Skocz do zawartości

Ja też sprzedam meteoryt pochodzący z planetoidy Westa???


Gość na chwilę

Rekomendowane odpowiedzi

Jakaś taka moda się zrobiła na handel meteorytami to ja też chętnie pozbędę się podwójnego okazu meteorytu, który powstał w wyniku upadku na Ziemię materiału wybitego uderzeniem sporego kawałka kosmicznego gruzu w planetoidę, najprawdopodobniej Westę

Ecurite monomict breccia - waga 1.5 grama - fragment NWA 13352 znalezionego w grudniu 2018 roku w Algierii.

 

EDIT: Zmieniłem temat po wyjaśnieniach kolegów.

 

Cena 250 zł plus KW.

IMG_1739.thumb.JPG.86dfcacae6a4e452df8f55aae90999cf.JPG

Edytowane przez Gość na chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ze złośliwości, ale dla dobra potencjalnego nabywcy, pozwolę sobie sprostować - NWA 13352 nie jest meteorytem księżycowym, a eukrytem, czyli skałą pochodzącą najprawdopodobniej z warstw powierzchniowych planetoidy Westa. To zupełnie dwa różne ciała w naszym Układzie Słonecznym :)

 

Podane przez mnie informacje wynikają nawet z metryczki widocznej na zdjęciu.

Edytowane przez Snejk
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ze złośliwości, ale dla dobra potencjalnego nabywcy  pozwolę sobie sprostować  informację że eukryty pochodzą z planetoidy Westa. Bliższa prawdy byłaby informacja, że mogą pochodzić z Westy. Badania  eukrytów wykazały, że pochodzą one owszem,  z powierzchni planetoid i bardzo duże podobieństwo widmowe wskazuje na Westę jako ciało macierzyste. To jednak nie upoważnia do twierdzeń, że z całą pewnością każdy eukryt pochodzi z Westy. Mała różnica a wielka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sprostowanie sprostowania :D Oczywiście, kosmos wciąż skrywa wiele tajemnic - badania widmowe wskazują na Westę, więc meteoryty z grupy HED (howardyty, eukryty, diogenity) najczęściej wiąże się właśnie z tą planetoidą, ale niewykluczone, że istnieją inne, podobne ciała macierzyste, które przyniosły nam m.in. eukryty. Przepraszam za brak słowa "najprawdopodobniej", ciut za szybko skrobnąłem komentarz, ale już wyedytowałem. Również pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość na chwilę zmienił(a) tytuł na Ja też sprzedam meteoryt pochodzący z planetoidy Westa???
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.