Skocz do zawartości

IC 443 z podwórka


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

37 minutes ago, Tayson said:

Fajny kadr, choć troszkę nietrafiony :)

Te chmurki po "prawej" psują kadr ;-)

Ja właśnie to zbieram i przy FOV 2.41° x 1.82° nie ma dobrego kadru. Ponad godzinę pracowałem nad tym, żeby był mniej zły.

 

Zdjęcie jest bardzo dobre ale faktycznie szkoda kadru- lewa 1/3 jest niewykorzystana a po prawej się dzieją rzeczy, które nie weszły.

 

PS- kolorki ładne, piękny ten bursztynowy.

 

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to najpiękniejszy obiekt na niebie. Uważam, że wszystko ładnie poukładasz na zdjęciu, tylko ustaw porządnie kadr jak należy, bo na razie spierniczyłeś to przykładnie :) Szkoda czasu i pogody na takie eksperymenty. Pokaż cały ten kompleks, bo on jest niesamowity.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysiek Gaudy napisał:

Ha: 45x300 sekund
OIII 40x300 sekund

SII 65x300 sekund

Czasy słuszne praca "musiała" wyjść :) Kadr warto dobrać inny następnym razem.

 

2 godziny temu, Krzysiek Gaudy napisał:

ASI 294MM, TS 76 EDPH, CEM26, AsiAir Pro, EAF, filtry SII, OIII i Ha Antila. 

....

 Wszystko jest tak samo jak w 1600MM, którą miałem parę lat temu. Amp glow usuwa Dark, Flaty i tak prawie zawsze trzeba robić. Póki co - wszystko rewelacja, zwłaszcza w połączeniu z AsiAir Pro - to jest dla mnie totalne odkrycie (od zawsze przyzwyczajony do MaximDL).

....

Trzeba przyznać że ZWO "zaszlało" z kompletnością rozwiązań pod astofotomaniaków. Cokolwiek można powiedzieć dobrego czy złego to jest wciąż krocząca rewolucja w moim odczuciu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, everr said:

Po pierwsze najważniejsze jest to, że masz z tego frajdę. 

Może uznajmy dla zadowolenia wszystkich, że jest to pierwsza część mozaiki ;)

Salomonowe rozwiązanie :-)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, everr napisał:
 
 

Po pierwsze najważniejsze jest to, że masz z tego frajdę. 

Może uznajmy dla zadowolenia wszystkich, że jest to pierwsza część mozaiki ;)

Z tą mozaiką to wcale nie taki głupi pomysł! Kadr byłby wtedy idealny. Musiałbym tak naprawdę tylko Ha zebrać do tego samego poziomu i trochę tła w SII i OIII - szczegółów tam już nie ma wymagających palenia po 50 klatek... być może tak zrobię, jeśli pogoda pozwoli! :)

@MaPapamiętam EQMODy, sterowniki, walkę hardware-software bo, coś nie łączy, nie działa etc. Spodziewałem się tutaj tych samych problemów. Tymczasem trochę przypadkowo z giełdy w komplecie z teleskopem kupiłem AsiAir Pro, podłączyłem do tego kamerkę guider, kamerę główną, focuser EAF, koło filtrowe, montaż, dwie grzałki, karta pamięci, włączyłem... i to DZIAŁA OD RAZU :D Kopara mi opadła - bez żadnych problemów. Od pierwszej pogodnej nocy - postawiłem teleskop i mogłem sterować wszystkim i fotografować. Za taki software normalnie płaciłbym miliony pare lat temu, a tutaj jest za darmo do ściągnięcia z Google Play :D 
Bardziej skomplikowane kwestie, jak fotografowanie + ostrzenie co 2h (pro-forma), meridian flip i powrotne centrowanie obiektu po meridianie - wszystko działa, przetestowałem to właśnie na tym IC443. 
Potem oczywiście wyszły jakieś drobne kwestie (raz montaż mi się przywiesił i trzeba było apkę zresetować) ale to nic w porównaniu do problemów, jakie miałem kiedyś. 
Podobnie walka z backfocusem - kamerkę kupiłem i w zestawie wszystkie potrzebne złączki + instrukcja, aby uzyskać w różnych konfiguracjach sprzętowych 55m. W komplecie wszystko. Mega plus dla ASI za kompleksowe ogarnięcie tego. 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek Gaudy Ja z ogniskowej 422 i ASI1600 strzelam właśnie taki kadr. Telescopius  bardzo pomaga w dobraniu kadru i dużo czasu spędziłem kadrując to poniżej. A i tak jestem niezadowolony.

 

meduza.thumb.png.0b691ee8ad125269628dcd800dcc6d83.png

 

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2022 o 18:30, Herbert West napisał:
 
1

Telescopius  bardzo pomaga w dobraniu kadru i dużo czasu spędziłem kadrując to poniżej. A i tak jestem niezadowolony.

 

 

No tak, teraz widzę że Twój kadr zdecydowanie lepszy. Ja mówiąc szczerze trochę świadomie "olałem" te pyły po prawej, uznałem że najważniejsza jest meduza i na sposobie obróbki się skupiłem - ale przyznaję, że zdjęcie wygląda jak ucięte :) Za link do Telescopius stawiam piwo! Nie znałem, dzięki. Bardzo fajna stronka. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestruj się, wprowadź sprzęt. Znaczna przewaga Telescopius nad chociażby Stellarium to- o wiele więcej widać. W Stellarium wiele obiektów zwyczajnie nie ma- nie ma zdjęć, więc planowanie kadru czegoś mniej znanego nie jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.