Skocz do zawartości

[S] Teleskop - tuba optyczna SW Mak 150


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam tubę optyczną SW Mak 150. Odkupiona od kolegi zp53 z Astromaniaka (Zbyszek z Krakowa) jako niemal nówka półtora roku temu. Kolor tuby: czarny.

 

Stan:

- optycznie - bardzo dobry

- mechanicznie - bardzo dobry, z wyjątkiem słabo trzymającego się dekla przedniego

- wizualnie - bardzo dobry

 

Ogólnie sprzętowi nic nie dolega i sprzedaję wyłącznie z powodu zakupu dużo większego SCT 235. Obrazy daje bardzo ładne, jest w pełni sprawny, w stanie typowym dla mojego sprzętu, czyli bardzo zadbany.

 

W komplecie znajduje się:

- tuba z wyjściem 2.0", z szyną typu vixen i ze stopką szukacza

- dekiel

- redukcja 2.0"/1.25" z zaślepką

- szukacz optyczny prosty 9x50 w kolorze białym, niestety bez zaślepek

- kątówka lustrzana 1.25" z zaślepkami

- dwa okulary SVBony z serii 62deg: 10mm i 23mm - bardzo dobrze współpracujące z Makiem (z kompletem zaślepek)

- filtr typu "anty light pollution": SVBony Moon 1.25"

 

Nie mam oryginalnej walizki, już wcześniej zmieniła właściciela, więc ewentualnie wchodzi w grę opakowanie zastępcze.

 

Cena: 2800 zł. Odbiór osobisty w Krakowie z możliwością przetestowania sprzętu na miejscu. Wysyłka bardzo niechętnie, jedynie na odpowiedzialność kupującego i bez możliwości zwrotu. (Od kiedy InPost zniszczył mi lornetkę zdecydowanie wolę unikać wysyłki delikatnej optyki).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcin_G napisał:

Jak duży zysk w zacięgu i rozdzielczości zauważyłeś?

 

Jeszcze nie było okazji przetestować porządnie SCT w wizualu. Tak rzadko są dobre warunki, że jak już, to biorę się za fotografowanie. Chyba muszę kolejny montaż kupić.

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.