASI 120mm-s. W pełni sprawna, stan dobry. Cena 700zł + KW.

7. ZWO EAF z czujnikiem temperatury gratis! Stan bardzo dobry, w pełni sprawny. Cena 700zł + KW. SPRZEDANE

8. ZWO EFW (koło filtrowe) 7x36mm. Stan bardzo dobry, w pełni sprawne. Cena 1100zł + KW.

9. Celestron Elastyczny odrośnik  SC6/SC8. Doklejony dodatkowy rzep i z powodzeniem można stosować go do newtonów 6". Stan dobry. Cena 90zł + KW.

11. ZWO OAG. Stan dobry, sprawny. Delikatnie uszczerbiony pryzmat na brzegu, nie ma żadnego wpływu na użytkowanie. Cena 300zł + KW.

12. ZWO WIFI Extender (wzmacniacz sygnału wifi z asi air). Praktycznie nowy, działa bez zarzutu. Cena 150zł + KW.

Edited by Ersoy

A ten odrośnik to z tej nowszej serii - bardziej elastycznej co da sie zwinąć w mały rulonik? Jeśli tak to biorę :)

Edited by Mik

Posted (edited)
17 minut temu, Mik napisał:

A ten odrośnik to z tej nowszej serii - bardziej elastycznej co da sie zwinąć w mały rulonik? Jeśli tak to biorę :)

Jest trochę sztywniejszy, zwijam go w rulon, ale nie taki mały jak myślisz pewnie. Wybacz za błąd jest to ten model https://deltaoptical.pl/odrosnik-celestron-do-teleskopow-c6-oraz-c8

Cena 90zł + KW

Edited by Ersoy

Jasne. Dzięki za odpowiedź. Muszę jeszcze chwilę się zastanowić bo czytałem o nowej serii takiej  łatwiejszej do przechowywania. Zarezerwuj proszę do jutra.

Pozdrawiam

Michał 

AKTUALIZACJA

1. Teleskop Newton TS 150mm/420mm f2,8 Hypergraph. Teleskop w carbonie, zadbany. Preferowany odbiór osobisty. Wszystko co było w zestawie, łącznie z kufrem do przechowywania. Cena 8500zł.

2. Montaż CEM25p ze statywem, świeżo po serwisie. Wymienione smary, skasowane luzy, wyeliminowany problem z którym się borykałem od początku nabycia go od uzytkownika tego forum. Stan techniczny i wizualny, bardzo dobry. Preferowany odbiór osobisty. Cena 3500SPRZEDANY

3. Statyw Berlebach 172 z głowicą do CEM25p, można do niego zastosować również inne głowice. Cena 1000zł + KW. SPRZEDANY

4. Kamera ZWO ASI1600mm mono v1. W pełni sprawna, stan wizualny dobry. Cena 3500zł + KW.

5. ZWO ASI AIR PRO. Stan bardzo dobry, w pełni sprawny. Cena 1000zł + KW. SPRZEDANE

7. ZWO EAF z czujnikiem temperatury gratis! Stan bardzo dobry, w pełni sprawny. Cena 700zł + KW. SPRZEDANE

8. ZWO EFW (koło filtrowe) 7x36mm. Stan bardzo dobry, w pełni sprawne. Cena 1100zł + KW.

9. Celestron Elastyczny odrośnik  SC6/SC8. Doklejony dodatkowy rzep i z powodzeniem można stosować go do newtonów 6". Stan dobry. Cena 90zł + KW.

11. ZWO OAG. Stan dobry, sprawny. Delikatnie uszczerbiony pryzmat na brzegu, nie ma żadnego wpływu na użytkowanie. Cena 300zł + KW.

12. ZWO WIFI Extender (wzmacniacz sygnału wifi z asi air). Praktycznie nowy, działa bez zarzutu. Cena 150zł + KW.

AKTUALIZACJA

2. Montaż CEM25p ze statywem, świeżo po serwisie. Wymienione smary, skasowane luzy, wyeliminowany problem z którym się borykałem od początku nabycia go od uzytkownika tego forum. Stan techniczny i wizualny, bardzo dobry. Preferowany odbiór osobisty. Cena 3500SPRZEDANY

3. Statyw Berlebach 172 z głowicą do CEM25p, można do niego zastosować również inne głowice. Cena 1000zł + KW. SPRZEDANY

9. Celestron Elastyczny odrośnik  SC6/SC8. Doklejony dodatkowy rzep i z powodzeniem można stosować go do newtonów 6". Stan dobry. Cena 90zł + KWSPRZEDANE

11. ZWO OAG. Stan dobry, sprawny. Delikatnie uszczerbiony pryzmat na brzegu, nie ma żadnego wpływu na użytkowanie. Cena 300zł + KW. SPRZEDANE

AKTUALIZACJA

6. Kamera ZWO ASI 120mm-s. W pełni sprawna, stan dobry. Cena 700zł + KW. SPRZEDANE

9. Celestron Elastyczny odrośnik  SC6/SC8. Doklejony dodatkowy rzep i z powodzeniem można stosować go do newtonów 6". Stan dobry. Cena 90zł + KWSPRZEDANE

11. ZWO OAG. Stan dobry, sprawny. Delikatnie uszczerbiony pryzmat na brzegu, nie ma żadnego wpływu na użytkowanie. Cena 300zł + KW. SPRZEDANE

12. ZWO WIFI Extender (wzmacniacz sygnału wifi z asi air). Praktycznie nowy, działa bez zarzutu. Cena 150zł + KW. SPRZEDANE

AKTUALIZACJA

5. ZWO ASI AIR PRO. Stan bardzo dobry, w pełni sprawny. Cena 1000zł + KW. 

6. Kamera ZWO ASI 120mm-s. W pełni sprawna, stan dobry. Cena 700zł + KW. SPRZEDANE

12. ZWO WIFI Extender (wzmacniacz sygnału wifi z asi air). Praktycznie nowy, działa bez zarzutu. Cena 150zł + KW. SPRZEDANE

Na giełdę wraca ASI AIR, który został już raz sprzedany. Wyjaśniam sytuację, użytkownik po otrzymaniu sprzętu napisał, że sprzęt nie działa (konkretnie chodziło o Wifi), opisał mi sytuację, że dioda czerwona się nie pali, telefon nie widzi asi aira, ogólnie nie działa. Zarządał zwrotu pieniędzy i kupi sobie nowy. Ja nie wysyłałbym uszkodzonego sprzętu i bardzo mnie zdziwiło, że nagle to wifi nie działa, jak jeszcze 26 grudnia robiłem sesję i wszystko chodziło. Poprosiłem o przesłanie mi tego asi air spowrotem, w celu sprawdzenia czy rzeczywiście jest tak jak mi opisywał. Dziś sprawdziłem, zaraz po wyjęciu z kartona, wszystko działa! Nagrałem nawet filmik, krok po kroku jak łączyć go, gdzie pokazuję, że sprzęt jest w 100% sprawny i zarzut o uszkodzenonym wifi jest bezpodstawny. Kolega jednak, nic sobie z tego nie zrobił zarządał zwrotu pieniędzy. Stąd też wraca na giełdę ponownie Asi Air. Dołączam nagranie gdzie udowadniam, że sprzęt działa bez zarzutu.

• Sad 1

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Our picks

• Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 47 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 70 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 134 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.