Skocz do zawartości

Korektor komy do Newtona 150/650


Rekomendowane odpowiedzi

Rodzina się powiększa, a nic mnie tak o ból głowy nie przyprawia w AP jak złączki i dodatkowe elementy :D Choć spojrzeć w prawdzie w oczy to z niewiedzy i braku doświadczenia. 

 

W każdym razie obserwuję, że u nas cieszą się popularnością Baaderowskie CC. Za oceanem zaś plują na nie ostro. 

Inne, cholernie drogie (aplanatyczne). Do innych ludzie wyciągi skracają, czego wole uniknąć. Nie chcę też aby wystawał 20 cm i wyginał wyciąg, który na razie pozostanie oryginalny. 

GSO o dziwo tani i chwalony za oceanem. Nawet trafiłem na bloga forumowego kolegi, gdzie test wyglądał dość zadowalająco. Ale z tego co widzę na dociski i nosek. Nie ogarniam nawet jak tam się backfocus reguluje - dokręca się przedłużki do noska czy jak?  

Nie chciałbym też jednak tracić ogniskowej za bardzo. 

 

Byłbym wdzięczny za rady i trochę oświecenia, na co odkładać $$ i co dodatkowo będzie potrzebne do użytkowania z lustrzanką (APSC). 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baader MPCC Mark III polecam - dobra cena i jakość.

Ja używam z canonem 50D, musisz u siebie obliczyć jaki będzie potrzeby dystans między korektorem a matrycą aby dobrze umiejscowić- inaczej będzie się rozjeżdżać w drugą stronę lub nie zrobi w pęłni korekcji.

 

https://deltaoptical.pl/korektor-komy-baader-mpcc-mark-iii-photo-2

 

TU na giełdzie trafisz czasem za pół ceny.

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150/650 to akurat F/4,33.

Tyle, że nie widzę takiego Newtona nigdzie.

Jeśli chodzi o 150/600 - to tak tylko czteroelementowe korektory do astrofoto (czyli GPU i aplanatyczny SkyWatchera) inne wyniku mi nie robiły.

Jeśli chodzi o Newtona 130/650 - to się nie wypowiem nie wiem na ile F/5 jest łatwiejsze w korekcji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, komprez napisał:

Baader MPCC Mark III polecam

Czy do niego potrzeba jakieś dodatkowe elementy pozwalające uzyskać odpowiedni BF? Z tego co widzę, to wydaje mi się,  wkręca się go w adapter EOS i możne stosować podkładki na nim, które pozwolą zwiększać dystans BF. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łukasz Czerwiński napisał:

Czy do niego potrzeba jakieś dodatkowe elementy pozwalające uzyskać odpowiedni BF? Z tego co widzę, to wydaje mi się,  wkręca się go w adapter EOS i możne stosować podkładki na nim, które pozwolą zwiększać dystans BF. 

To prawie nigdy tak nie działa :D

Mi się zdarzyło raz, na wszystkie setupy jakie miałem (akurat przy pożenieniu EOSa z korektorem komy SW. Tyle, że to był EOS full spectrum, więc bez moda mogłoby być inaczej).

Na pociechę 90% przypadków załatwiasz takimi podkładkami:
https://allegro.pl/oferta/podkladka-dystansowa-din-988-48x60x0-2-cz-10szt-10809125451?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YWEzNDA1MDctOGQzMS00MTgwLTllYTgtNzBhYjhhMDgzMTU1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=c8304d97-734f-4a03-a4cd-4ca96fa77a71

 

Czyli praktycznie za darmo.

Gorzej jak będziesz miał matrycę zbyt blisko korektora, wtedy jest to większy kłopot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Łukasz Czerwiński napisał:

Czy do niego potrzeba jakieś dodatkowe elementy pozwalające uzyskać odpowiedni BF?

I tak i nie, to zależy w którym miejscu ogniskuje Ci wyciąg, wszystko zależy od tego. Te podkładki które pokazał @Patryk Sokol są wręcz stworzone do takich rzeczy ;) 

Osobiście u siebie potrzebowałem 1mm podkładki do Canona 50D wraz z F5 203/1000 ale ona jest w zestawie z tym Baaderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.