Skocz do zawartości

Delta Optical - wyprzedaż (LISTA)


komprez

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Ech, właśnie dzwonili do mnie z Delty, że ten filtr, co go kupiłem i już za niego zapłaciłem, to się jednak skończył, bo ktoś kupił wcześniej - i że mi zwracają kasę :/

I tak właśnie wygląda profesjonalizm, coraz częściej panoszący się na rynku, nie tylko Astro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak w zeszłym roku prawie kupiłem montaż w delcie, choć nie na promocji. Napisali w mailu, że przepraszają i... że jednak montażu nie ma, choć gdy zamawiałem to na stronie były jeszcze "ostatnie sztuki". W ogóle składając zamówienie dziwiłem się, że u nich ten montaż jest, bo już nigdzie nie można było go dostać. Kasę zwrócili szybko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie spieszy mi się i powinienem po prostu poczekać na nową dostawę filtrów, nie mój problem, że teraz będą droższe. Bo przecież umowę zawarliśmy (aż specjalnie sprawdziłem regulamin Delty - zawarliśmy), ja swoją część wykonałem, więc powinni towar dostarczyć zgodnie z tą umową. Pilnowanie stanów to ich biznes, więc jak nie dopilnowali, to ich wina i to oni ponoszą tego konsekwencje. A jak nie są w stanie sprowadzić, to powinienem kupić filtr gdzie indziej i żądać od Delty zwrotu różnicy.

Każdy sąd by to przyklepał, ale nie mam czasu i sił na takie zabawy, kupię se coś innego, gdzie indziej :P

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, dobrychemik napisał:

No tak, ale to nieładnie UDAWAĆ użytkownika FA, Panie Admin :)

 

 

Dlatego wrzuciłem link do stosownego miejsca, zamiast po prostu napisać kod ;) 

Według regulaminu zniżki, Delta i tak weryfikuje czy ktoś spełnia warunki.

Swoją drogą, nie musisz żałować że zapomniałeś o rabacie bo i tak nie spełniasz regulaminowych warunków.

 

Cytat

Dla userów minimum z rangą Kapella tj. 200 postów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niby filtr metanowy Baadera już zniknął, ale potem znów się pojawił, więc kupiłem - i tym razem dla odmiany mi przysłali :) Tak więc jak na coś polowaliście, a nie było, to warto sprawdzić, bo może teraz jest. To z pozytywów.

 

Z negatywów - filtr, który do mnie przyjechał jest ewidentnie używany czy po zwrocie. Pudełko otwarte, brakuje tej takiej śmiesznej papierowej torebki, w którą Baader pakuje filtry, a górna pianka jest docięta z czegoś tam (oryginalna jest taka sama, jak dolna). To mi jakoś specjalnie nie przeszkadza i mogę z tym żyć, ale jest większy problem: filtr jest po prostu brudny, i nie mówię tu o paproszkach, które zawsze są i które można zdmuchnąć - musiałem go umyć izopropanolem, bo były nawet odciski palców:

IMG_20220128_1658474.jpg.3a96943d5a51772a0bbedc6ba1e9d90f.jpg

Ja wiem, że na zdjęciach to zawsze wygląda gorzej niż w rzeczywistości, ale starałem się sfocić tak, żeby był to zbliżone do tego, co widzą moje oczy.

 

Do tego filtr jest też pęknięty albo ma rysę:

IMG_20220128_1702028.jpg.a6bcbcd79b7bd0beecf9d8556f95574a.jpg

 

Po umyciu (teraz na zdjęciu widzę, że można by jeszcze poprawić, ale oczami tego nie dostrzegłem) jest lepiej, ale rysa/pęknięcie została:

IMG_20220128_1710326.jpg.ece32cabd4dff01fdce9bc9bc846aa37.jpg

 

Z drugiej strony też coś takiego widać, ale nie pokrywa się to dokładnie z rysą po tej pierwszej stronie - choć jest mniej-więcej w tym samym miejscu:

IMG_20220128_1711567.jpg.464a3f1dd6b5dda51f3225d58a432208.jpg

 

Tak, czy siak, czy srak - chyba jednak z przykrością należy stwierdzić, że potwierdza się, przynajmniej częściowo, hipoteza, którą postawił @dobrychemik, że na wyprzedaży są produkty niepełnowartościowe. Najgorsze jest to, że Delta w żaden sposób o tym nie informuje, a uczciwość nakazywałaby to jednak zrobić. Kupiłem, według oferty, produkt pełnowartościowy, ale takiego nie dostałem. Oczywiście pozostaje mi złożyć reklamację, co zrobię - tylko najpierw muszę jakoś sprawdzić, czy i jak taka rysa wpływa na dawany obraz (bo nie wiem, może nie wpływa?). 

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miesilmannimea napisał:

Końcem roku jest inwentaryzacja, a potem trzeba coś ze znalezionymi śmieciami zrobić...

Może niech na allegro se wrzucają? Czyli jednak lustra też należałoby traktować sceptycznie jako już z długim stażem magazynowania.

Edytowane przez Binocooler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem Evostara 72 ed i był fabrycznie zapakowany i jak na razie po oględzinach i wstępnym sprawdzeniu wygląda, że jest wszystko OK.

20220128_201832.jpg

 

Najgorsze jest to, że chyba przepadłem, skoro tak wygląda fotka z chwiejnego statywu postawionego na parapecie okna z kamerki Asi 120mm mini z czasami pół sekund (stack kilkadziesiąt klatek) z centrum miasta, to ja zaczynam zbierać na jakąś fajną kamerkę główną, czułość tego mnie zszokowała :). 

 

m42.jpg

Edytowane przez Icex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.