Skocz do zawartości

Nowości na rynku filtrów


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, .zombi. napisał:

 

Do luminancji - taki ekstremalny filtr LP.

 

1 minutę temu, beny napisał:

Wydaje mi się że jak masz kamerę mono to masz tylko jeden kanał więc nie będziesz miał 3 :) Ja to rozumiem że będziesz miał z tego "super-luminancję".

Dokladnie tak jak przedmówcy piszą. Stąd też nazwy L-enhance, L-ultimate L-pro itp itd - jeśli użyje się ich z kamerą mono, to uzyskuje się luminancję, która jest wynikową wszystkich pasm, które dany filtr przepuszcza. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pablo12311 napisał:

Moim zdanie do niczego przydatny ten Triband. Może ma mniejsze halo i to tyle z plusów jak dla mnie. Gdyby miał pasma SHO każde po 5nm to miało by to sens.

Zakładam, że pozwoli łapać RGB z niezłym podbiciem pasm emisyjnych. Pewnie nie tylko ja tak myślę, bo już są niedostępne.

U mnie będzie na stałe zamiast UV/IR Cut w układzie SpaceCat - ASI533MC.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, apolkowski napisał:

Zakładam, że pozwoli łapać RGB z niezłym podbiciem pasm emisyjnych. Pewnie nie tylko ja tak myślę, bo już są niedostępne.

U mnie będzie na stałe zamiast UV/IR Cut w układzie SpaceCat - ASI533MC.

 

Co za ulga, ktoś inny kupił. Nie muszę kombinować jak obejść szlaban :D

 

  • Haha 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, dobrychemik napisał:

 

Bardzo ładne. Oczywiście tutaj wielkie znaczenie ma też pod jakim niebem fotografujesz.

Dziś było tak sobie, miernik pokazywał około 20,60 SQM i powoli zaczynały się chmurki.

Złapałem też M31 - 1 klatka 120 sekund po delikatnym przetwarzaniu w Pixie. Wygląda na to, że Triband nada się też do obiektów typowo pod RGB.

 

image.png.bac9d93458bcc4c6df00daf0c6b1b6f6.png

Edytowane przez apolkowski
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Miesilmannimea napisał:

 

Moglbys udostępnić po pliku M31 z obu filtrów dla porownania? :)

Pod linkiem poniżej jest kilka klatek z Kota i ASI533 z filtrem Antlia Triband oraz dla porównania te samie obiekty z ALP-T albo UV/IR Cut z ASI2600MC i Esprita.

https://we.tl/t-FNRiBV3w0e 

Link ważny przez 7 dni.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na coś takiego. https://www.firstlightoptics.com/narrowband/askar-colourmagic-2-6nm-oiiisii-duo-band-d2-filter.html

 

Dosyć kusząca opcja na robienie SHO na OSC za pomocą OIII + Ha i OIII + SII. Przykładowy rezultat na FB: https://www.facebook.com/groups/zwoasiusers/permalink/1814106155615091

Edytowane przez spock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.11.2022 o 21:29, spock napisał:

Trafiłem na coś takiego. https://www.firstlightoptics.com/narrowband/askar-colourmagic-2-6nm-oiiisii-duo-band-d2-filter.html

 

Dosyć kusząca opcja na robienie SHO na OSC za pomocą OIII + Ha i OIII + SII. Przykładowy rezultat na FB: https://www.facebook.com/groups/zwoasiusers/permalink/1814106155615091

To co, przed świętami zobaczymy co oni tym razem upchali do celi w tym bajeranckim pierścieniu ;)

 

image.thumb.jpeg.dbe90fdcc6c2a94fa4c120e2517b0f88.jpeg

 

Oskar, piszę PM.

  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mario_b napisał:

To co, przed świętami zobaczymy co oni tym razem upchali do celi w tym bajeranckim pierścieniu ;)

 

Oskar, piszę PM.

 

Wiemy już, że zgodnie z filozofią Askara "Duo-Narrowband 6nm" może oznaczać 6.99nm*+20nm :D

 

* tyle ma najlepszy wzorcowy egzemplarz.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejna zapowiedź od Antlii: 

 

Antlia SHO 3nm Ultra, czyli ulepszone dotychczasowe filtry Pro. Mają mieć lepsze transmitancje (jak Chroma?) i kształt pasm transmisji (jak Astrodon?).

Jeśli zapowiedzi się potwierdzą, to jest szansa, że będą to najlepsze filtry na rynku, bo już teraz Antlia depcze po piętach dwóm wspomnianym konkurentom.

 

Producent deklaruje 97+ % dla Ha i SII oraz 95+ % dla OIII.

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.