Skocz do zawartości
  • 0

Stak komety lrgb


lagata1

Pytanie

Wydaje mi się by zrobić stak komety w lrgb należy najpierw lrgb na gwiazdy, potem lrgb na komete co da mi 8 stakow, następnie połączenie każdego kanału gwiazdy + kometa co da mi 4 staki a dopiero potem złączenie w kupę na 1 kolorowy stak - ktoś mi podpowie czy dobrze mysle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bardzo fajny tutorial tylko mnie interesuję jak się równa wszystkie 4 kanały żeby nie było przesunięć miedzy nimi bo na razie wszystko mam poprzesuwane a sam tutek pomija składanie LRGB

 

 Nie omawia podstawowych czynności takich jak ..... czy składanie RGB i RGB z luminancją.

 

Można to zrobić w czymś innym oprócz maxima czy pixa? ktos składał komety w affinity photo?

Edytowane przez lagata1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Można w DSS. Ładujesz wszystkie zdjęcia, robisz register bez stackingu. Następnie odznaczasz wszystkie. Potem zaznaczasz jedno zdjęcie i ustawiasz je jako referencyjne. Pojawi się przy nim gwiazdka. Następnie zaznaczasz zdjęcia tylko danego kanału i robisz stack. Referencyjne nie musi być wybrane do skack`a.  Potem kolejne kanały. Dzięki temu będą one ustawione na ramkę referencyjną. Ja po takiej operacji robiłem kombinację LRGB w SiriL`u i było ok. 

Edytowane przez spock
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O ile rozumiem to tak ale zdjęcia będą ustawiane po współrzędnych gwiazd. Każdy kanał stackujesz oddzielnie z wybraną jedną referencyjną. Nie próbowałem tego z opcją DSS z zaznaczaniem komety. Nie wiem czy masz faktycznie przypadek kiedy kometa tak bardzo zmienia pozycję. Ja nie miałem.

Edytowane przez spock
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, lagata1 napisał:

Bardzo fajny tutorial tylko mnie interesuję jak się równa wszystkie 4 kanały żeby nie było przesunięć miedzy nimi bo na razie wszystko mam poprzesuwane a sam tutek pomija składanie LRGB

 

 Nie omawia podstawowych czynności takich jak ..... czy składanie RGB i RGB z luminancją.

 

Można to zrobić w czymś innym oprócz maxima czy pixa? ktos składał komety w affinity photo?

Niedokładnie czytałeś, pozwolisz zacytuję sam siebie:

"Mamy więc 6 ujęć po 300 sekund luminancji i po 5 ujęć po 120 sekund każdego ze składników RGB.

 

1.Wykonujemy kalibrację, alignację NA GWIAZDY i stackowanie luminancji i każdego z kolorów RGB.

 

2.Składamy RGB dla gwiazd i wykonujemy normalną obróbkę- histogram, krzywe i ew. odszumianie.

 

3.Składamy luminację dla gwiazd i wykonujemy normalną obróbkę- histogram, krzywe i ew. odszumianie.

 

4.Otrzymujemy dwa półprodukty –

- kolor dla gwiazd z rozjechanym kolorem w obszarze komety

- luminancję dla gwiazd z rozjechaną i kiepską w sensie kontrastu luminancją komety"

 

i tak dalej, tym razem dla komety....polecam uważne czytanie.

Edytowane przez Gość na chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Gość na chwilę napisał:

Niedokładnie czytałeś, pozwolisz zacytuję sam siebie:

"Mamy więc 6 ujęć po 300 sekund luminancji i po 5 ujęć po 120 sekund każdego ze składników RGB.

 

1.Wykonujemy kalibrację, alignację NA GWIAZDY i stackowanie luminancji i każdego z kolorów RGB.

 

2.Składamy RGB dla gwiazd i wykonujemy normalną obróbkę- histogram, krzywe i ew. odszumianie.

 

3.Składamy luminację dla gwiazd i wykonujemy normalną obróbkę- histogram, krzywe i ew. odszumianie.

 

4.Otrzymujemy dwa półprodukty –

- kolor dla gwiazd z rozjechanym kolorem w obszarze komety

- luminancję dla gwiazd z rozjechaną i kiepską w sensie kontrastu luminancją komety"

 

i tak dalej, tym razem dla komety....polecam uważne czytanie.

Po kolei na czynniki pierwsze bo na razie nie ogarniam i czy w ogóle ktos zrobił LRGB komety? :

1.Wykonujemy kalibracje,alignacje... - ja rozumiem to tak że biorę wszystkie 4 kanały LRGB z osobna w DSS na ' stars' ( alignacja na gwiazdy to znaczy opcja na 'stars' w DSS tak ? ) 

2. Składamy RGB dla gwiazd .... czym? daje RGB combine w annie's actions i tak wszystko jest poprzesuwane

3. Składamy luminację dla gwiazd ... a jak ją złożyć?

 

Wychodzą jakiś bochomazy z tego póki co , niżej RGB combine z Psa

 

Trochę niżej wyciągnięty kanał L na levelsach, strasznie żałuję że nie można tego zrobić w kolorze bo L mi się podoba

 

Nie wiem czy ktoś to dostrzega ale kometa i gwiazdy wcale się nie rozmazują - problemem jest to że nie pokrywają się ze sobą punktowo i to właściwie pytam jak 4 kanały LRGB nanieśc na siebie punkt w punkt?

Zrzut ekranu (144).png

1271873155_GIERASIMIENKO1.thumb.jpg.4b868a47d867a7a7f58e4b1a585c3613.jpg

Edytowane przez lagata1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.