Skocz do zawartości

ASI Air + Vonets Extender


TheShackMeister

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Po kupnie ASI Air Pro szybko okazało się, że Wi-Fi jest totalnie nieużywalne.

Szybki przegląd teleskopy.pl i dokupiłem:

 

https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=6374&lunety=ZWO WiFi Extender do ASIAIR PRO SKU ZWO WIFI

 

W każdą pogodną noc przewieszam go w rożne miejsca montażu, poprzestawiałem ustawienia na mocniejszy sygnał, jednak dalej efekt jest mizerny.

Pomyślałem, może telefon ma za słabą antenę, dokupiłem sobie tablet (a co lepiej widać fotki). Dalej to samo.

 

Sygnał w terenie gubi się po 5m, jednak najbardziej frustrujące jest to, że gdy rozstawię się obok domu i wejdę za ścianę totalnie zero.

Nie ma szans nawet podejrzeć czy setup działa, czy nie.

 

Jakieś pomysły? Co mogę jeszcze sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Asiair Plus z tym samym extenderem. Niestety efekt co najmniej mizerny. Setup mam w astrobudce oddalonej ok. 15 m od domu. Połączenie rwie się co chwilę. Próbowałem na obu częstotliwościach, na telefonie i tablecie. Mieszkam na wsi zdała od innych zabudowań. Praktycznie wszystkie kanały mam wolne od zakłóceń. Producent extendera pisze o zasięgu 200 m na otwartym terenie... Spora przesada, chyba że o czymś nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam takiego:

https://www.tp-link.com/pl/home-networking/range-extender/re650/

Wpiętego w powerpacka który jest bezpośrednio przy montażu. Nie testowałem na duże odległości, ale z ok 5-10m z auta miałem dobry zasięg, podczas gdy bez niego nie było mowy o połączeniu się. Używam z wersją AsiAir Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po próbach z ZWO WiFi Extender które nie spełniły moich oczekiwań, zastosowałem bezprzewodową kartę sieciową na USB TP-LINK Archer T2U Plus (74 zł) wg. opisu na:

https://www.cloudynights.com/topic/796543-simplest-wifi-upgrade-for-asiair-pro-tplink-t2u-plus-usb-wifi-adapter/

Działa z wystarczająca przepustowością przez dwie murowane ściany w bloku (10 m). Porównywałem z Asi Air+, zasięg porównywalny.

Wtyk USB karty jest gruby i utrudnia dostęp do sąsiedniego gniazda, wpinam więc ją do huba kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robert Dąbek napisał:

Ja mam Asiair Plus z tym samym extenderem. Niestety efekt co najmniej mizerny. Setup mam w astrobudce oddalonej ok. 15 m od domu. Połączenie rwie się co chwilę. Próbowałem na obu częstotliwościach, na telefonie i tablecie. Mieszkam na wsi zdała od innych zabudowań. Praktycznie wszystkie kanały mam wolne od zakłóceń. Producent extendera pisze o zasięgu 200 m na otwartym terenie... Spora przesada, chyba że o czymś nie wiem.

Hmm. A nie lepiej 20m kabla pociągnąć do domu i mieć święty spokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś używałem tego repetera od xiaomi - dokładnie Xiaomi Mi Wifi Repeater 2,- dawał radę. Kupiłem go na olx bodajże za 20zł. A o jego skuteczności przeczytałem na cloudynights, o tutaj: https://www.cloudynights.com/topic/715745-asiair-pro-wifi-connection-problems/?p=10459042

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2022 o 12:12, simarik napisał:

Ja kiedyś używałem tego repetera od xiaomi - dokładnie Xiaomi Mi Wifi Repeater 2,- dawał radę. Kupiłem go na olx bodajże za 20zł. A o jego skuteczności przeczytałem na cloudynights, o tutaj: https://www.cloudynights.com/topic/715745-asiair-pro-wifi-connection-problems/?p=10459042

Mam problem z polaczeniem go z tym vonetsem, jak to podlaczyles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, orlen napisał:

Asi, używam asi air v1

Jak udało ci się to połączyć? U mnie wywala błąd połączenia z czymkolwiek, ale jeżeli próbuje połączyć z routerem w którym jest internet klonuje mimo tego sieć, wiec juz cos, tylko w asi nie ma Internetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TheShackMeister napisał:

Jak udało ci się to połączyć? U mnie wywala błąd połączenia z czymkolwiek, ale jeżeli próbuje połączyć z routerem w którym jest internet klonuje mimo tego sieć, wiec juz cos, tylko w asi nie ma Internetów a

W apce xiaomi home skonfigurowalem która sieć ma replikowac i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.