Skocz do zawartości

Uszkodzona przesylka, pretensje kupującego


Kirien

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Krzysiek Gaudy napisał:

Nie do końca wiem jak to robią

Wystarczy, że paczka spadnie z odpowiednio dużej wysokości i wyląduje na jednej ze ścianek - opakowanie się może nieco odkształci sprężyście, że nawet nie będzie śladu, a w środku masz bigos.

 

Nieważna jak pancernie będzie towar zapakowany - jak kurier albo pracownik sortowni się postarają, to dadzą radę każdą zawartość uszkodzić. A jak się bardzo postarają, to zrobią to tak, że z zewnątrz nie będzie tego widać :D 

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta, procedury są znane, ale jak tak dalej pójdzie, to będzie zaraz monolog na 15 forumowych stron. Jak jeszcze dołączą się inni ze swoimi problemami z giełdy, to nie wróży to dobrze forum.

Temat do zamknięcia jest i niech jadą dalej na PW.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, seg napisał:

Kurier ma to w d.. . On rozwozi paczki na zasadzie pozbyc się balastu z "paki", na tym polega jego robota. Nie płacisz kurierowi tylko jego pracodawcy, firmie spedycyjnej. Gdyby miał przy każdej paczce czekać 3 minuty, to skończyłby pracę o 19tej dwie ulice od sortowni.

dlatego rzadko kupuję teleskopy :D

i jak wyżej pisałem - nigdy nie miałem sytuacji, że kurier odmówił mi sprawdzenia przesyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderatorze, proponuję zamknąć wątek. Rozstrzał  poglądów i  opinii jest tak ogromny - że traci sens kontynuowanie.

 

Jeszcze tylko odpowiem esiulkowi :

 

- cokolwiek by się nie wyrabiało z przesyłką w drodze czy przed wysłaniem w drogę z firmy kurierskiej -

NIGDY by nie powstało w walizeczce wybrzuszenie. W tym rejonie jest powietrze a szukacz , okular czy flattener

nie mają najmniejszych szans wyskoczyć ze swoich boxów/ przegródek. Impossible !!!!

 

No cóż, Kirien mnie podejrzewa, że specjalnie tak zrobiłem + rozregulowałem wyciąg - by mieć

podstawę do zwrotu.  Ale wspaniałomyśnie zaproponował mi na PW, że weźmie z powrotem  szukacz i zwróci mi 150.- zł.  Błazenada. 

( szukacz w jednym miejscu na złączu  jest oblepiony czarną taśmą samoprzylepną , da się z tym żyć  - ale nie omieszkałem Kirienowi o tym też wspomnieć . )

 

 

 

Viz fotka :

 

DSC04166.thumb.JPG.c77840ec8676c3f1209c3bd9a52999bd.JPG

 

 

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zbignieww A możesz pokazać wszystkie zdjęcia sprzedawanego przedmiotu, które przed transakcją otrzymałeś od @Kirien ? Bo w wątku na giełdzie są tylko 3 i na żadnym z nich nie ma pokazanej walizki. Zazwyczaj pokazuje się na zdjęciach towar gotowy do wysyłki - czyli m.in. spakowany do tej walizki, a nie na montażu.

 

Poza tym jeśli przedmiot na czas transportu nie został należycie spakowany (np. coś w walizce miało luz, lub wystawało poza jej obrys) to jest to wina wysyłającego. Z wgniecenia w kartonowym pudle nikt by nie robił problemu - ale ta walizka ma jednak wartość sama w sobie. 

 

Godzinę temu, Behlur_Olderys napisał:

2. Jedyna szansa żeby nikt za dużo nie stracił to współpraca. Wspólna gra przeciwko kurierowi.

Jaka wspólna gra? Na razie tylko Zbigniew stracił. Kirien ma kasę i nic go więcej nie interesuje. Założył tylko szybko wątek wg zasady - wina tego drugiego.

 

A już pisanie w pierwszym poście rzeczy typu: "Nie mam gwarancji, że ktos sobie nie podmienił np. celi z mojego edka i wyciagu a odsyla mi sprzet skladak" to już w ogóle cios poniżej pasa, jakaś dramatyczna próba odsunięcia podejrzenia od siebie....

 

Póki panowie będą rozmawiać na argumenty, to jestem za zostawieniem wątku otwartego.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, spakowanie było w zasadzie staranne , chociaż cienkie.  W załączeniu foteczka - mała kupka folii czarnej i bąbelkowej.  Poniekąd byłem zdziwiony, że doszło to w tak fajnym stanie zewnątrznym.

Słusznie zauważyłeś, że w ofercie jest tylko 3 fotki , w dodatku mało komunikatywne o stanie

sprzętu.  Walizeczki wogóle nie ma.  Przypominam - oferta na stronie 4, lub 5 , lub już 6

 

Nie bardzo rozumiem, o jakie jeszcze fotki Ci chodzi....

 

DSC04167.thumb.JPG.192452b1d7a80fdfd827b24bb7368abb.JPG

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartolini, ale ten pionowo ustawiony wyciąg nie  może uzkodzić walizki . Uszkodzenie jest znacznie w lewo od wyciągu .

Oj, chłopaki - nie przesadzajcie z tymi domysłami. Ja ten sprzęt mam przed oczyma i widzę co a jak...

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zbignieww napisał:

spakowanie było w zasadzie staranne , chociaż cienkie.  W załączeniu foteczka - mała kupka folii czarnej i bąbelkowej

Haaahahaaaa, prawie z fotela spadłem po zobaczeniu pancernego opakowania. ZERO wyobraźni wysyłającego.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zbignieww napisał:

Słusznie zauważyłeś, że w ofercie jest tylko 3 fotki , w dodatku mało komunikatywne o stanie

sprzętu.  Walizeczki wogóle nie ma.

Po Twoich zdjęciach uszkodzeń walizki i braku jej zdjęć sprzed wysyłki, sytuacja raczej się wyjaśnia na Twoją korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirien !

 

Tym razem, zanim wątek zostanie zamknięty -  już publicznie Cię proszę, byś mi podał na PW adres mailowy do wysyłki. W przeciwnym razie poślę to czeską pocztą ( jeśli nie będzie potrzebny adres mailowy) albo pofatyguję się do Cieszyna do Poczty Polskiej.  Wtedy będzie to droższe .  Obie poczty są droższe od usługi kurierskiej.

 

ZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tera to co widzę to powiem tak, jeden pisze przeciwko drugiemu ... " nie to Ty źle zapakowałeś !"  "nie ... to Ty nie sprawdziłeś przesyłki " "nie .... bo nie...."

Panowie - proponuję się po prostu dogadać bo to trochę dziecinada...

 

PS: Jakbym widział post na spotted typu "zarysowałeś mi auto i mam nagranie - masz 24h na ujawnienie się bo inaczej sprawa idzie na Policję" - przepraszam chłopaki ale tak to wygląda :( 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka byla zapakowa prawidlowo, przyjeta w punkcie, oklejona, ubezpieczona. Prosba o wstrzymanie sie id komentowania w stylu - twoja wina, zle spakowales. Zle - niewystarczajaco zabezpiecOznej paczki nie przyjma w punkcie. Ja rozumiem, ze jest patowa sytuacja ale Zbyszku nie odsylaj mi prosze sprzetu - powtorze to raz jeszcze - nie zaplace za uszkodzenia powstale nie z mojej winy. Nawet nie probowales sie skontaktowac z kurierem, nic, zero - liczysz ze ja Ci oddam pieniadze za sprzet ktory wyslalem w 100% sprawny, ubezpieczony? Przepraszam ale nic wiecej nie jestem w stanie zrobic. Moge Ci pomoc i razem mozemy to reklamowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Miesilmannimea napisał:

 

Ty na prawdę próbujesz kogoś tu rozśmieszyć? Czy tak poważnie?

 

M.

Nie zartuje, i prosze nie troluj watku takimi wstawkami bez sensu bo od poczatku podjudzasz niepotrzebnie dyskusje i komentujesz niemerytorycznie. Chcialbym pomoc Zbyszkowi ale niech to bedzie pomoc merytoryczna i zblizajaca do rozwiazania problemu. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Mateusza W. Faktycznie wgniecenie jest wielkości śruby dociskowej szukacza i ustawione pod kątem, co na 90% sugeruje domniemanie winnego.

Ja też widzę tu "tragizowanie nad niczym". Nadinterpretacja oferty to jest moim zdaniem. Opis oferty niechlujny niestety, więc całkiem możliwe, że może wprowadzać w błąd. Zalecane więc było sporo sceptycyzmu do tej oferty Zbyszku i dopytywanie o wiele szczegółów oferty, dodatkowe fotki, jak za sprzęt znacznej wartości. Ja tak zawsze robię jako kupujący. Nierzadko przez te moją nadgorliwość do transakcji nie dochodzi -  co wiele wyjaśnia o uczciwości oferty. Zalecam też wszystkim to samo na przyszłość.

 

Całkiem możliwe też, że dziurka zrobiła się sprzedającemu kiedyś, ale dla niego nie jest to rzecz istotna, więc nie zawracał sobie tym głowy w ofercie. Można się też doczepić na przykład ewentualnie, że walizka ma zbyt dużo rys od spodu, jakieś błotko, ślady trawy itp. ale to trzeba zawsze dopytać przed zakupem, a nie przejmować się że ma sie rezerwację jako pierwszy i za chwilę się ją straci bo zadaje się zbyt wiele pytań.

Będąc właśnie tak wnikliwym w oferte wielu rzeczy w dobrej cenie nie kupiłem bo miałem zbyt wiele nierozwianych wątpliwości.

Edytowane przez Binocooler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MateuszW napisał:

Problem z wyciągiem okularowym zapewne można rozwiązać w 5 minut za pomocą imbusa. Jeśli pokrętło mikro przysunęło się odrobinę do makro, to już mogą ocierać o siebie wydając dźwięk - częsty temat. Wystarczy poluzować jeden imbus w pokrętle i je odsunąć o 0,1 mm. A jeśli to coś innego, to zapewne też do ustawienia, ten wyciąg jest prosty jak budowa cepa i jeśli ośki się nie skrzywiły (choć ta mikro zwykle jest fabrycznie lekko krzywa), to nic mu nie jest.

Produkt sie przygotowuje do sprzedaży - jeśli problem to "pierdołka", to się go usuwa szybko przed sprzedażą, żeby w ogóle nie było tematu.

 

W przeciwnym razie jest obawa, że się problemu nie usunie, a sprzedający stwierdzi, że było ok i sobie sam zepsułeś.

 

Kupiłeś sprawne - ma być sprawne!

--

 

A co do walizki, to przegięcie że jest zrobiona z kartonu udającego blachę. I za to sklepy chcą 300 zł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kirien napisał:

Nie zartuje...

 

Noo jeśli nie żartujesz to należy sobie zapisać na kartce: nigdy, niczego od tego gościa nie kupować. 

 

Ps. To jest po prostu obrona przez atak. Spieprzyłeś sprawę i próbujesz zwalić winę na kupującego.

Zapakowałeś walizkę, która też ma jakąś wartość owijając ją cienką folią i walisz głupa.

Taką walizkę ja bym opakował w kilka warstw tektury falistej wzmacniając całość na krawędziach...

Tym bardziej, że nie jechała pusta!

 

W dodatku chamsko pomawiasz nabywcę! Wstydź się chłopie i nic już nie pisz lepiej...

 

M.

Edytowane przez Miesilmannimea
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marek_N napisał:

A co do walizki, to przegięcie że jest zrobiona z kartonu udającego blachę. I za to sklepy chcą 300 zł??

No, a co ma powiedzieć kupujący panel wentylatorowy do Taurusa? Sprawdź sobie też cene za kawałek wyciętej sklejki. Moim zdaniem nadużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.