Skocz do zawartości

PS/2 jako RS-232


Tom-cio

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje mi w laptopie portu RS-232, a mam wolny PS/2 - czyli prawie RS. Ponoć coś trzeba skonfigurować żeby to zadziałało. PS/2 ma swoje przerwanie. Przelotkę i skrosowany kabel mam. Połączenie ma służyć do komunikacji z drugim kompem po RS-ie. Proszę o wsparcie - może ktoś się przez to już przebił :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak Ci się uda przerobienie tego portu elektrycznie na RS'a, to czy uda Ci się skonfigurować jakieś połączenie sieciowe przez ps/2 ?

hmm, a używaną sieciówkę na "pcimci" kupisz już za kilkanaście złotych, ale wtedy będziesz miał normalną sieć, znaczy dwukierunkową, a nie klient-host jak w przypadku rs czy lpt, może przemyśl jeszcze ten pomysł?

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Brakuje mi w laptopie portu RS-232, a mam wolny PS/2 - czyli prawie RS. Ponoć coś trzeba skonfigurować żeby to zadziałało. PS/2 ma swoje przerwanie. Przelotkę i skrosowany kabel mam. Połączenie ma służyć do komunikacji z drugim kompem po RS-ie. Proszę o wsparcie - może ktoś się przez to już przebił :Beer:

 

Rozumiem, ze w laptopie nie ma karty sieciowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. mnie nie chodzi o sieć!

Autoguider (komp 1) steruje elektroniką telepa (komp 2) przez protokół LX200 właśnie po RS-ie. Nawet jeśli by się dało skonfigurować to sieciowo, to komp2 nie powinien być szybszy niż 486 i działa pod DOSem, a tu o sieci raczej nie powinno się myśleć.

Jedną PCMCIA>RS232 już mam. Wymiana jej na 2-kanałową to 5stuwek :Salut:

To się musi dać zrobić za mniesze pieniądze

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha :) i rozumie, że np. jakiś konwenter usb/rs232 też nie wchodzi w gre, bo program potrzebuje przerwania, albo się odwołuje bezpośrednio kontrolera?

pozdrowienia

 

możesz jeszcze jednego spróbować, często jest tak, że w laptopach, na płycie głównej jest drugi com, tylko nie jest wyprowadzony na zewnątrz, jak chcesz, czy lubisz kombinować, to może warto to sprawdzić, może w Twoim też tak jest?

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie można ustawić COM 1 - 8 i to właściwie wszystko.

USB mam już zajęte, a konwertery USB>RS nie adresują jak trzeba... :angry:

Najlepsze jest to, że fizycznie portu COM w laciu nie ma, a zgłasza 2 adresy COM (sądzę, że jeden z nich to właśnie PS/2).

RS z Psimci zapiął się jako COM3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kabel który konwertuje USB na RS232, służy to do komórki Sony-Ericson, XP obsługuje samodzielnie, do Win2000 i 9X są sterowniki. Ustawia się który COM ma być emulowany. Kabel kosztował 40 złotych. Może toto chwyci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha :) i rozumie, że np. jakiś konwenter usb/rs232 też nie wchodzi w gre, bo program potrzebuje przerwania, albo się odwołuje bezpośrednio kontrolera?

pozdrowienia

 

jeżeli program potrzebuje przerwania to nie jest to kłopot ponieważ można przerwanie przechwycić, gorsza sprawa jest gdy bezpośrednio używa portu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Z tym PS/2 to chyba nie wyjdzie.

Rozkręciłem wczoraj lapcia licząc, że może port jest na płycie, ale nie jest wyprowadzony na zewnątrz - niestety :huh:

Zostaje niestety dwukanałowa Psimcia - może znajdę gdzieś na giełdzie coś tańszego :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.