Skocz do zawartości

LDN 1251 ciemna mgławica Cefeusza


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Antoni napisał:

Mont jak zwykle od x lat EQ6 PRO a klatki 10 min na każdy kanał. Nie idę na skróty bo to się nie opłaca.

W kwestii technicznej to oznacza dobre, ciemne niebo. Ludzie palą krócej nie z lenistwa, tylko inaczej nie mogą, więc lagata1 weź poprawkę na swoje warunki. 

 

Fotka fajna.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kubaman napisał:

W kwestii technicznej to oznacza dobre, ciemne niebo. Ludzie palą krócej nie z lenistwa, tylko inaczej nie mogą, więc lagata1 weź poprawkę na swoje warunki. 

 

Fotka fajna.

Chciałbym to ciemne niebo. A tak wygląda moja miejscówka do focenia. Zdjęcia zrobione telefonem dziś z mojej posesji.

 

1.jpg

 

2.jpg

Edytowane przez Antoni
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek z napisał:

Zawsze zachwycają mnie Twoje zdjęcia. Tu jest tak samo, gratulacje.

Dzięki Maćku. Przypominają mi się lata 70 gdy zaczynałem przygodę z astronomią ojciec postawił dom był jeszcze w stanie surowym jako 3  w tym miejscu a ja zaczynałem swoje nocne obserwacje teleskopem newtona 150 który sam szlifowałem i budowałem. Ależ była frajda, niebo ciemne, droga mleczna jak w Bieszczadach. A teraz? Co ci ludzie narobili, masakra. Nic już dla nas  nie będzie tak jak kiedyś.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antoni napisał:

Dzięki Maćku. Przypominają mi się lata 70 gdy zaczynałem przygodę z astronomią ojciec postawił dom był jeszcze w stanie surowym jako 3  w tym miejscu a ja zaczynałem swoje nocne obserwacje teleskopem newtona 150 który sam szlifowałem i budowałem. Ależ była frajda, niebo ciemne, droga mleczna jak w Bieszczadach. A teraz? Co ci ludzie narobili, masakra. Nic już dla nas  nie będzie tak jak kiedyś.

Ale też są dobre strony. Wtedy nawet nie śniło się Tobie, że będziesz robił takie obrazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, maciek z napisał:

Ale też są dobre strony. Wtedy nawet nie śniło się Tobie, że będziesz robił takie obrazy.

Wtedy nawet nie myślałem,że będę miał własne obserwatorium a nie mówiąc o zdjęciach. Wszystko to zaczęło się dużo, dużo później, marzenia. Co za wspaniały okres w moim życiu, zaczęły powoli się spełniać, tylko szkoda tego nieba co uciekło, pogodnych nocy których było znacznie więcej. Ach gdyby można było cofnąć czas i posiadać ten sprzęt i to doświadczenie. Ale się rozmarzyłem. Już ląduję.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Antoni napisał:

Ależ była frajda, niebo ciemne, droga mleczna jak w Bieszczadach. A teraz? Co ci ludzie narobili, masakra. Nic już dla nas  nie będzie tak jak kiedyś.

...dlatego efekt jest tym bardziej imponujący, gratulacje! Śpieszmy się focić niebo, bo kto wie czy to nie ostatnia dekada... A potem wszystko zaorają satelity Elona Muska i jemu podobnych, chińskie sztuczne księżyce, reklamy wyświetlane z orbity i zapewne parę innych "wynalazków", o których nam się jeszcze nie śniło, a spece od marketingu i podobnych atrakcji mają to już na rozkładzie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.