Skocz do zawartości

NGC 7822 (Berkley 59, Sharpless 171) OSC - Kosmiczne hgw po biednemu


karp_killer

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcież ilość materiału. Obiekt z przypadku, tak jak i kadrowanie. Nad Orionem świecił księżyc, a ten tutaj był w nieco ciemniejszej części nieba. No i jest. Aczkolwiek to chyba najgorszy moment, aby fotografować NGC 7822 - najniżej na niebie.

 

ngc7822-2022-01-14-003.thumb.jpg.cdd7cd165d9d8fe7ab95bd898299dcf2.jpg

 

14.01.2022
Teleskop: Sky-Watcher 150/750 PDS
Montaż: EQ5 opaskowany (OnStep)
Guiding: Szukacz GSO 8x50, kamera T7m, Kiano SlimStick 1.0
Sensor: Canon 600D mod
Ekspozycja: 35x6min
ISO: 3200
Soczewki: Korektor komy Baader MPCC II
Filtr: Optolong L-eXtreme
Apki: SirilIC, Photoshop, Topaz DeNoise AI
Księżyc: 89%

 

Proszę o ostrą krytykę. 

Edytowane przez karp_killer
  • Lubię 3
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem w małą konfuzję gdy zobaczyłem avatar obok nazwy tematu :-) Ładny czerwono-bursztynowy kolor!

Gwiazdki na dole uciekają, zwłaszcza w prawym dolnym rogu bardzo.

 

To mówisz, że Topaz Denoise? Hmm.. Chyba delikatnie pociągnąłeś tą aplikacją- widziałem nie raz "farbę olejną" po jej zastosowaniu.

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Herbert West napisał:

Gwiazdki na dole uciekają, zwłaszcza w prawym dolnym rogu bardzo.

E, nie bardzo :) Kiedyś fociłem bez korektora...

 

4 minuty temu, Herbert West napisał:

To mówisz, że Topaz Denoise? Hmm.. Chyba delikatnie pociągnąłeś tą aplikacją.

Nie widziałeś przed :)

 

Dzięki za komentarz i uwagi! 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowałeś mnie, żeby jeszcze raz dać szansę Topazowi. Wydaje mi się, że takie bądź podobne ustawienia dają znośne rezultaty... Low Light Mode musi być, inaczej robi zupę w ciemnych miejscach. Sharpen jest zbędne. Regulacja, tak na prawdę, tylko "Recover Original Detail". Przypuszczam, że to reguluje blending oryginału i rozpaćkanej wersji denoise.

 

Capture.PNG.501905dfbe691b55df663b226acec3b0.PNG

 

 

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Herbert West napisał:

Zainspirowałeś mnie, żeby jeszcze raz dać szansę Topazowi. Wydaje mi się, że takie bądź podobne ustawienia dają znośne rezultaty... Low Light Mode musi być, inaczej robi zupę w ciemnych miejscach. Sharpen jest zbędne. Regulacja, tak na prawdę, tylko "Recover Original Detail". Przypuszczam, że to reguluje blending oryginału i rozpaćkanej wersji denoise.

 

Capture.PNG.501905dfbe691b55df663b226acec3b0.PNG

 

 

Użyłem dwóch różnych ustawień dla jasnych i ciemnych partii. Potem z oryginałem blendowałem je ręcznie. Na koniec na to wszystko posypywałem gwiazdki. Nie stwierdziłem, by low light mode coś u mnie zmieniało. 

 

Wersja nieodszumiana:

 

ngc7822-t-noized.thumb.jpg.a6c13cf43ebe39be0e1603fe907126b6.jpg

Edytowane przez karp_killer
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić ustawienia dla obydwu partii? Jak rozbiłeś fotę na dwie różne, żeby załadować do Topaza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.