Skocz do zawartości

Kiedy wichura zgasi światło w mieście


slvmtz

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, szuu napisał:

fake! ^_^

przy zgaszonych światłach przestępczość rośnie tak bardzo że nie wyszedłbyś z tego żywy!


To prawda, łącznie 2 godziny jeżdżenia po ciemnym mieście z bilansem 3 potrąconych osób, 5 rannych i 10 okradzionych. Mogłoby być więcej, ale w międzyczasie jednak musiałem robić zdjęcia.

  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Antoni napisał:

Na wioskach oświetlenie jest do przesady a co dopiero w miastach, a przy autostradach zjazdach, parkingach, jedno wielkie marnowanie kasy. Ale to szkoda cokolwiek mówić i pisać to niczego nie zmieni. Kto bogatemu zabroni?


Jest to niestety bardzo realny problem. Jedno ze zdjęć wykonane zostało przy obwodnicy Czarnkowa. Na odcinku może... 2 kilometrów ustawiono kilkadziesiąt lamp w odległości +/- 10-20 metrów. Późno w nocy świecą dla nikogo, bo ruch na tej drodze jest niewielki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy z czujnikami ruchu mogą, w najbardziej sprzyjających okolicznościach, zaoszczędzić ponad 90% energii elektrycznej. No ale z jakiegoś powodu takich jeszcze nigdzie nie widziałem.

Wiadomo- są droższe a przecież prąd taki tani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Herbert West Ja tylko czekam kiedy gminy podniosą stawki podatku za nieruchomości. Prąd skoczył z 0,55zł do 0,8zł w przeciągu 3 lat. Jeśli ludzie nie wyjdą na ulice, a nie wyjdą bo to nie Kazachstan ani Wenezuela to cena skoczy śmiało do 2zł do 2030. Nie chcę wiedzieć co będzie z gospodarką...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "ciemna niedziela" dopadła i mnie. Zresztą Trzcianka jes obok Czarnkowa.

Był moment, że przewiało chmury. Nigdy tyłu gwiazd nie widziałem z centrum miasta ;) niezapomniany widok.

Awaria trwała 18h od 9 rano.

 

Mogliby po 12 wyłączać czesc oświetlenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bacHor napisał:

Ta "ciemna niedziela" dopadła i mnie. Zresztą Trzcianka jes obok Czarnkowa.

Był moment, że przewiało chmury. Nigdy tyłu gwiazd nie widziałem z centrum miasta ;) niezapomniany widok.

Awaria trwała 18h od 9 rano.

 

Mogliby po 12 wyłączać czesc oświetlenia.

 


Ooo Trzcianka! Jakim cudem jeszcze się nie spotkaliśmy? :D Mam zamiar wykorzystać moje zdjęcia, żeby pokazać Burmistrzowi Czarnkowa, że miasto ma swój urok w takiej postaci... i może warto go pielęgnować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemne niebo mogłoby być atutem naszej okolicy, ale taki Kingspan syfi na niebie tak, że dominuje mi południowe niebo nawet będąc 20 km obok.

Nic nie nie da się zrobić bo BHP nie pozwoli na zmniejszenie oświetlenia zakładu. 

Niemcy budują rezerwaty ciemnego nieba na terenach Botle4.

Inna sprawa ile mieliśmy czystego nieba w ostatnich 2 miesiącach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kapitan Cook napisał:

Moim zdaniem problemem jest brak jakiejkolwiek odpowiedzialności włodarzy za budżet gminy/powiatu/miasta. 

 

Ja od ponad dwóch lat walczę w swojej gminie o to, żeby lampy były poprawnie montowane, tzn. żeby nie świeciły w niebo. Zaczęło się od stwierdzenia (przez panią wójt) że to drobnostka, która zostanie szybko naprawiona, ale jak na razie skończyło się na obietnicach i przerzucaniu odpowiedzialności na poprzedników lub na energetykę.

 

Formalnie urzędnicy są odpowiedzialni za zarządzanie pieniędzmi publicznymi i mogą nawet ponieść za to konsekwencje. Kwestie niegospodarności środkami publicznymi (bo czym innym jest marnowanie energii elektrycznej, za którą płacą podatnicy, na podświetlanie chmur) można chyba zaliczyć do "naruszenia dyscypliny finansów publicznych", a za to są już określone w prawie kary. Przydałby się na forum jakiś dobry prawnik, taki któremu zależałoby na zmniejszeniu problemu LP ;).

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2022 o 01:03, slvmtz napisał:


To prawda, łącznie 2 godziny jeżdżenia po ciemnym mieście z bilansem 3 potrąconych osób, 5 rannych i 10 okradzionych. Mogłoby być więcej, ale w międzyczasie jednak musiałem robić zdjęcia.

 

Bilans nocy: 3 zneutralizowanych złodziei, 5 bandytów i 10 gwałcicieli. 

:)

 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dobrychemik napisał:

 

Następnym razem poinformuj z wyprzedzeniem, żeby ludzie z okolicy zdążyli rozstawić sprzęt ;)

 

Zdążyłem tylko wyjść na dwór w centrum, akurat piwko było wypite z aparatem i szkiełkiem 85mm f1,4 odpaliłem ISO 64tys i filmowałem wszystko co się dało łącznie z niebem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.