Skocz do zawartości

Statyw, montaż paralaktyczny, pasek do lornetki - drobiazgi


AvirFrog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję kilku rzeczy: 

  • Statyw pod lornetkę Celestron Skymaster 15x70
  • Pasek do lornetki Celestron Skymaster 15x70 (szukam czegokolwiek co będzie pasowało do tego Celestrona  jednak 1.3kg robi sowje jak się trzyma lornetkę w rękach a w taki sposób tez będę jej używał) może nawet być uprząż taką co się zakłada. 
  • statyw z montażem paralaktycznym do początkującego astrofoto z canonem 1100D  EOS(szukam czegoś nie za drogiego, co nada się do całkowicie amatorskiej próby astrofoto) coś co przez chwilę może podążać za ruchem gwiazd.
  • płytkę do szybkiego montażu  43mm x 43mm z gwintem 1/4" (najlepiej jak śrubka ma  taki metalowy chwytak, który ułatwia przykręcanie)
  • t-ring  do canona 1100D EOS 
  •  adapter 0.965"  do t-ringu do canona 1100D EOS 
  • lub pzejściówkę z  0.965" na 1.25" i  adapter 1.25"  do t-ringu do canona 1100D EOS
Edytowane przez AvirFrog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szukam nadal kilku rzeczy:

  • Statyw pod lornetkę Celestron Skymaster 15x70
  • Pasek do lornetki Celestron Skymaster 15x70 
  • Statyw z montażem paralaktycznym, mam canona 1100D i Novalux 60/415 i pod to szukam statywu, minimum EQ3. 
  • Lub zamiennie z powyższym punktem jakiś lepszy refraktor niż mam na montażu paralaktycznym do początkującego astrofoto
  • płytkę do szybkiego montażu  43mm x 43mm z gwintem 1/4" (najlepiej jak śrubka ma  taki metalowy chwytak, który ułatwia przykręcanie)
  • wężyk spustowy z interwałem do Canona 1100D 
  • elektroniczną suwmiarkę

 

Na czerwono zaznaczyłem rzeczy, na których najbardziej mi zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.