Skocz do zawartości

Czy planowane są obserwacje w Jodłowie z klubem Syriusz ?


Perseusz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Jest tu może ktoś z wrocławskiego Syriusza ?

 

Jeździcie może już do Jodłowa na obserwacje ?

Jeśli tak napiszcie co i kiedy. Chciałbym z wami pojechać. Jak by miejsce w aucie było, to może byście przejazdem przez Bystrzyce, mnie zabrali. Zabrałbym Rubinara 100 i w końcu by się go potestowało pod ciemnym niebem. Jak ktoś by miał MTO w Jodłowie, to by można porównać Rubiego z nim.

 

W każdym razie nawet jak jedziecie we trzech to napiszcie.

 

Per 8) 8) ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nas tu wielu oczywiście :) Do Jodłowa planujemy się wybrać na obserwacje w drugiej dekadzie lipca . Odczytałem Twoją wiadomość na Forum klubowym i obiecuję dać znać na priva jak będziemy jechać . Do 10 lipca będę nieobecny bo lecę do Londynu po takie różne szkiełka ;) Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja Piotrze musze wreszcie zawitać do Waszego Jodłowa, bo już jest to miejsce legendarne prawie :)

 

Miłego przebierania szkiełek w Londynie, ja też może tam zapadnę, jednak w celach bardziej przyziemnych :) - work, work, work.....aby potem móc przebierać szkiełka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, małe sprostowanie !!!

To nie mój sprzęcik tylko Karola Wenerskiego a zdjęcie było zrobione podczas OZMy w Niedżwiadach :P

Właściwie powinienem podpisać to zdęcie - "sprzęt moich marzeń" ;D

 

Teleskop Karola ma o ile pamiętam 25 cm średnicy, spoko sterowanie, a jedynym szkiełkiem moim w tym teleskopie jest sprzedany Karolowi okular mikroskopowy 8X , właśnie w szukaczu !!!

 

Mój własny sprzęt wygląda nieco skoromniej, ale powolutku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perseusz odpowiedz, bo ja w bystrzycy jestem srednio 2 razy w tygodniu,

a chcialbym obczaic tego Rubinara w akcji wiec moze sie kiedys jakos zobaczymy.

 

Powiedzmy z Kotliny Kłodzkiej.

A Ty chyba z Kudowy ?

 

Postaraj się stawić na obserwacje w Jodłowie w lipcu 8) ;D :D;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobie wszystko zeby tam przyjechac i nothing can stop me now :)

z tego co slysze to bedzie to 19 lipca tak ??

a jest mozliwosc zobaczenia co ten Twoj rubinar potrafi ??

odpowiedz mi na maila jesli nie chcesz pisac na forum.

pozdrawiam

 

aha no i tak, jestem z kudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przed 19 daj znac czy chcesz sie zabrac, bo ja na bank bede tamtedy przejezdzal a podobno chcesz z kims sie zabrac.

 

 

heh a teraz z innej beczki bo ja tu sobie planuje ze sie tam wybiore a tu moze jakies zapisy sa or something ??

czy mozna po prostu tak sobie przyjechac popatrzyc i pojechac :D :D ;) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych zapisów bo nie jest to formalny zlot . Ośrodek w Jodłowie jest zajęty w lipcu i w sierpniu . Nie ma więc żadnych gwarancji noclegu . 5-6 osób może udało by się upchać w letnim domku przy ośrodku . Każdy może przyjechać ale nocleg we własnym zakresie ( można biwakować w namiocie) . Gdyby pogoda dopisała można nawet zostać na drugą noc z niedzieli na poniedziałek . Będzie to jedna z ostatnich okazji obserwacji pięknych mgławic w okolicach Strzelca i Skorpiona . Mars też już będzie bardzo jasny . Będziemy testować filtry planetarne i mgławicowe Syriuszem . Marsa nagramy na CCD . Będzie to też pierwszy test lornety 25x100 po którą głównie jadę . Pozdrawiam i zapraszam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie była to cena ostateczna bo trzeba doliczyć 73 $ za przesyłkę do Londynu i 10 funtów cła . Do tego 40 funtów ich Vatu które mam nadzieję odzyskać na lotnisku . Niemniej ktoś musiał sprowadzić taką lornetę żeby jednoznacznie się wyjaśniło czy jest przydatna do naszych celów ( trzy długie wątki na ten temat od kilku miesięcy na tym Forum ) . Przetestujemy ją w Jodłowie a potem na Kudłaczach w sierpniu i sprawa będzie oczywista czy warto .

 

Oskar , około 12 lipca to ja właśnie wracam i nie mogę od razu jechać w góry ??? . Sam rozumiesz , rodzina i obowiązki po tygodniowej nieobecności . 19 -ty pasuje mi idealnie bo żona jedzie nad Bałtyk a ja dokładnie w drugą stronę czyli do Jodłowa :D

 

Jest jeszcze trochę czasu więc możesz Oskar albo coś pokombinować z urlopem albo spotkać się w Jodłowie z nowymi kolegami z Kotliny 12 lipca . Mają blisko to może podjadą też 19-tego . 26 lipiec dla mnie też odpada bo rodzina wtedy wraca z nad morza . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"trzeba doliczyć 73 $ za przesyłkę do Londynu i 10 funtów cła . Do tego 40 funtów ich Vatu "

 

A ;D to wcale nie tak mało.To chyba już lepiej prywatnie po nią jechac niż za to wszystko płacić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tym Jodłowem ? Bo Ja jakoś tam nie byłem jeszcze i nie wiem jak tam teren wygląda. Jakoś więcej chodzę po innych okolicach gór.

 

Skoro tam jest jakiś ośrodek wczasowy, to gdzie obserwujecie ? Na terenie ośrodka to chyba nie bardzo, bo wczasowicze przeszkadzają no i problem latarni. Ludziska byliby nie w sosie gdyby światła pogaszono. Czy idziecie tam na jakąś ciemną, spokojną polanę, trochę dalej od ośrodka ? ???

 

Per

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszekjed

Jak wygląda Jodłów możesz sprawdzić pod tym adresem:

 

http://www.jodlow.hg.pl

Na temat ostatniego spotkania w Jodłowie jest też wątek pod adresem:

http://astro4u.net/yabbse/index.php?board=...ay;threadid=537

 

Z miejsc które do tej pory widziałem jest to miejsce najlepsze dla obserwacji, położone dość wysoko, na końcu wsi w miejscu gdzie przestrzeń otwarta jest dla obserwacji prawie w zakresie 360 stopni bez szkodliwego oświetlenia z dostępem do prądu.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.